DOLAR 8,5492-0.18%
EURO 10,0853-0.11%
ALTIN 495,29-0,39
BITCOIN 2796581,18%
Ankara
24°

AÇIK

03:55

İMSAK'A KALAN SÜRE

 MUHİTTİN KÖKSAL GÜVEN TAZELEDİ

 MUHİTTİN KÖKSAL GÜVEN TAZELEDİ

ABONE OL
19 Temmuz 2021 08:11
 MUHİTTİN KÖKSAL GÜVEN TAZELEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Ankara Terziler ve Bilumum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda tek listeyle yapılan seçimde, kooperatif ortaklarının tamamının desteğini alan mevcut Başkan Muhittin Köksal, güven tazeledi.

Ankara Terziler ve Bilumum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Olağan Genel Kurul Toplantısı, Şehr-i Ahter Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kooperatif  ortağı esnaf ve sanatkarların oldukça geniş bir katılım gösterdiği Genel Kurul Toplantısında, TESKOMB 2. Bölge Birliği Başkan Vekili Osman Cebeci, ANKESOB Başkan Vekili Mehmet Ali Okumuş, ANKESOB YKÜ Adem Can, Çankaya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Necati Koyuncu, Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Uğur Bektaş ve Ankara Tuhafiye Parfümeri ve Billuriyeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Şükrü Atak’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda TESKOMB 2. Bölge Birliği Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı da hazır bulundu.

TESKOMB 2. Bölge Birliği Başkan Vekili Osman Cebeci’nin sevk ve idare etmek üzere Divan Başkanlığını yaptığı Genel Kurulda, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Gündem gereği 2018-2019-2020 yıllarına ait Yönetim Kurulu Yıllık Çalışma Raporları ve Denetim Kurulu Raporları ile Bilanço ve Gelir-Gider Tabloları okunarak müzakereye açıldı ve ardından okunan raporlar ve hesaplar oy birliğiyle ibra edildi. Yönetim ve Denetim Kurullarının da ayrı ayrı oy birliğiyle ibra edildiği genel kurulda 2021-2022-2023 yıllarına ilişkin tahmini bütçe de oy birliğiyle  kabul edildi.

Genel Kurulda ayrıca, TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’ün; 2020 yılı mart ayı itibariyle başlayan Kovid-19 salgınının olumsuzluklarından ciddi  derecede  etkilenen esnaf ve sanatkarları ayakta tutabilmek için tüm imkanlarını sarf ederek büyük bir mücadele verdiklerini vurguladığı ve kooperatif yönetici ve çalışanlarına özverili çalışmaları için teşekkür ederek, genel kurulun hayırlara vesile olması dileğini içeren yazılı mesajı okundu.

2018-2019-2020 yıllarına ilişkin Yönetim Kurulu Faaliyet Raporlarını da içeren Genel Kurul konuşması için kürsüye gelen Ankara Terziler ve Bilumum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Muhittin Köksal, katılım ve ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirerek, kooperatif ortaklarına ve misafirlerine teşekkür etti.

Genel Kurul toplantısının başarılı geçmesi ve hayırlı olması dilek ve temennisinde bulunan Köksal konuşmasında şunları kaydetti: “Hepimizin bildiği gibi bütün dünyayı ve ülkemizi teslim alan Kovid-19 salgınında  yaşanacak süreç önümüze gelmeye başladığında esnaf ve sanatkarlarımızın ihtiyacı olan kredi anlamında nasıl bir tedbir alınabilir, ne yapılabilir yaklaşımı ile TESKOMB Genel Başkanımız Abdulkadir Akgül’ün başkanlığında Merkez ve Bölge Birlikleri ve Kooperatifler olarak yoğun bir çaba içerisinde bulunduk. Hükümetimizle yapılan görüşmelerde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere iyi bir program çerçevesinde gerekli detaylar paylaşılarak, haklı bir gerekçe ile esnaf ve sanatkarlarımızın ihtiyacı olan gerekli kredi desteğinin yapılması yönünde görüşmeler yapıldı ve tüm  projeler gerçeğe dayalı olduğu için hiçbiri reddedilmedi. Bu süreçte durum böyle olunca da esnaf sanatkarın kredi destekleri ülkemizin imkanları ölçüsünde Genel Başkanımız Abdulkadir Akgül’ün başkanlığında yapılan çalışmalar doğrultusunda gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 70 milyar TL esnaf ve sanatkarımıza uygun faiz ve ödeme koşullarında kredi kullandırıldı. Kredi kullanan esnafımızın kullandığı tarihteki gibi faizler artırılmadan aynen devam etti. Ödenemeyen borçların ötelenmesi söz konusu oldu. Yeniden yapılandırmalar yapıldı. Esnaf  ve sanatkarımızın en çok etkilenen kesim olduğu böyle sıkıntılı bir süreci hep beraber yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. Temenni ediyorum ki yüce rabbimden; yaşadığımız bu pandemi sıkıntılarının bir an önce bitmesi, eski günlerimize dönmemiz. İnşallah ülke olarak bu sıkıntılı günlerden kurtulacağız.”

2018-2019-2020 yıllarına ilişkin Ankara Terziler ve Bilumum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Yönetim Kurulu Faaliyet Raporlarını içeren bilgi paylaşımının ardından Köksal, “Genel Kurulumuzun, Türk esnaf ve sanatkarına, kooperatif ortaklarımıza hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Kovid-19’suz sağlıklı yıllar diliyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Allah’a emanet olun.” diyerek sözlerini tamamladı.

Gündem maddelerinin tek tek görüşülerek kabul edildiği genel kurulda tek listeyle yapılan seçimde, üyelerin tamamının desteğini alarak oy birliğiyle 3 yıllığına yeniden başkan seçilen mevcut başkan Muhittin Köksal, kooperatif ortaklarına teşekkür etti.

Ankara Terziler ve Bilumum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi yeni yönetimi şu isimlerden oluştu. Yönetim Kurulu Asıl Üyeler: Muhittin Köksal (Başkan), Memduha Türkyılmaz, Kadir Yiğit, Mustafa Gündoğan, Ömer Yorulmaz. Denetim Kurulu Asıl Üyeler: Kenan Ülger, Hayri Basat.

HBR: AYŞE KÖKSAL 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.