DOLAR 13,55990.27%
EURO 15,29830.27%
ALTIN 775,670,18
BITCOIN 687846-1,82%
Ankara

HAFİF YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

MÜCADELEDE İLK GÖREV   “AİLELERE” DÜŞÜYOR

MÜCADELEDE İLK GÖREV   “AİLELERE” DÜŞÜYOR

ABONE OL
23 Ekim 2021 12:42
MÜCADELEDE İLK GÖREV   “AİLELERE” DÜŞÜYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 POLATLIDA BAĞIMLILIK MÜCADELESİNDE HEDEF KİTLE “GENÇLER”

 Polatlı Bağımlılık ile mücadele ilçe koordinasyon kurulu  İlçe Kaymakamı Murat Bulacak başkanlığında  Kaymakamlık Toplantı salonunda  biraraya geldi.  Toplantıda madde bağımlılığına ilişkin ilçede yapılacak çalışmalar, hayata geçirilmesi planlanan projelere ilişkin fikir alışverişleri yapıldı. madde bağımlılığı ile mücadelede  Özellikle parçalanmış aile çocuklarına yönelik ilçede geçmiş yıllarda uygulanan bir proje yeniden hayata geçirilecek.

Polatlı Bağımlılık ile mücadele ilçe koordinasyon kurulu  bir dizi kararlar aldı.  Polatlı Bağımlılık ile mücadele ilçe koordinasyon kurulu  İlçe Kaymakamı Murat Bulacak başkanlığında  Kaymakamlık Toplantı salonunda  biraraya geldi.  Toplantıda madde bağımlılığına ilişkin ilçede yapılacak çalışmalar, hayata geçirilmesi planlanan projelere ilişkin fikir alışverişleri yapıldı. madde bağımlılığı ile mücadelede  Özellikle parçalanmış aile çocuklarına yönelik ilçede geçmiş yıllarda uygulanan bir proje yeniden hayata geçirilecek.

 Polatlı Bağımlılık ile mücadele ilçe koordinasyon kurulu   toplantısına İlçe Kaymakamı Murat Bulacak, Cumhuriyet Başsavcısı   Musa Çataloğlu,Belediye Başkan Yardımcısı Salih Tekeli , belediye , emniyet , jandarma,  eğitim, sağlık, spor,  ve diğer  kurumların  daire amirleri ile muhtarlar , STK ve basından oluşan   kurul üyeleri katıldı.

İLÇEDE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR

Toplantıda  konuşan İlçe Kaymakamı Murat Bulacak “  Bu yıl okulların açılması ile bağımlılıkla mücadelenin değeri arttı. Polatlı’da  Güvenlik açısından uyuşturucu ile mücadele yoğun bir şekilde  olarak devam ediyor.  Jandarmamız emniyetimiz koşturuyor.  Mücadelemizde Cumhuriyet Başsavcılığımız savcılarımız hakimlerimiz ciddi manada destek veriyorlar.

 METRUK BİNALARDA YIKIMLARIMIZ BAŞLADI

 Metruk binalarda yıkımlarımız başladı. Yaşanmasını istemediğimiz nahoş olaylara ev sahipliği yapan Metruk binalarda , yıkımlarımız artmaya   başladı. Belediyemize  ve muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz.

 HEDEF ÖĞRENCİLER VE ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİ

Okul çevrelerinde bulunan  büfeler,  kafeler  veya çocuklarımızı yanlışa sevk  edebilecek sebep olabilecek yerlerin denetimleri artırıldı. Okullarımızın her birinde  kimisinde fiilen kimisinde irtibat görevlilerimiz emniyet ve jandarma ile irtibat halinde. Okullarda  çalışan görevliler  okul dışı servis çalışanlarının  kimlik  bilgileri diğer kontrolleri üzerinde hassasiyete duruyoruz.

  Üniversitelerin açılması ile yine üniversitemizin çevresinde   yurt çevresinde tedbirlerimiz attı. Özellikle  gençlerin yoğun olduğu kafeler parklar bahçelerde denetimlerimizi sıklaştırdık ”dedi.

 TOPLANTI ARTIK HER AY YAPILACAK

 İlçe Kaymakamı Bulacak   mücadele kapsamında toplantıların  belirli aralıklarla değil her ay yapılması noktasında karar aldı.

KURUL MADDELERİ İSTİŞARE TTİ

  İlçe Sosyal Hizmet Merkezi tarafından açılması planlanan ‘’Bağımlılar Danışma Merkezinin’’ ilgili kurum ve kuruluşlarca değerlendirilmesi.

 Madde bağımlıları dahil birçok suça ortam sağlayan metruk binaların tespiti, yıkımı ve ıslahına yönelik çalışmaların gözden geçirilip yürütülen iş ve işlemlerin değerlendirilmesi.

 Yeni Eğitim Öğretim döneminin başlamasıyla, tüm okul ve eğitim kurumlarının etrafında faaliyet gösteren işletmelere yönelik denetimlerin sıklaştırılması ve gerekli önlemlerin alınması.

 Eğitim Kurumlarında yardımcı hizmetleri sağlayan (Temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, kantin görevlisi, okul servisi şoför ve diğer personelleri) kişilerin işe başlamadan önce gerekli güvenlik soruşturma ve araştırmaların düzenli olarak yapılması.

 Okullarda sigara içilmemesine yönelik tedbirlerin artırılması, özellikle okul giriş çıkış kapıları ve öğrencilerin görebilecekleri mesafede okul personeli ile servis şoförlerinin sigara içmesinin önlenmesi, öğretmen ve velilere yönelik sigara bırakma kampanyası düzenlenmesi.

 Kamu Kurum ve kuruluşlarının belirlenmiş alanları haricinde tütün mamulü tüketilmesine müsaade edilmemesi, ihlalin yaşanması halinde ihlal yaşanan birim sorumlusuna yönelik müeyyidelerin titizlikle uygulanması.

  Genel kolluk ve zabıta tarafından alkollü içki satışı yapılan işletmelerin oluşturulan denetim programına uygun olarak denetimlerin güçlendirilmesi ”maddeleri görüşüldü.

     Kurul üyeleri toplantıda madde bağımlılığı ile mücadele noktasında görüş ve önerilerini aktardılar.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.