DOLAR 9,4281-1.64%
EURO 10,9722-1.66%
ALTIN 546,87-1,79
BITCOIN 594037-3,22%
Ankara
11°

AÇIK

15:47

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

YAVAŞ “SÖZ VERDİĞİMİZ TARİHTE SUYU GETİRECEĞİZ”

YAVAŞ “SÖZ VERDİĞİMİZ TARİHTE SUYU GETİRECEĞİZ”

ABONE OL
22 Eylül 2021 08:56
YAVAŞ “SÖZ VERDİĞİMİZ TARİHTE SUYU GETİRECEĞİZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

  MANSUR YAVAŞ POLATLI’NIN  KÖYLERİN TEK TEK GEZECEK

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Polatlı da merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile bir araya gelerek sorunları dinledi talepleri aldı, muhtarları tek tek dinleyerek soruları

   cevaplandırdı.   Toplantıda Polatlı da yapımı devam eden çalışmalar ve programa alınan  projeler noktasında   bilgi aktaran Başkan Yavaş  Polatlı da ilerleyen günlerde  köyleri tek tek ziyaret edeceğini de duyurdu. “Benim en büyük projem Ankara halkını zengin etmek” diyen Başkan Yavaş “Biz belediye seçimine girerken zihniyet değiştireceğiz dedik. Daha önceki dönemlerde kim daha çok oy verirse biz önce ona hizmet edeceğiz derlerdi. Biz kimseyi ayırt etmeden kimden ne kadar oy aldık  en çok oy verene hizmet edelim diye çalışmıyoruz.dedi.

 

 

 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Polatlı da mahalle muhtarları ile  toplantı yaptı. Muhtarların sorun ve taleplerini ilk ağızdan alan Başkan Yavaş  Muhtarların  sorularını da tek tek cevaplandırdı.  Polatlı da içme suyu  projesine ilişkin çalışmaları aktaran Başkan Yavaş “Şu anda  çalışmaların 21 kilometresi bitti. Söz verdiğimiz tarihte bunu bitireceğiz.”dedi.

  KÖSE “BAŞKANIM  POLATLI’MIZA YAPTIĞINIZ HİZMETLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM

“Polatlı Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Köse yaptığı açılış konuşmasında , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ederek “Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlı’mızda mahallelerimizin problemlerini yerinde dinlemek ve çözüme kavuşturmak amacıyla Muhtarlar Derneğimiz tarafından düzenlemiş olduğumuz toplantımıza katılımlarınızdan dolayı sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Göreve geldiği günden bu yana hakkaniyet içerisinde yürüttüğü çalışmalar ve Polatlı’mıza yapmış olduğu hizmetler dolayısıyla Sayın Başkanımız Mansur Yavaş Beyefendiye şükranlarımı sunuyorum. Bu toplantının ilçemizin, mahallelerimizin problemlerinin ivedilikle çözüme kavuşturulması, ortak bir akılla masaya yatırılması açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kıymetli muhtarlarımızın fikirleri ve görüşleri ışığında; Sayın Başkanımızın yerinde yapacağı çalışmalarla mahallelerimizde birçok önemli sorunun çözüleceğine gönülden inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle aramızda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a, değerli çalışma arkadaşlarına tüm muhtarlarımız adına huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. İfadelerine yer verdi.

  Polatlı da gerçekleştirilen muhtarlar buluşmasında konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Uluslararası ödül Dünya Belediye Başkanı Başkent’ ödülünü  Ankara adına alacağını söyledi.

ALDIĞIMIZ ÖDÜL 6 MİLYON ANKARALININ HAKKIDIR

Aldığımız ödül 6 milyon Ankaralının hakkıdır. Bu ödülün verilmesinin sebebi çok asfalt döktü kaldırım yaptı diye değil. Çünkü dünyada artık bunlar bir belediyenin başarısı açısından değerlendirilmiyor. Yol, su gibi problemler zaten devlet tarafından yapılabilen işler ve her belediye başkanın yapacağı işlerdir. Bunlar ayrıcalık değildir. Ödülü verirken insan sağlığını öncülüyor, şeffaf davranıyor, yolsuzlukların  üzerine gidiyor, çevre ve iklim kriz ile uğraşıyor bunlar değerlendirildi. Çalışmalarımıza destek olan sizler sayesinde  bu ödülü aldık. Ödülümüzü Ankara’da sizler adına alacağım.

BENİM EN BÜYÜK PROJEM ANKARA HALKINI ZENGİN ETMEK

 Ben görev seçildiğimde ekonomik kriz vardı. Pandemi dönemi oldu. İşyerlerinin çoğu kapatıldı.

Ankara’da yapılabilecek en güzel şey nedir ? Bugün Polatlı’nın merkezindeki binalar ve Ankara’daki dahil Ankara coğrafi sınırımız sadece %3’ünün tekabül ediyor. Ankara’nın çok büyük arazisi var. %97 si boş . %50’den fazlası da tarıma uygun. İnsanların en iyi bildiği işe destek olabilirsiniz. Seçilir seçilmez tarımı desteklemek için çalışmalara başladık. Gölbaşında sulu tarıma başladık. Ankara’nın tümüne destek vermeye başladık ve devam edecek. Biz bu destekleri yaparken  bizimle alay ettiler. Çünkü bu işleri yapanların birçoğu kolay yoldan zengin olmuş, esnafı çiftçiyi unutmuş. Belediyeciliği döktüğünüz asfaltla ölçemeye başlamış. Belediyecilik o değildir belediyecilik darda kalan herkese el uzatmaktır. Belediyecilik pandemi döneminde insanlara yardım etmektir kimseyi aç bırakmadan çalışmaktır. Herkes evinden çıkamazken onlara ulaştık.

