DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 563658-1,42%
Ankara
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

05:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ…

UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ…

ABONE OL
25 Eylül 2021 12:01
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ey güzel ülkem. Üstünde yaşayan bu insanlar neler yaşıyor, neler konuşuyor duyuyor musun? İzmir’de 16 yaşında Tolunay,  15 yaşında Dila  ve 8 yaşındaki küçük Nisa, anneleri ile ne konuşuyor, duyuyor musun? Yoksa sessizce kahraman babaları şehit polisimiz Fethi Sekin’i mi bekliyorlar? Kapı açılacak ve babaları geliverecek  diye gözleri kapıda mı hala? Yoksa annelerine sarılmış ona destek mi oluyorlar? Pencereden bakıp evlerinin önünde asılan Türk Bayrağı’na mı bakıyorlar? Söylesene güzel ülkem, ne diyorlar şimdi, ne olacak, ne yapacağız mı diyorlar?  Yoksa o dalgalanan bayrağa bakıp vatan sağ olsun mu diyorlar? Gerçekten siz ne derdiniz, ne yapardınız? İnanın ben ne diyeceğimi ne yapacağımı bilemedim, düşünemedim! Ama bir tek şey hissettim: Onlar, şu an babaları ile şehit kardeşimiz, polisimiz Fethi Sekin’in evladı olmaktan gurur duyuyorlardır. Kim böyle bir baba ile gurur duymaz ki…  Şehidim, sen ve senin gibi vatan evlatları oldukça bu ülke yıkılmaz. Sen Peygamberimize komşu olurken senin kahramanlığın konuşulacak bu topraklarda. Nesilden nesile anlatılacaksınız, isminiz unutulmayacak ve unutturulmayacak. Tolunay, Dila ve küçük Nisa’nı hiç yalnız bırakmayacağız, sen merak etme. Onlar yiğit bir babanın çocukları. Başları hep dik ve gururlu olacak. Onlar bu vatanın evladı olan babalarının takipçisi olacaklar.  Şehit kardeşim! Biz sana hakkımızı helal ediyoruz. İnşallah sende bize hakkını helal edersin. Emin ol bu topraklarda Yavuzlar,  Fatihler, Muratlar nasıl anıldı unutulmadılarsa,  nasıl ki Karabekirler,  Fevzi Çakmaklar, İsmet Paşalar her daim gönüllerde iseler, emin olun bu topraklarda  Ömer Halis Demirler, Can Çalışkanlar, Seher Yaşarlar ve eli silahlı hainlerin üzerine korkusuzca giden ve gereğini yapan Fethi Sekin asla unutulmayacakdır.  Nasıl Yunan askerleri vatanımıza girdiği esnada, kalabalığın arasından sıyrılarak ön tarafa geçen, yüksek ve gür bir sesle “Olamaz, olamaz, böyle ellerini, kollarını sallaya sallaya benim vatanıma giremezler!” diye bağıran ve akabinde, silahı ile düşmana, o tarihi kurşunu sıkan Hasan Tahsin’i unutmadıysak sizleri de unutmayacağız, unutturmayacağız…

Bu milleti kurtarmak için, içimizdeki asil ruhu ortaya çıkaran büyük insana soruyorlar, Türk nedir diye.  “Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümit etmediği, bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine sahne oldu. Bu sahne en az 7000 senelik Türk beşiğidir! Beşik, tabiatın rüzgarlarıyla sallandı, beşiğin içindeki çocuk tabiatın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvala korkar gibi oldu, sonra onlara alıştı, onların oğlu oldu! Bugün o tabiat çocuğu tabiat oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu, Türk oldu! Türk budur: Yıldırımdır, kasırgadır, dünayayı aydınlatan güneştir!“ diyor Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk.

Atam, açtığın bu yolda, gösterdiğin hedefe yılmadan, yorulmadan yürüyeceğiz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.