DOLAR 9,4439-1.49%
EURO 10,9806-1.45%
ALTIN 546,85-1,80
BITCOIN 594996-2,46%
Ankara
11°

AÇIK

15:47

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Nereye Kadar

Nereye Kadar

ABONE OL
22 Eylül 2021 09:35
Nereye Kadar
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Hayatımızda pek çok dönem olsa da hepimiz için ortak olan dönemler ve kendimiz için dönüm noktası dediğimiz anlar olmuştur. Şanslı bir çocuksak güzel geçmiş bir çocukluk döneminin ardından iş ve evlilik hayatına adım attığımız anlarda içinden geçtiğimiz süreçler insan oluşumuz gereği problematik olabiliyor. Evlilik tamamen nasip olmasına karşın iş yaşamı öyle değil. Zamanındaki çalışmamızın, emeğimizin karşılığı olan iş hayatımız. Belki işçiyiz, belki memur, belki esnaf, belki öğretmen, belki doktor, belki de akademisyen.
Herkes doğası gereği çalışmakta ve hayata tutunmaya çalışmaktadır. Ancak içerisinde bulunduğumuz süreçlerde hayatın bizi getirdiği noktalar, içinde yaşadığımız ülkemiz, bazen de ayarlayamadığımız insan ilişkilerinin çekilmez oluşu hayata bakışımızı önemli ölçüde olumsuz olarak etkilemektedir. Gözlemlerime dayanarak insanlarda bir umutsuzluk hakim olduğunu söyleyebilirim. Çalışarak bir yerlere gelinmez bu ülkede, para çalışarak kazanılmaz, çok para istiyorsan parayı kısa yoldan kazanacaksın, okuyacaksın da ne olacaksın, kaç para maaş alacaksın gibi söylemler yeni yetişen nesillerimiz üzerinde, karakter gelişimlerinde olumsuz etkili iken, bizler üzerinde de yaşam enerjimizi tüketmekte. Bugün dünyaya baktığımızda tam da bu söylemlerin hâkim olduğu, yeterli donanımlı kişilerin ayrıştırıldığı, kendilerine alanları dahilinde fırsat verilmediği, tam tersi özellikteki bireylerin ise tabiri caizse suyun başını tuttuğunu görmekteyiz. Bireysel ve toplumsal olarak adalet kavramımızı gözden geçirip, işimize, ailemize sarılıp ülkemizde geleceğimiz için mücadele etmeliyiz. Nasıl bir geleceğimizin olacağı bizim şu anki durumumuza bağlıdır. Toplumu oluşturan bireylerdir ve herkes kendisini adaletle tanımlayabilirse gelecekten umutla bahsedebiliriz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.