DOLAR 13,46371.16%
EURO 15,31761.36%
ALTIN 771,201,32
BITCOIN 766464-1,72%
Ankara

AÇIK

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

ÇİFTÇİ SULAMA ÜCRETİ PEŞİN ÖDEYECEK

ÇİFTÇİ SULAMA ÜCRETİ PEŞİN ÖDEYECEK

ABONE OL
14 Ekim 2021 09:19
ÇİFTÇİ SULAMA ÜCRETİ PEŞİN ÖDEYECEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 DİNAMOLU BİREYSEL SULAMA , MOTOR SULAMA YASAK

 Eskikarsaklı Köyü sulama Kooperatif başkanı Yaşar Özer   Kooperatif  Sahasında Sulama Yapacak Üreticilere duyuru yaptı.  2021 yılı güz sulamasına ilişkin Sakarya Nehrinde  su bulunması durumunda 16 Ekim tarihinde  başlanacak.  Sulama  sabah saat 11:00 ‘da başlayıp gece saat 23:00  ‘da kapatılacak. Kooperatif çalıştığı sürece , kooperatif sulama sahası içerisinde hiç bir şekilde dinamolu bireysel sulama , motor sulaması yapılmayacak. Yapanlar hakkında idari ve adli işlem yapılacak.

Eskikarsaklı Köyü sulama Kooperatif başkanı Yaşar Özer   Kooperatif  Sahasında Sulama Yapacak Üreticilere duyuru yaparak  su ücretleri sulama saatlerine ilişkin bilgi paylaştı. Özer yaptığı duyuruda “

2021 Güz sulamasına Sakarya Nehri’nde su olduğu takdirde 16.10.2021 tarihinde başlanacaktır .

Sulama yapacak üreticilerin kooperatif yönetimine başvuru yaparak sulama sırası almaları, tarlaları içerisinde bozuk hidrat var ise kooperatif yönetimine bildirmeleri ve hidratları sağlıklı şekilde korumaları, kullanılan fıskiye sayısı kayıtlarını kullanıcının kendisi tutarak kooperatif sulama görevlisi ile mutabakat sağlayıp sulama fişlerini almaları, itilaf ve itiraza yer vermemeleri gerekmektedir.

SULAMA BEDELİ FISKİYE BAŞI 12 TL

Sulamaların gündüzleri kısa olması nedeniyle gelen talepler doğrultusunda sabah saat 11:00 ‘da başlayıp gece saat 23:00  ‘da kapatılacaktır.

Sulama 12 saat verilecek sulama bedeli fıskiye başı 12 TL.’den avans mukabili alınacak.

Sulama sonunda gelen faturaların bedellerine kullanılan fıskiyeler bölünerek gerçek değer saptanıp enerji fiyatında bir fark oluşursa sulayıcıdan talep edilecektir.

DİNOMA BİREYSEL VE MOTOR SULAMASI YAPMAK YASAK

Kooperatif çalıştığı sürece , kooperatif sulama sahası içerisinde hiç bir şekilde dinamolu bireysel sulama , motor sulaması yapılmayacak. Yapanlar hakkında idari ve adli işlem yapılacaktır.

SU BEDELİ PEŞİN ÖDENECEK

 Sulama bedelleri su sırası geldiğinde kooperatif yönetimine peşinen ödendikten sonra üreticiye sulama izni verilecektir.

Tüm üreticilerin yukarıda belirtilen kurallara uymaları , eski dönem borçları yüzünden zor günler yaşayan kooperatiflerine sahip çıkmalarını dileriz.

Sakarya Nehri’nin kesilmemesini temenni eder, üreticimizin hayırlı bereketli ürün almalarını dileriz”ifadelerine yer verdi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.