DOLAR 13,52390.19%
EURO 15,27650.25%
ALTIN 775,880,22
BITCOIN 684963-1,94%
Ankara

HAFİF YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

SAĞLIKLI GENÇLİK İÇİN BENİM MAHALLEM PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

SAĞLIKLI GENÇLİK İÇİN BENİM MAHALLEM PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

ABONE OL
16 Ekim 2021 11:43
SAĞLIKLI GENÇLİK İÇİN BENİM MAHALLEM PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

IŞIK “ HADEFİMİZ GENÇLERİMİZİ KORUMAK “

Spot: Işık “Polatlı basını  bu projenin ortağıdır”

 

Polatlı da 14-25 yaş arası geçlerden oluşacak amatör voleybol mahalle takımları kurulacak. Polatlı Sosyal Dayanışma Derneği  Proje sorumlusu   Mehmet Işık “   Projeyle Polatlı’nın 13 mahallesinde 14-25 yaş arası gençlerden oluşan voleybol takımları kurulacak ve 3 ay sürecek voleybol turnuvası düzenlenecek.”dedi.

 

 

 

2005 yılında kurulan ve uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda önemli faaliyetler yürüten Polatlı Sosyal Dayanışma Derneği ilçedeki 13 mahalleyi kapsayacak sağlıklı gençlik için “benim mahallem” isimli proje ile önemli bir projeyi başlattı. Polatlı Sosyal Dayanışma Derneği  Proje sorumlusu   Mehmet Işık “ madde bağımlısı sayısı Polatlı’da giderek arttı. Birey ve aile çalışmalarımızı son Eylül ayında yaptığımız toplantıyla yepyeni bir çevreye getirmek, mahalle çapında çalışmalara çevirme kararı aldık. Sağlık gençlik için “Benim Mahallem” projesini açıklamak istiyorum. Bu proje basın aracılığıyla kamuoyuna duyurulduğu takdir de katılımın daha fazla olacağına inanıyorum. O yüzden basının da proje ortağı olarak yer almasını istedim.” dedi

 

 

 

AMACIMIZ  ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZDİR

Polatlı Sosyal Dayanışma Derneği faaliyetleri hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Mehmet Işık, “Polatlı Sosyal Dayanışma Derneği 2005 yılında kuruldu. Derneğin kurucu üyesi ve Başkanı Sevim Işık 16 yıldır sürdürdüğü bu görevini bu yıl ki genel kurulda tek aday olarak katıldığım için bana devretti. 2005 yılında o dönem görev yapan Polatlı Kaymakamı Hüseyin Eker, 1996 yılından itibaren sürdürdüğümüz dernek dışı faaliyetlere artık bir dernek vasfı altında sürdürmemizi talep etti. Derneğimizin kurulma amacı çocuklarımız ve gençlerimizdir. Sokak çocukları, sorunlu gençler, madde bağımlılığı, parçalanmış aile çocuklarının sorunlarının çözümü, tedavisi ve eğitimidir. Bu dernek genel olarak faaliyetlerini basın ile paylaşmadı. Çünkü uyuşturucuyla mücadelede gizlilik çok önemli. Bazen cezp edici olabiliyor. Bu konuda çok dikkatli davranıyoruz

MAALESEF POLATLI DA MADDE BAĞIMLI SAYISI ARTIŞ GÖSTERİYOR

Polatlı’da madde bağımlısı sayısı arttığı için çalışmalarını mahalle çapına çevirme kararı aldıklarını belirten  Işık, “16 yıl sonra basınında içinde bulunduğu bir projeye imza atmak istiyoruz. Kaymakamlık, belediye ve AMATEM ile çalışmalar yaptık. Ama bugüne kadar elde ettiğimiz sonuca baktığımızda maalesef düşündüğümüz başarıya ulaşamadık. Hatta madde bağımlısı sayısı Polatlı’da giderek arttı. Birey ve aile çalışmalarımızı son Eylül ayında yaptığımız toplantıyla yepyeni bir çevreye getirmek, mahalle çapında çalışmalara çevirme kararı aldık. Sağlık gençlik için “Benim Mahallem” projesini açıklamak istiyorum. Bu proje basın aracılığıyla kamuoyuna duyurulduğu takdir de katılımın daha fazla olacağına inanıyorum. O yüzden basının da proje ortağı olarak yer almasını istedim.” dedi.

14-25 YAŞ ARASI HERKES VOLEYBOL  İÇİN SAHAYA

Proje hakkında bilgi veren Mehmet Işık, “Polatlı’da 13 mahallede voleybol takımları kurulacak. Bu takımlar erkekler ve istenilirse kadınlardan seçilecek. 14-25 yaş grubu arasında gençler katılacak. Asıl önemli olan bu gençlerin herhangi bir spor dalıyla ilgili lisansının olmamasını istiyoruz. Yani beden eğitimi öğretmenleri dahil bu takımlarda yer alamayacaklar. Antrenörlük ve çalıştırıcılık yapabilirler. Bu takımların başkanı muhtar olacak. Kasım ayında başlamak üzere 3 ay boyunca Şubat ayında yapılacak finale kadar Kaymakamımızın oluruyla yeni spor salonunda hafta içi her akşam 18.30 ila 21.00 arasında maçlar yapılacak. Haftada bir olarak maçlar planlıyoruz. 40 maçlık bir maraton olacak. 40 maçın sonunda çok ilginç bir değerlendirmeyle dereceye girenlere kupa değil başka bir değerlendirmeyle ödül töreni yapacağız. Belediyeden yapacağımız taleple bu takımların ve halkın spor salonuna gidiş ve dönüşünü sağlayacağız. Muhtarlarım ve kimsenin cebinden para çıkmayacak. Başvurular mahalle muhtarlıklarına yapılacak. Bir sonraki toplantı Pazartesi günü saat 10.30’da Kaymakamlık toplantı salonunda olacak. Muhtarlar Dernek Başkanı, muhtarlar, milli eğitim temsilcisi, ilçe spor müdürü ve temsilcisi, ilçe spor uzmanı, beden eğitimi öğretmenleri katılacak.” dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.