DOLAR 8,5527-0.14%
EURO 10,08840%
ALTIN 495,47-0,40
BITCOIN 2782790,42%
Ankara
24°

AÇIK

03:55

İMSAK'A KALAN SÜRE

BAKAN TARIM İŞÇİLERİNİN COCUKLARI İLE BULUŞTU

BAKAN TARIM İŞÇİLERİNİN COCUKLARI İLE BULUŞTU

ABONE OL
14 Haziran 2021 09:37
BAKAN TARIM İŞÇİLERİNİN COCUKLARI İLE BULUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

ÇOCUK İŞÇİLİĞİ İLE MÜCADELE DE ADRES METİP YERLEŞKESİ

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü kapsamında Polatlı’daki tarım işçilerini ziyaret etti.

Çalışanların aileleri ve çocukları ile birlikte eğitim, sağlık ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması konusunda ILO ve proje destekçilerine teşekkür eden Bakan Bilgin,  “Sağlık sorunları ve çocukların sorunlarına eğilmek hem insani hem de çalışma hayatı ile ilgili sorumluluğumuzun bir parçasıdır.” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin  Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü kapsamında  Polatlı’ Sarıoba METİP Yerleşkesinde çocuklar ve tarım işçileri ile buluştu.

BAKAN BİLGİN SARIOBA SAKİNLERİNİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Bakan Bilgin, Sarıoba Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşların taleplerini dinledi, sorunlarının çözümü için ilgili birimlerle görüşeceklerini dile getirdi.Sarıoba Mahallesi ziyaretinin ardından bin kişi kapasiteli METİP (Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Yaşam Koşullarının İyileştirilmesi-II Projesi)  yerleşkesinde incelemelerde bulunan Bakan Bilgin, yerleşkede kalan mevsimlik tarım işçileri ve ailelerine sunulan hizmetler ile ilgili bilgi aldı.

 

ÇOCUKLARI HAYATA HAZIRLAMA VE KİMLİK GELİŞİMİ AÇISINDAN SOSYALLEŞMELERİ SON DERECE ÖNEMLİ

Okul ve okul öncesi çağda bulunan çocukların aileleri çalışırken eğitim, sağlık ve sosyal etkinlik ile diğer kamu hizmetlerinin sunulduğu alanlara ilişkin bilgi alan Bakan Bilgin, çocuklara sosyalleşme imkanının verilmesinin onları hayata hazırlama ve kimliklerinin gelişmesi konusunda önemli olduğunu ifade etti.

ÇOCUKLAR    SADECE GELECEGİMİZ DEĞİL AYNI ZAMANDA BUGÜNÜMÜZ

Projenin mevsimlik tarım işçileri ve ailelerine büyük bir katkı sunduğunu belirten Bakan Bilgin, şöyle devam etti:

“Çocuklarımız toplumsal desteği ne kadar hissederlerse kişilikleri de o kadar sağlam oluşur. Bunun için bu çalışmayı çok önemli buluyorum. Çocuklar sadece geleceğimiz değil aynı zamanda bugünümüz. Özellikle bu projeyi destekleyen AB ülkelerine ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.”

ÇALIŞAN İNSANLARIN KORUMA KALKANI İÇERİSİNE ALINMASI ÇOK ÖNEMLİ

Bakan Bilgin, yerleşkede sunulan gezici sağlık hizmetlerinin pandemi döneminde çok önem arz ettiğini söyleyerek, “Çalışan insanların koruma kalkanı içerisine alınması çok önemli. Sağlık olmadan hiçbir şey yapamayız, çocukları da bu sağlık sistemi içerisine dahil etmeliyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Çalışanların aileleri ve çocukları ile birlikte eğitim, sağlık ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması konusunda ILO ve proje destekçilerine teşekkür eden Bakan Bilgin,  “Sağlık sorunları ve çocukların sorunlarına eğilmek hem insani hem de çalışma hayatı ile ilgili sorumluluğumuzun bir parçasıdır. Çocukların korunması, geliştirilmesi ile çalışan çocuk emeğinin kullanılması ve istismar edilmesi konusunda mücadele bizim görevimiz” dedi.

DESTEKLERİ ÖNEMSİYORUM

Çocukların korunmasına yönelik, onların eğitimini, sosyal ve şahsiyet gelişimini sağlayacak aşamada onlara verilen destekleri çok önemsediğini belirten Bilgin, pandemi sürecinde verilen büyük mücadelenin çalışan çocuklar sorununun çözülmesi konusunda da devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.BakanBilgin konuşmalarının ardından yerleşkedeki çadırda kalan Ergül ailesini ziyaret etti.

Ziyarette Bakan Bilgin’e BM Mukim Koordinatörü Alvaro Rodriguez, UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis, ILO Türkiye Temsilcisi Numan Özcan, AB Türkiye Delegasyonu 1. Müsteşar Angel Gutierrez Hidalgo, Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak ile Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya,Ak Partiye ilçe başkanı Aysel Demir  ,STK temsilcileri ve kurum amirleri  eşlik etti.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.