DOLAR 9,4439-1.49%
EURO 10,9806-1.45%
ALTIN 546,85-1,80
BITCOIN 594996-2,46%
Ankara
11°

AÇIK

15:47

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

AVCI : “GAZİLERİMİZİ GÖNÜL BORCUYLA ANIYOR, ESENLİKLER DİLİYORUM”

AVCI : “GAZİLERİMİZİ GÖNÜL BORCUYLA ANIYOR, ESENLİKLER DİLİYORUM”

ABONE OL
20 Eylül 2021 09:34
AVCI : “GAZİLERİMİZİ GÖNÜL BORCUYLA ANIYOR, ESENLİKLER DİLİYORUM”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı verilişinin Yıldönümü ve Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı Gaziler Günü nedeniyle  bir mesaj yayımladı.  Avcı mesajında, “Şehitlerimiz ve Gazilerimiz; Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşayacağının, Türk Ulus’unun bu uğurda hiçbir özveriden kaçınmayacağının ölümsüz simgeleri olarak, gönüllerdeki saygın yerlerini almışlardır.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir” sözüyle, Türk Ulus’unun yaşam felsefesini ve geçmişten günümüze taşınan soylu kişilik özelliklerini en güzel biçimde dile getirilmiştir. Güzel yurdumuz üzerinde Atatürk

öncülüğünde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, ‘Ölümsüz Önderimiz’ başta olmak üzere, yurdu için canını ortaya koymaktan çekinmeyen tüm kahramanlarımızın, şehitlerimizin ve gazilerimizin bugünkü kuşaklara armağanı ve emanetidir. Türk insanı askere gitmeyi, iç ve dış tehditlere, bölücü̈ eylem ve girişimlere karşı yurdumuzu savunmayı, bölünmez bütünlüğümüzü korumak için gerektiğinde şehit ve gazi olmayı büyük bir onur saymıştır.

AVCI: “TÜRK ULUSU, ŞEHİT VE GAZİLERİNİ HER ZAMAN EN YÜCE DUYGULARLA ANIMSAMAKTA, ONLARA SONSUZ SEVGİ VE SAYGI DUYMAKTADIR”

Böyle onurlu bir savaşın sonucunda kazanılan Sakarya Zaferi’nin ardından TBMM tarafından Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verilmesi, Türk Ulus’unun O’nun kişiliğinde tüm şehitlerine ve gazilerine duyduğu saygının ve gönül borcunun bir anlatımıdır. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, yüce Türk Ulus’unun mensubu olmanın verdiği gurur ve güvenle, ülkelerine hizmet etmişler, yurtseverlikleriyle örnek olmuşlardır. Türk Ulusu, şehit ve gazilerini her zaman en yüce duygularla anımsamakta, onlara sonsuz sevgi ve saygı duymaktadır.

Kahramanlıkları ve cesaretleriyle övünülen gazilerin, seçkin kişiliklerine yaraşır

koşul ve olanaklara kavuşmalarının sağlanması, sorunlarına ilgi gösterilmesi ve kalıcı çözümler üretilmesi, haklı beklentilerinin karşılanması konusunda herkesin, sorumluluklarının bilinciyle hareket edeceğine inanıyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı’ verilişinin yıldönümü  ve Gaziler Gününü  kutluyor, ülkesi için canı pahasına savaşan tüm şehitlerimizi saygıyla, gazilerimizi gönül borcuyla anıyor, esenlikler diliyorum”.

HBR: ŞEVVAL AKGÖZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.