DOLAR 9,4584-1.34%
EURO 10,9989-1.27%
ALTIN 548,48-1,51
BITCOIN 597949-2,87%
Ankara
11°

AÇIK

15:47

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

TARIM LİSESİ’NE YEŞİL IŞIK

TARIM LİSESİ’NE YEŞİL IŞIK

ABONE OL
23 Eylül 2021 09:56
TARIM LİSESİ’NE YEŞİL IŞIK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

POLATLI TARIM LİSESİ İÇİN ADIM ATIYOR

Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın “Polatlı  Tarım Üniversitesine”  olurunun ardından şimdi de Tarım lisesi için adımlar atılıyor.  Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir Polatlı da Tarım Lisesinin açılması noktasında çalışmaların başladığını haftaya Tarım lisesi ile Ankara’da görüşmelerin yapılacağını duyurdu. Demir “Cumhurbaşkanımızın oluru ile Polatı’ya kurulacak olan Tarım üniversitesinin ardından şuan gündemimizde tarım Lisesi  var. Bununla ilgili çalışma başlattık.  Önümüzdeki hafta Tarım lisesi ile ilgili Ankara da  Fatih Şahin başkanımız ve yetkililerle görüşme yapacağız” dedi.

 Polatlı da Tarım Üniversitesinin ardından şimdide Tarım lisesi için çalışmalar başladı. Tarım lisesinin Polatlı’da açılması noktasında çalışmaların yapıldığını kaydeden Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir  Ankara’da Polatlı Tarım lisesi için bir dizi görüşmeler yapacak.

 Ak Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız’ın Polatlı ziyaretinde dillendirilen Polatlı Tarım Lisesi projesi  konuşuldu.

 

“CUMHURBAŞKANIMIZ POLATLI EV AYSEL  BAŞKANIMIZA AYRI BİR ÖNEM VERİYOR”

 Ak Parti Ankara milletvekili Zeynep Yıldız Polatlı’da kadın girişimciler ve gençlerle buluştu.

İlçe Başkanımız kadınlar  ve gençler konusunda hassas. Ankara da tek adın ilçe başkanımız cumhurbaşkanımızı geçen hafta Polatlı da ağırladık masada tek kadın vardı oda Aysel Demir başkanımızdı Cumhurbaşkanımızın Polatlı ya ve Polatlı özelinde Aysel Başkanımıza verdiği önemi gösteriyor.  Gurur duyuyoruz. Ankara da bir kadın belediye başkanımız bir de ilçe başkanımız var. Kadınlarımızın sayısının artmasını istiyoruz. İlçe başkanıza çok teşekkür ediyorum kadın işletmecilere ve gençlere dönük bir program hazırladık.

 Ak Parti Anayasa değişikliği ile genlerin seçilebilmesi hususunda ki bariyerlere en aşağıya çeken bir parti oldu.  Seçilme yaşı 18 oldu ve bununla birlikte gençlerin mecliste olması önemli ve değerliydi. Cumhurbaşkanımızın da çok önemsediği bir konu.

GENÇ GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Birileri sürekli gençlere dair  ,gençler adına konuşuyorlar. Genç olmayanlar gençler adına konuşuyorlar.  Bu bizim en çok yakındığımız bir mesele. Gençlere dair gençlerin konuşması  , birlikte bir karar alarak devleti belirli noktalarda harekete geçirmesi önemli.  Meclisteki gençlerin varlığını da buna bağlıyorum.  Birileri gençler adın konuşsunlar onları temsil ettiklerini iddia etsinler. Bu gençlere yer açmakla onlara  yer vermekle olur. Cumhurbaşkanımız gençlere en fazla yer açan kişi.

PROJELERDE PEŞ PEŞE GELİYOR

Kadınların ve gençlerin parlamentoda izdüşümü arttıkça ,kadınların ve gençlerin sosyal hayata daha etkin bir biçimde katılmaları ve  varlık göstermeleri adına projelerde peş peşe geliyor. Kadın kooperatiflerine   dönük olarak Tarım Bakanlığı ve Ticaret bakanlığı uhdesinde çok ciddi projeler yürütülüyor.  Bu noktada kadın kooperatiflerin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Genç girişimcilerine yönelik  destekler de  veriliyor.

Teknoparklar ve OSB ziyaretlerinde devletin destelerini uygulanabilir projelerle devletin kapısını alan gençler çok ciddi destekler almış. Çok gelmiş ülkeler hep bu strateji işlemiş. Türkiye içinde akademik faaliyet gösteren  genç sayısının arttığını görüyoruz.  Önümüzdeki 20 yıla dair çok güçlü tohumlar attık.” dedi.

 GENÇLERİN TALEPLERİ ÇOK ÇEŞİTLİ

 Gençlerin talepleri dönemsel olarak değişkenlik gösteren çok daha çeşitlenmiş vazıyette.  Belirli noktalarda kültürel faaliyetlerden tutunda  farklı alanlarda talepler var. Heyecanlı bir nesil görüyorum. Damıtılmış seçilmiş kelimelere değil olduğu gibi bazı şeylerin anlatılmasına ihtiyaç var. Girişimcilik noktasından sıfırdan yola çıkıp başarılı örnekler ortaya koyan genler var.  3yıl önce Teknofast te katılan gençlerin  bir kısmı  bugün uluslararası yarışmalarda başarı kazanmışlar ve kendi şirketlerini kurmuşlar. Böyle bir kitle olduğu zaman devletin onların arkasında devletin durması çok önemli.

POLATLI BUTİK ÜNİVERSİTE MODELİ İLE PROJEYE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

  Polatlı’mıza ilçe  başkanımız Aysel Demir ve Fatih Şahin başkanımızın girişimleri ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın oluru ile  Polatlı’ya Tarım üniversite kuruluyor. Butik üniversite konsepti olarak çok önemli. Polatlı bu noktada çok önemli bir projeye ev sahipliği yapacak.  Cumhurbaşkanlığı  hükümet sisteminden sonra kurulcak ilk ünivesite niteliği taşouyr bu beni çok heyecanlandırıyor “dedi.

 TARIM LİSESİ ANKARA’DA MASAYA YATIRILACAK

 Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir se “  Cumhurbaşkanımızın oluru ile Polatı’ya kurulacak olan Tarım üniversitesinin ardından şu an gündemimizde tarım Lisesi  var. Bununla ilgili çalışma başlattık.  Önümüzdeki hafta Tarım lisesi ile ilgili Ankara da  Fatih Şahin başkanımız ve yetkililerle görüşme yapacağız” dedi.

 HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.