DOLAR 13,43240.64%
EURO 15,23640.85%
ALTIN 766,870,75
BITCOIN 768252-0,06%
Ankara

AÇIK

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

PERFORMANS PROGRAMI MECLİSTEN GEÇTİ

PERFORMANS PROGRAMI MECLİSTEN GEÇTİ

ABONE OL
14 Ekim 2021 09:22
PERFORMANS PROGRAMI MECLİSTEN GEÇTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 BELEDİYE  MECLİSİ BÜTÇEYİ OYLAYACAK

  Polatlı Belediyesi Ekim ayı toplantılarının üçüncüsü gerçekleştirildi.   Bütçe maratonun  yaşandığı ekim ayı meclisinde 2022 yılı  Polatlı Belediye Bütçesi  müzakeresi Cuma meclisinde  yapılacak. 2022 yılı belediye performans programı ise meclisten geçti.

Polatlı Belediye Meclisi ekim  ayı üçüncü Toplantı  Başkan Vekili Metin Baysar Başkanlığında toplandı. 12 gündem maddesi müzakeresi ile toplanan meclisi başkan vekili Metin Baysar,  Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın annesi vefatı dolayısı ile başsağlığı dileyerek açtı

İTİRAZ REDDEDİLDİ

 Karacaahmet Mahallesinin kırsal yerleşim ve gelişim alanına ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planına itiraz konusu imar ve bayındırlık komisyonu tarafından yapılan incelemeler sonucunda reddedilmesine karar verildi. Karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

GÜNDEMDEN DÜŞÜRÜLDÜ

İmar  komisyona havale olunan imar planı bulunmayan kırsal yerleşme alanları ve kırsal yerleşme alanı dışında kalan alanlardaki yapılaşma koşulları ile büyükşehir belediyesine ait yol ve caddelerin tespiti konularının gündemden düşürülmesine karar verildi. Karar belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edildi.

 PERFORMANS MECLİSTEN GEÇTİ

Mali Hizmetler Müdürlüğünce hazırlanan Polatlı Belediyesi 2022 yılı performans bütçe programının aylık kabulüne karar verildi. Karar mecliste oy birliğiyle kabul edildi.

ENGELLİ KADINLAR HAKLARI HUSUSUNDA BİLGİLENDİRİLECEK

Kadın-erkek fırsat eşitliği komisyonuna havale olunan engelli kadınların hakları ile ilgili bilgilendirme konusu komisyon tarafından yapılan incelemeler neticesinde yerel eşitlik eylem planı kapsamında engelli kadınların insan hakları ve temel özgürlüklerden tam ve eşit bir şekilde yararlanmaları için ortak paydaşlar Polatlı Baro Temsilciliği, Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Kadın Dayanışma Merkezi ve Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezi, Polatlı Kent Konseyi, Sosyal Hizmet Müdürlüğü, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü aracılığıyla bilgilendirilmeleri karar verildi. Karar mecliste onaylandı.

Polatlı Belediyesi Ekim ayı gündeminde yer alan ve ilgili komisyonlara havale olunan trafo yeri tahsisi, 2022 yılı bütçesi, okullarda pandemi koşullarına uygun önlemlerin alınması, Şuayip Deniz ismi verilmesi, kentsel ekoloji çalışmalarının yapılması ve damla sulama sistemli ağaçlandırma konuları  komisyon çalışmaları sürüyor.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.