Ankara ‘da gıdalar çiftçiden alınmazdı ve birçoğu ithal gelirdi. Vatandaşa gıda ihtiyaçlarını  istedikleri gibi karşılayabilsinler diye kart dağıttık. 2000 kadar ihaleyi şeffaf yayınladık. Eskiden büyük ihaleler bir kişiyle yapılıyordu.Biz gelir gelmez bunlar maaşlarını bile ödeyemezken eski döneme ait 3.2 kat trilyon borç ödedik. Hala da bankalardan borç almayarak kendi kayaklarımızla yapıyoruz.

 ÇALIŞMALARIN 21 KİLOMETRESİ BİTTİ SÖZ VERDİĞİMİZ TARİHTE BUNU BİTİRECEĞİZ

Polatlı için su getirirken ne kadar uğraştığımızı gördünüz. Meclis toplantılarımız açık yayınlayınca kamuoyumun baskısına dayanamayıp evet demek zorunda kaldılar. Onların kredilerinin bir kuruşunu dahil kullanmadık kendi imkânlarımızla yapacağız. O gün için bize krediyi kullandırsalardı faizler  çok düşüktü şu an faiziler çok yüksek kıyamıyorum bu para Tüm Ankaralılardan  çıkacak. Şu anda  çalışmaların 21 kilometresi bitti. Söz verdiğimiz tarihte bunu bitireceğiz.

ALTYAPIYI KİMSE GÖRMEZ BEN DOĞRU OLANI YAPAYIM ALLAH BANA YARDIM EDİYOR

Polatlı’da yaptığımız çalışmalarla sizleri üzüyoruz. Ama Ankara’nın altyapısına hiç para yatırılmamış. Sel basan yerlerin altyapısını yapıyoruz. Şöyle bir mantık  vardı altyapıya yatırım yapan belediye başkanı iyi bir  belediye başkanı değildir. Çünkü  altyapıyı kimse görmez ben doğru olanı yapayım Allah bana yardım ediyor.

BİZ BELEDİYE SEÇİMİNE GİRERKEN ZİHNİYET DEĞİŞTİRECEĞİZ DEDİK

 Daha önceki dönemlerde kim daha çok oy verirse biz önce ona hizmet edeceğiz derlerdi. Biz kimseyi ayırt etmeden kimden ne kadar oy aldık  en çok oy verene hizmet edelim diye çalışmıyoruz. Siz yeter ki  üretin. Biz mazot desteğinde bulunacağız. Elinizde kaırsa satın alırız.  Gerekirse ihtiyaç sahiplerine dağıtırız. Benim dönemim bitmeden açıktan akan kanalizasyon kalmayacak. Deposu olmayan köyde kalmayacak. Polatlı’nın bütün köylerini gezip eksikleri yerinde tespit etmek istiyorum.

MUHTARLARIMIZI NE TALEP EDİYORSA BU BİR EMİRDİR

Muhtarlarımız geldiği zaman daire başkanıyla dahil görüşemiyorduk seçimden seçimine geliyordu diyorlar. Ben de görev geldiğimde şunu dedim muhtarlarımızı ne talep ediyorsa bu bir emirdir yerine getirmeliyiz ifadesini kullandım.  Ankaralı hemşerilerinin seçildiğini fark ettireceksiniz. Şunu göstermek istiyorum Ankaralı bir belediye başkanı seçildiğinde neler yapabilir göstermek istiyorum. Çünkü Ankara’nın sahibi yok.  Kapısını çalacağımız Milletvekilimiz bile yok . Ben bu yolu açmak istiyorum. Anadolu’nun her yeri bizim ama Ankara’nın ilçeleri dururken bir başka yere para harcanmasını doğru bulmuyorum .

 HEPSİNİN BİRDEN İHALESİNİ YAPACAĞIZ

 Talepleriniz  hepsi 42 milyon civarı bir rakam tutuyor. Bu para büyükşehir belediyesinin için hiçbir şey değil. Hepsinin birden ihalesini yapacağız. İnşallah bir daha geldiğimizde talepleriniz  yapılmış olacak. Yine Polatlı’ya geleceğiz ve size  yaptıklarımızın hesabını  vereceğiz. Verdiğiniz talepleri tek tek inceleyeceğiz ve gereken talimatları vereceğiz.

 KURAKLIĞA DİKKAT ÇEKTİ

Su yok olmayan suyu getiremiyoruz. Göller kurudu ve kurumaya deva ediyor. Benim aldığım bilgiye yüzyıllarda kuraklık yaşanabiliyor. Bu yıl yaşadığımız kuraklığı 2-3 yıl devam etmesi bekleniyor. Umarım devam etmez. Siz de üretiminizi  bunu planlayarak yapın. Sondajlardan su bulmaya çalışacağız.  Başka çare bulmazsak tanker yollayacağız. Kuraklık günlerini bu şekilde yürüteceğiz.”dedi.

  hbr aysun yılmaz benli

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.