DOLAR 13,52830.23%
EURO 15,27370.23%
ALTIN 776,200,25
BITCOIN 682848-2,36%
Ankara

HAFİF YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

3 ÜLKE ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİ POLATLI’YA GELDİ

3 ÜLKE ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİ POLATLI’YA GELDİ

ABONE OL
22 Ekim 2021 09:08
3 ÜLKE ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİ POLATLI’YA GELDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KUZEY MAKEDONYA SUGS GİMNAZİJA JOSİP BROZ TİTO OKULU ÖĞRENCİLERİ POLATLI DA

Polatlı TOBB Fen Lisesi’nin ‘Enerjini Yenile’ Erasmus + projesi kapsamında 3 ülkeden 12 öğrenci ve 6 öğretmen bir hafta süre ile misafiri olacak. Etkinliğe, Kuzey Makedonya SUGS Gimnazija Josip Broz Tito Okulu’nun 3 öğretmen ve 4 öğrencisi, Bulgaristan Petko R. Slaveykov Okulu’nun 2 öğretmen 4 öğrencisi, İtalya Istituto DiIstruzione Superiore Sebastiano Satta Okulu’nun 1 öğretmen ve 4 öğrencisi ve Polatlı TOBB Fen Lisesinin 7 öğretmen ve 24 öğrencisi katıldı.

Polatlı TOBB Fen Lisesi’nin ‘Enerjini Yenile’ Erasmus Proje kapsamında ‘Yenilenebilir Enerji Kaynakları’ teması ile hazırlanmış STEM uygulamaları içeren çeşitli atölye çalışmaları yapılarak öğrencilerin ‘dil ve matematik becerileri’ güçlendirilip ‘çevre kirliliği ve iklim değişimi’ alanlarına olan ilgileri artırılacaktır.

Proje etkinlikleri 18-22 Ekim 2021 tarihleri arasında 5 gün olarak planlandı.

 Etkinliğe, Kuzey Makedonya SUGS Gimnazija Josip Broz Tito Okulu’nun 3 öğretmen ve 4 öğrencisi, Bulgaristan Petko R. Slaveykov Okulu’nun 2 öğretmen 4 öğrencisi, İtalya Istituto DiIstruzione Superiore Sebastiano Satta Okulu’nun 1 öğretmen ve 4 öğrencisi ve Polatlı TOBB Fen Lisesinin 7 öğretmen ve 24 öğrencisi katıldı.

Proje koordinatörü olan Biyoloji Öğretmeni Erdem EREN, proje kapsamında öğrencilerin oluşturacağı çalışma guruplarının yenilenebilir enerji, biyogaz enerjisi ve güneş enerjisi alanında STEM etkinlikleri yapacaklarını belirtti. Bu sayede 21. yüzyıl becerilerini kazanarak sadece bugüne değil, geleceğe yönelik donanıma sahip, işbirlikçi, bilgiyi teoriden pratiğe dönüştürebilen, sorunlara STEM bakış açısıyla çözüm üretebilen, çevre sorunları ve enerji alanındaki problemleri fark edip o problemler üzerine analitik düşünebilen öğrenciler yetişmesini hedeflediklerini belirtti.

İngilizce Öğretmeni Emre KOÇ, proje kapsamında TOBB Fen Lisesi’ne gelen misafirlerin, Polatlı’nın tarihi öneme sahip Gordion Antik Kenti, Mehmetçik Anıtı ve Duatepe’ye ziyaret gerçekleştirildiğini, Polatlı kültürünü yansıtan halkoyunu ve yemek kültürünün tanıtıldığını belirtti.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.