DOLAR 13,4999-1.26%
EURO 15,3823-1.39%
ALTIN 770,06-1,09
BITCOIN 7737004,09%
Ankara

AÇIK

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ ÖNERGE VERDİ

AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ ÖNERGE VERDİ

ABONE OL
26 Ekim 2021 09:25
AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ ÖNERGE VERDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 BASRİ MAHALLESİNE  ÇEVRESİNE KANALİZASYON YAPIMI MECLİSTEN GEÇTİ

Polatlı İlçesi Basri Mahallesi ve çevresine kanalizasyon yapılmasına ilişkin Ak Parti Ankara Büyükşehir belediye meclis üyeleri Zekai Kaya  ve   Fatma Erten önerge verdi.  Ak Partili meclis üyelerinin önergeleri meclisten oy birliği ile geçti.

 Polatlı İlçesi Basri Mahallesi ve çevresine kanalizasyon yapılmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonunun 20.09.2021 gün ve 83 sayılı raporu Büyükşehir Belediye Meclisimizin 12.10.2021 tarihli toplantısında okundu.Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Polatlı İlçesi Basri Mahallesi, Yukarı Mahallede kanalizasyon olmadığından mahalle halkının sağlık ve koku açısından sıkıntı çekmekte olup, bu sıkıntıların giderilmesi amacıyla Basri Mahallesi kanalizasyon sorununun araştırılmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

 Basri Mahallesi ve çevresine kanalizasyon yapılmasına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisimizin 08.09.2021 tarih ve 89. gündem maddesi olarak komisyona  havale edilen dosya incelendi. Üye Zekayi KAYA ve Fatma ERTEN’in verdiği önergede; Polatlı İlçesi Basri Mahallesi ve çevresine kanalizasyon yapılmasının istenildiği;

Komisyon tarafından  yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi Basri Mahallesi, Yukarı Mahallede kanalizasyon olmadığından mahalle halkının sağlık ve koku açısından sıkıntı çekmekte olup, bu sıkıntıların giderilmesi amacıyla Basri Mahallesi kanalizasyon sorununun araştırılması komisyonumuzca uygun görüldü.

SELİN YAŞANDIĞI BÖLGEYE İSTİNAT DUVARI TALEBİ

Karabenli Mahallesi Hamamözü Mevkisinde bulunan yaklaşık 3000 dekar arazide sel baskınları olduğundan, bölgeye 20 metre genişliğinde istinat duvarı yapılacak. Polatlı İlçesi Karabenli Mahallesi Hamamözü Mevkisinde bulunan yaklaşık 3000 dekar arazide sel baskınları olduğundan, bölgeye 20 metre genişliğinde istinat duvarı yapılmasına ilişkin Kent Estetiği Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

 

20 METRE GENİŞLİĞİNDE İSTİNAT DUVARI YAPILACAK

 

Karabenli Mahallesi Hamamözü Mevkisinde bulunan bölgeye istinat duvarı yapılmasına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisinin 08.09.2021 tarih ve 84. gündem maddesi olarak komisyona  havale edilen dosya incelendi.Üye Zekayi KAYA ve Fatma ERTEN’in verdiği önergede; Polatlı İlçesi Karabenli Mahallesi Hamamözü Mevkisinde bulunan bölgeye istinat duvarı yapılmasının istenildiği;

Komisyon tarafından  yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi Karabenli Mahallesi Hamamözü Mevkisinde bulunan yaklaşık 3000 dekar arazide sel baskınları olduğundan, bölgeye 20 metre genişliğinde istinat duvarı yapılması kabül edildi.

 

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.