DOLAR 12,83863.76%
EURO 14,49853.13%
ALTIN 731,902,66
BITCOIN 75428112,10%
Ankara
15°

KAPALI

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

AKILSIZ HASTANE AKILSIZ ELLERDE 

AKILSIZ HASTANE AKILSIZ ELLERDE 

ABONE OL
21 Ekim 2021 09:40
AKILSIZ HASTANE AKILSIZ ELLERDE 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Duatepe devlet hastanesi akıllı olmayışının cezasını çekiyor. Sanırsınız ki askeriyede gibi ceza almış. Bunları görmeye razımıydı bu koca yapıt. Akıllısını görünce eskiyi unutuverdik. Vah kine vah…

Polatlının ilk büyük donanımlı sade devlet hastanesi olan duatepe devlet hastanesi şimdilerde akılsız kişilerin ellerinde hiç olup gidiyor. Akılsız ellerden kastım tinerci, ne olduğu belirsiz kişiler tarafından kullanılması himayeleri altına girmesinden bahsediyorum. Devletimiz acaba bu yapıya neden kulak vermiyor el atmıyor. Düşüncelerde duatepe devlet hastanesi için acaba neler yatıyor. Hepsi muamma. Değerli dostlar çoğu kez toplum konuşmalarından sosyal medyada eski hastane ile ilgili çok duyum, haber vb. durumları sizlerde görmüş, okumuş ve de duymuşsunuzdur. Herkesin yakındığı durum ortak. Tinerci yuvası, balici yuvası, virane olmuş örümcek ağlarını hapsetmiş olan bir yer olarak akıllarda alıyor. Bence asıl yakınılması geren durum bununla beraber şehitlik mahallesinden oturan hastaneye yakın olan vatandaşların şimdiki yeni akıllı hastanemiz olan Polatlı devlet hastanesine gidebilmek için iki vasıta değiştirdikleri aşikârdır. Yeni hastanenin yapılması son teknolojilerle döşetilmesi herkes tarafından kabul edilir ve gurur duyulur. Hastanenin uzaklığına mı yanarsın, eski hastanenin viran olmuş durumuna mı yanarsın yoksa her ağızdan çıkan sözlere mi yanarsın.

YENİYİ GÖRDÜK ESKİYİ UNUTTUK

Zamanın bize getirdiği müşerref olduğumuz çağ daha nerelere gidiyor bilemezsiniz. Eskiden antenli, telefonlar kablolu telefonlar derken ardından taa şu zamana ulaşan akıllı telefonlar hemen hemen eve girdi ceplerde akıl konuldu. Dedik ya hani yeniyi görünce eskiyi unuturuz diye. Aslında böyle olmaması lazım. Yeniliğe açığız eleştirimiz bu yönde değil lakin sağlamlık yönünden iyi olan durumları da değerlendirmek ve değerlendirilmesi gerekmektedir. Yeni hastanemizin de eksiği var elbet zamanla yerine oturacak. Açılmasından bu yana hala hastanede polikliniğin yerini bulamayan hastane içerisinde yönünü kaybeden bir dünya insan var. Haklılar da. Eski hastanede her şey yerli yerinde aynı koridor üzerinde tüm bölümler aynı ortamda idi. Yeni hastaneye baktığımızda ise yön levhalarının yetersizliği ilk göze çarpan durumlar arasında. Tabiri caizse akıllı hastaneye giren akıllı vatandaş çıkarken aklını nereye koyduğunu unutup hastaneden çıkıyor.

Sözün özü gelen gideni aratır misalini bize gösteriyor. Yeni hastaneye her gidişimizde eski hastanede ki düzeni arar olduk. Ayrıca yeni hastanemizin yetkililerine de buradan seslenmek istiyorum. Lütfen hastane personelinizi uyarınız. Hastanelere genel olarak çok bilen bilmiş insan gitmiyor. Hastalık yaşa başa rütbeye bakmıyor. Yaşlısı, genci her kesimi hastanenin yolunu tutuyor. Haliyle hastane yeni olunca gideceği birimin yerini bilmeyen yön levhalarının yetersiz oluşundan da ötürü vatandaşım yetkili masa başındaki herhangi bir bireye sorup gideceği yere gidiyor. Fakat kimisi sorulan yer sorusuna uflaya puflaya kendini beğenmiş bir tavırla istemeye istemeye usanmış bir şekilde laubali bir şekilde cevap veriyor. İlla edep illa edep sözünü her ne hikmetse unutmamak gerektiğini bir kez daha anlamış oluyoruz.

Değerli dostlar akıllı hastane derken köşeyi döndüğümüze varsayıp bu haftalık bu kadar deyip haftaya aynı köşede buluşmak üzere sevgilerle sağlıcakla ve hoşça kalınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.