DOLAR 8,5492-0.18%
EURO 10,0853-0.11%
ALTIN 495,29-0,39
BITCOIN 2795621,11%
Ankara
24°

AÇIK

03:55

İMSAK'A KALAN SÜRE

POLATLI’DAN BÜYÜK BAŞARI

POLATLI’DAN BÜYÜK BAŞARI

ABONE OL
25 Haziran 2021 10:14
POLATLI’DAN BÜYÜK BAŞARI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

POLATLI FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ  ÖĞRETİM ÜYELERİ ÖDÜL ALDI

SPOT :Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi  Öğretim Üyelerinin Büyük Başarısı

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Uluslararası Yayın/Sanat Teşvik Ödülleri 2020 yılı ödül töreni  gerçekleştirildi.  Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Fizik, Kimya, Matematik, Biyoloji Bölümlerinden  11  öğretim üyesi makale, Matematik Bölüm Başkanı ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatih YILMAZ’a uluslararası prestije sahip Elsevier yayınevinde yayınlanan “Calculus for Engineering Students” isimli kitapta bölüm yazarı olarak ödül, Fizik Bölümü öğretim üyesi Öğr. Gör. Dr. Osman Tolga GÜL’e  TÜBİTAK proje ödülleri olmak üzere toplamda 13 ödül Fakülte   öğretim elemanlarına törenle verildi.

 

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Uluslararası Yayın/Sanat Teşvik Ödülleri 2020 yılı ödül töreni 22 Haziran 2021 tarihinde, Rektörlük Abadan Konferans Salonunda yapıldı. “Makale Ödülü”, “Atıf Ödülü”, “Kitap Bölümü Ödülü”, “Proje Ödülü” ve “Sanat Teşvik Ödülü” başlıklarında ödüle layık görülen öğretim üyelerine ödülleri Rektör Prof. Dr. Yusuf Tekin ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Üzülmez, Prof. Dr. Orhan Kurtoğlu ve Prof. Dr. Ahmet Kibar Çetin tarafından verildi.

Törenin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Yusuf TEKİN, üniversitenin kısa bir geçmişi olduğu halde hızlı bir şekilde tanınırlığını artırdığını söyleyerek, “Üniversitelerin tanınırlığını artıracak yegâne şey uluslararası yayın değil. Biz, en az uluslararası yayınlar kadar topluma yararlı olmayı, ürettiğimiz değerlerle toplumda bir katma değer üretmeyi arzu eden bir üniversiteyiz” dedi. Bu kapsamda üç yıl içerisinde hem akademik yayın anlamında hem de toplumsal yarar üretme anlamında ciddi mesafe katettiklerini söyleyen Rektör Tekin, bu süreçte katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Prof. Dr. Tekin, konuşmasına şöyle devam etti: “Çalışan arkadaşları ödüllendirip hakettikleri değeri vermezsek, diğer arkadaşları da çalışmaya teşvik edememiş oluruz. Bu öncülden hareketle, biz hem üniversite içindeki değerlendirmelerde hem üniversite dışındaki etkinliklerimizde bu tür değer üreten arkadaşlarımıza daha fazla katkı verebilmeyi ümit ediyoruz.”dedi.

Rektörü Prof. Dr. Yusuf TEKİN konuşmasında özellikle Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi  öğretim üyelerinin  başarısına  vurgu yaparak, çalışmalarından övgüyle bahsetti.

“ÇALIŞMALARI ULUSLARARASI KRİTERLERE GÖRE DEĞERLENDİRDİK”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Kurtoğlu ise ‘marifet iltifata tabidir’ düşüncesinden hareket ederek, üniversitemizin adını uluslararası platformlarda yayın, atıf ya da sanat faaliyetleri olarak duyuran öğretim elemanlarımızı ödüllendirmek ve onlarla biraraya gelebilmek düşüncesi ile böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti. Uluslararası kriterlere uygun olarak çalışmaları değerlendirdiklerini söyleyen Prof. Dr. Kurtoğlu, şöyle konuştu: “Duyurumuza 60 civarında başvuru oldu. Başvurular, bizim genel üniversite bünyesinde oluşturduğumuz bir komisyon tarafından kriterlerimiz çerçevesinde titizlikle değerlendirildi ve siz burada hazır bulunan akademisyenlerimizin ödüllendirilmesine karar verildi. Ben bu akademik çalışmalarla üniversitemizin adını uluslararası platformlarda duyuran hocalarımıza sonsuz teşekkürler ediyor ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.”dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Fizik, Kimya, Matematik, Biyoloji Bölümlerinden  11  öğretim üyemize makale, Matematik Bölüm Başkanı ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatih YILMAZ’a uluslararası prestije sahip Elsevier yayınevinde yayınlanan “Calculus for Engineering Students” isimli kitapta bölüm yazarı olarak ödül, Fizik Bölümü öğretim üyesi Öğr. Gör. Dr. Osman Tolga GÜL’e  TÜBİTAK proje ödülleri olmak üzere toplamda 13 ödül Fakülte  öğretim elemanlarına törenle verildi.

POLATLI FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİNDE MAKALE ÖDÜLÜ ALAN ÖĞRETİM ÜYELERİ

  Unvan Ad-Soyad Akademik Birim
1 Prof. Dr. Emre GÜLER Fizik Bölümü
2 Prof. Dr. Gökçen Birlik Demirel Kimya
3 Doç. Dr. Fatih Yılmaz Matematik
4 Doç. Dr. Melek Güler Fizik
5 Doç. Dr. N. Oya San Keskin Biyoloji
6 Doç. Dr. Özlem Ablak Gürbüz Biyoloji
7 Doç. Dr. Pınar Esra Erden Kimya
8 Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Koçak Biyoloji
9 Öğr. Gör. Dr. Osman Tolga Gül Fizik
      10 Arş. Gör. Dr. Melek Sofyalıoğlu Matematik
11 Arş. Gör. Zeynep Çimen Kimya

 

 

Polatlı Fen Edebiyat Fakültesinde Kitap Bölümü Ödülü Alan Öğretim Üyeleri

  Unvan Ad-Soyad Akademik Birim
1 Doç. Dr. Fatih Yılmaz Polatlı Fen-Edebiyat Fakültesi

 

Polatlı Fen Edebiyat Fakültesinde Proje Ödülü Alan Öğretim Üyeleri

  Unvan Ad-Soyad Akademik Birim
1 Öğr. Gör. Dr. Osman Tolga Gül Polatlı Fen-Edebiyat Fakültesi

 

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.