DOLAR 13,38430.57%
EURO 15,23940.87%
ALTIN 767,160,79
BITCOIN 765264-0,67%
Ankara

AÇIK

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

POLATLI ÖNERGELERİ MECLİSTE OYLANDI

POLATLI ÖNERGELERİ MECLİSTE OYLANDI

ABONE OL
27 Ekim 2021 09:24
POLATLI ÖNERGELERİ MECLİSTE OYLANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 TÜFEKÇİOĞLU MHALLEİSNE YANGIN TANKERİ

 Ankara Büyükşehir Belediye meclisi Polatlı’ya ilişkin önerileri meclisten geçirdi.   Tüfekçioğlu’na yangın tankeri, Karailyas mahallesinde ağılı yanan vatandaşa destek ve Kocahacılı mahalle muhtarlığın bakım ve onarımları yapılacak.

Polatlı İlçesi Tüfekçioğlu Mahallesine yangın tankeri verilmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonunun 20.09.2021 tarihli ve 113 sayılı Raporu Belediye Meclisinin 14.10.2021 tarihli toplantısında okundu.Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Polatlı İlçesi Tüfekçioğlu Mahallesi ilçe merkezine çok uzak olduğundan çıkan yangınlara zamanında müdahale edilmesi için Tüfekçioğlu Mahallesine Büyükşehir Belediyesinin bütçe imkanları dahilinde yangın tankeri verilmesine ilişkin Hukuk ve Tarifeler Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

AĞILI YANAN  VATANDAŞAMECLİSTEN   DESTEK ÇIKTI

Polatlı İlçesi Karailyas Mahallesinde ikamet eden ve ağılı yanan Ali TANRISEVEN’e yardım yapılmasına ilişkin Kırsal Kalkınma Komisyonunun 27.09.2021 gün ve 11 sayılı raporu Büyükşehir Belediye Meclisinin  13.10.2021 tarihli toplantısında okundu.Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Meclis üyesi Serpil ÖZTÜRK tarafından verilen 08.09.2021 tarihli önergede 11.07.2021 tarihinde Polatlı İlçesi Karailyas Mahallesinde meydana gelen yangın sonucu Ali Tanrıseven’in ağılının yandığı ve balya ile sulama borularının kullanılamaz hale geldiği, maddi zarara uğrayan vatandaşımıza gerekli yardımın yapılması”nın istendiği, konunun Ankara Büyükşehir Belediyemizin ilgili birimlerince merii mevzuat çerçevesinde usulüne uygun olarak değerlendirilmesine müteakip mağduriyetin giderilmesi için gerekli yardımın yapılmasına ilişkin Kırsal Kalkınma Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

KOCAHACILI MAHALLESİ MUHTARLIK BİNASININ BAKIM VE ONARIMLARI YAPILACAK

Polatlı İlçesi Kocahacılı Mahallesi muhtarlık binasının bakım ve onarımlarının yapılmasına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisinin 08.09.2021 tarih ve 87. gündem maddesi olarak komisyonumuza havale edilen dosya incelendi.Üye Zekayi KAYA ve Fatma ERTEN’in verdiği önergede; Polatlı İlçesi Kocahacılı Mahallesi muhtarlık binasının bakım ve onarımlarının yapılmasının istenildiği;

Komisyon tarafından yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi Kocahacılı Mahallesi içinde bulunan muhtarlık binasının boya badana, tamir ve bakımının yapılmasına karar verildi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.