DOLAR 9,4740-1.18%
EURO 11,0148-1.13%
ALTIN 546,81-1,80
BITCOIN 595298-2,33%
Ankara
11°

AÇIK

18:15

AKŞAM'A KALAN SÜRE

MİNİK ELLER COVİD  SALGININI  RESMETTİ

MİNİK ELLER COVİD  SALGININI  RESMETTİ

ABONE OL
24 Eylül 2021 08:49
MİNİK ELLER COVİD  SALGININI  RESMETTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

SAĞLIK PERSONELİN ÇOCUKLARI COVİD’İANLATTI

  Polatlı devlet hastanesi  sağlık çalışanlarının COVİD 19 sürecini  çocuklarına resmettirdi. Covid 19 salgını ile mücadelede gece gündüz aralıksız çalışan sağlık personellerinin çocukları   tarafından covid 19 salgını resmedilerek  hastane de sergilendi.

 Polatlı Devlet hastanesinde renk cümbüşü ile covid salgını resmedildi. Sağlık personellerinin çocuklarının gözü ile covid salgını resmedildi.   Polatlı devlet hastanesinde açılan sergide  çocuklar salgını anne babalarına olan özlemle resmetti.

 Resim sergisinde covid 19 salgına karşı  internet  haberciliği yapan Hamza kabasakal’da   ilk doz aşını oldu.

ANNE VE BEBEK DOSTU “POLATLI DUATEPE DEVLET HASTANESİ”

Polatlı Devlet hastanesinde gebelere yönelik özel bir çalışma başlatılarak  platesten gebelik okuluna herşey düşünülmüş.

 

Gebeleri ev ortamında hissettirerek hareketin kısıtlanmadığı, mahremiyete dayalı tek kişilik doğum ünitelerinde normal doğuma özendiren, kanıta dayalı olmayan uygulamaları kullanmayan, gebeninin istediği refakatçıyı alabildiği, güncel bilgilerle donatılmış sağlık personeli ile doğumun gerçekleştiği ve doğum öncesi ve doğum sonrası rehberlere göre takibinin yapıldığı ANNE VE BEBEK DOSTU bir hastaneyiz. Amacımız; Anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak anne adaylarının güvenli, kaliteli, doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamaktır. Hastanemiz 28 Mart 2016 tarihinde Türkiye’de 6.,Ankara’da 1. ANNE DOSTU HASTANE ünvanı almaya hak kazanmış ve düzenli olarak yapılan değerlendirmelerde bunu hak ettiğini göstermiştir.

Gebeliklerinden itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendiren, doğumdan hemen sonra annelerin bebeklerini emzirmesini sağlayan, güncel bilgilerle eğitilmiş sağlık personeli ile annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olan, tıbbi bir gerekçe olmadığı sürece anne sütü haricinde formüla besin önermeyen, emzik ve biberon kullandırmayan ve bu konuda sürekli eğitime önem veren bir kurumuz.

Bebek dostu hastane olarak; sağlıklı nesiller ve sağlıklı gelecek için anne sütü ve emzirmenin önemini anlatmak, annelerin konu ile ilgili sorularına cevap bulmak, endişe ve kaygılarının ortadan kaldırılmasını sağlamak için 2018 yılından beri emzirme ve relaktasyon polikliniğimiz hizmet vermeye devam etmektedir.

Anne dostu devlet hastanesi olarak, gebelerin bulunduğu alanlarda eğitimli personellerimiz tarafından gebelerimize verilen eğitim; Gebe Bilgilendirme Sınıfı kurularak desteklenmiştir. 30/12/2019 tarihinde tescil belgesi alarak Gebe Bilgilendirme Sınıfımız, Gebe Okulu ünvanını almıştır. Gebe okulumuz 1 eğitim salonu, 1 gebe plates salonu ile gebelik öncesi, gebelik ve doğum sürecini sağlıklı ve bilinçli bir şekilde geçirmesini sağlamak adına gebe ve ailelerine eğitim vermektedir.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.