DOLAR 8,7063-0.08%
EURO 10,4080-0.05%
ALTIN 497,250,06
BITCOIN 2999545,25%
Ankara
22°

AÇIK

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

SİYASETTE GEÇMİŞTEN BUGÜNE SAHTE- MASKE DEĞİŞEN NE ?

SİYASETTE GEÇMİŞTEN BUGÜNE SAHTE- MASKE DEĞİŞEN NE ?

ABONE OL
10 Haziran 2021 09:40
SİYASETTE GEÇMİŞTEN BUGÜNE SAHTE- MASKE DEĞİŞEN NE ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Rahmetli araştırmacı,gazateci,yazar Uğur Mumcu nun ( tarikat-siyaset-ticaret)adlı kitabından  üçlemin senaryolarını aktardığı  1 mart 1987 tarihli yazılarından bazı paragrafları beraber okuyalım.
‘****’Herşeyin bir sahtesi var.Paranın sahtesi var.Tablonun sahtesi var.Altının gümüşün,elmasın sahteleri  var.. Var oğlu var !.. Peki dinin ve ideolojinin de sahteleri yok mu ? Olmaz olur mu hiç? Var..Dinin sahtesi,siyasete karışmış olanıdır.Din guygularının ve dince kutsal kavramların siyaset adına kullanılması ile dın,din olmaktan çıkar,siyasetin aracı olur.Siyaset ticarete,ticaret siyasete,din de her ikisine araç edildimi artık sömürünün sonu gelmez.Din ticareti ile meşgul olanlara bakın,hemen hemen hepsi milyarder.Yalnızca türk lirası ile milyarder değil bunlar,dolar milyarderleri olmuşlardır,birçoğu.Oh ne kolay..Çek bir besmele gelsin paralar..Finans kuruluşları ve şirketler ve bu finans kuruluşları ve şirketler aracılığıyla ile kazanılan milyarlar..Elhamdullah müslümanız ! Elhamdüllah milyarderiz !Bir kolumuz siyasette,öbür kolumuz ticarette,ayaklarımızda tarikatlarda…Bir üçgen bu.Ticaret,siyaset ve tarikat üçgeni.Bunlar dindarın sahtecileridir..Zavallı yoksul müslüman yurttaşların kanlarını emenler de bunlardır.İnanc sömürücüleridir bunlar.Atatürk ün laiklik ilkesinin ne kadar yararlı,ne kadar gerekli olduğunu bu din sahtecileri ortaya çıkınca daha iyi anlıyoruz.Kim savaşacak bunlarla ? Laiklik ilkesi sahte Aatatürkcüler ile sahte müslümanların aralarında paylaşacakları bir koz değildir… Atatürkçülüğün ilk koşulu devrimci olmaktır,çağdaş olmaktır,demokrat olmaktır..Öyle ödün siyaseti ile Atatürkcülük olmaz,öyle pazarlıkcı ve uzlaşmacı yaklaşımlar ile laiklik ilkesi savunulamaz.Yasakcılık ile ise hiç savunulmaz.Bir yanda sahte müslümanlar,din tacirleri,inanac sömürücüleri.Bir elleri siyasette,öbür elleri ticarette,ayaklarıda tarikatlarlarda dolaşanlar..Öte yandanda sahte Atatürk cüler..İşleri geldiğİ  sürece bu sahte Müslümanlar ile kol kola girip öpüşenler..Birbirlerine siyasal destek sağlayanlar..Yasakcılıkla,hot-hotculuk ile Atatürkçülük taslayıp gericinin ,yobazın iş ve sermaye çevreleri ile içli dışlı olanların karşısında da sus pus olanlar… Bir  yanda sahte Atatürkçüler öbür yanda sahte Müslümanlar..Lailklik ilkesini savunmak için Atatürk gibi yürekli,Atatürk gibi inançlı olmak gerekir.İzinden gittiklerini söyleyenler gibi ürkek,karasız ne inaçsız değil.”***
Evet  ne çıkartıyoruz.Siyasette  geçmişten bugüne sahte-maske değişen ne ? Aynanın karşısına geçelim. Milli,manevi değerlerimizin,inançlarımızın,ilkelerin riyakarlıkla,sahte,maske ile çıkar için kullanılması,menfaatin herşeyin önüne geçmesi değil,  inandığımız gibi yaşatılması ,kul hakkının gözetilmesi değerlerimizi koruyacaktır.Bunların demokratik ortamda,adalet,liyakat içinde hizmette yarışması hepimizin saadeti olacaktır.Siyasete kirli ellerin mafya gibi pisliklerin girmesi ile üçgen kare şekli almamalı”.Yoksulluk,,yolsuzluk,yasaklar için,ne ezen ne ezilen hakca bir düzen için.” ‘Söylenenlere eyvallah ,kutuplaşmalar ne için ? Ülke hepimizin.Adalet,liyakat,saadet 780 bin kilometre kare vatanımızda yaşayan 83 milyon vatandaş için.Selam ve dua ile.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.