DOLAR 9,4740-1.18%
EURO 11,0148-1.13%
ALTIN 546,81-1,80
BITCOIN 595298-2,33%
Ankara
11°

AÇIK

18:15

AKŞAM'A KALAN SÜRE

TEKEV’de Başkan Erdoğan Özen güven tazeledi

TEKEV’de Başkan Erdoğan Özen güven tazeledi

ABONE OL
12 Ekim 2021 09:24
TEKEV’de Başkan Erdoğan Özen güven tazeledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) 20. Olağan Genel Kurul Toplantı’nda Erdoğan Özen tüm üyelerin güvenini alarak, Vakıf tarihinde üç dönem üst üste seçilen ilk başkan oldu.
Teknik Eğitim Vakfı (TEKEV) 20. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Taşkent Binası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Erdoğan Özen’in başkanlığını yürüttüğü TEKEV’de isim yine değişmedi, mevcut başkan yeniden seçilerek güven tazeledi ve Vakıf tarihinde üç dönem üst üste seçilen ilk başkan oldu.
TEKEV üyesi teknik öğretmenlerin yoğun ilgi ve katılım gösterdiği genel kurul toplantısına, TEKEV Kurucu Üyesi eski Milletvekili Ali Serdengeçti ve ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın da aralarında bulunduğu, hayatları mesleki teknik eğitime adanmış, gönül verdikleri mesleki teknik eğitime uzun yıllar hizmet etmiş ve halen etmekte olan MEB bürokrasisinden, özel sektörden ve STK’lardan çok sayıda isim katıldı.
Genel Kurul Toplantısında; kayıt, açılış, divan teşekkülü, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan Başkanı Prof. Dr. İhsan Korkut yönetiminde gündem maddeleri tek tek görüşülerek karara bağlandı.
Genel kurulda yönetim kurulu faaliyet raporunu da sunan TEKEV Genel Başkanı Erdoğan Özen, yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Vakfımızın 20. olağan genel kuruluna katıldığınız için hepinize şükranlarımı sunuyorum. Endüstriyel teknik eğitimin gelişmesi noktasında ömrünü feda etmiş bireyler olarak, endüstride yeni bir çağın başlangıcında olduğumuz bu dönem; Almanların ifade tarzı ile ‘Endüstri 4.0’, Amerikalıların deyimi ile ‘Nesnelerin İnterneti’-‘Yapay Zeka’, bizdeki adı ile ‘Milli Teknoloji Hamlesi’ olarak adlandırılmaya devam ediliyor.
‘ÜRÜN VE HİZMETLER AKILLI OLMAK ZORUNDA’
Bunun endüstriye yansıması da dijital tekniklerin egemen olduğu bir döneme girdiğimizi gösteriyor. İster yurt içine, isterse yurtdışına üreteceğimiz ürün, ya da hizmet ‘akıllı’ olmak zorunda. Bu akıllı ürün ve hizmetleri üretecek proses ve iş süreçlerimiz, yatırım araç ve gereçlerimiz de akıllı olmak zorunda. Endüstrideki rekabet ve farkındalık sadece akıllı olmak ile bitecek gibi görünmüyor, aynı zamanda sürdürülebilir yeşil mutabakat zemininde yürütülmesi gerekmektedir. Günümüzde hızlı bir biçimde yaşanan bu gelişmeler işgücü piyasalarındaki ve beceri ihtiyaçlarındaki değişme hızını da yükseltmektedir. Üretkenliği, istihdam artışını ve kalkınmayı güçlendiren başarılı dönüşümler için uygun ve nitelikli becerilerin zamanında temin edilmesi vazgeçilmez bir husustur.
Ülkemiz için, gençler için, yetişkinler için yapılması gereken eğitim; yetkinlik geliştirecek mesleki-teknik eğitim ve yetişkin eğitimidir. Geliniz, mesleki-teknik eğitimin mutlaka uygulamaya dayalı, pratik ağırlıklı yapılması gerekliliğini tüm ülkemizin katmanlarına kabul ettirelim. Ülkemizi etkilemeye başlayan, hatta etkilemekte olan dijital-yeşil dönüşüm hedefine ulaştıracak olanların II. Endüstri Devriminde olduğu gibi teknik eğitimin önemini kavrayanlar olacağını, buna en yakın kişilerin vakfımız üyesi eğiticiler ile akademisyenler olarak toplumumuzu bilinçlendirme konusunda bizlere yine büyük rol ve sorumluluk düştüğünü, işlerini buna göre yeniden yapılandıranların yeni fırsatları yakalayacağını hep birlikte öngörelim. Teknik eğitim camiasının bir mensubu olarak, bu görevi, bu sorumluluğu içselleştirerek, mesleki ve teknik eğitimin önem ve değerini her platformda anlatmaya, büyümeyi sürdürülebilir kılmanın endüstride büyüyerek, ekonomiyi büyütmekten geçtiği gerçeğinden, bunun için de tekniğin ve doğanın belirlediği endüstriyel zihniyete ulaşmak için önümüzdeki dönemde farkındalık ve bilgilendirme çalışmalarına hep birlikte ağırlık verelim.”
Dilek ve temenniler bölümünde konuşan TEKEV üyeleri ve konuklar da mesleki-teknik eğitimin bugünü ve geleceği ile ilgili görüşlerini bildirdi, değerlendirmelerde bulundu.
Genel kurulda yapılan seçimde TEKEV’in yeni yönetimi şu şekilde oluştu: Yönetim Kurulu Asıl Üyeler: Erdoğan Özen (başkan), Zeynel Abidin Karagöz, Doç. Dr. Gültekin Uzun, Erol Avcıoğlu, Cahit Canyurt, Bayram Arslanoğlu, Kazım Duraklar. Denetim Kurulu Asıl Üyeler: Mustafa Köroğlu, Abidin Memili, Raşit Hiçyılmaz.
HBR AYŞE KÖKSAL

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.