DOLAR 8,6985-0.13%
EURO 10,41250.03%
ALTIN 499,880,59
BITCOIN 286724-3,13%
Ankara
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

İNEBOLU VE DUMLUPINAR KARDEŞ İLÇELERİMİZ

İNEBOLU VE DUMLUPINAR KARDEŞ İLÇELERİMİZ

ABONE OL
17 Mayıs 2021 09:42
İNEBOLU VE DUMLUPINAR KARDEŞ İLÇELERİMİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL


100.YILDA İNEBOLU VE DUMLUPINAR  KARDEŞ KENT  SEÇİLECEK 

Polatlı Belediyesi  Sakarya Meydan Muharebesi 100. yıl kutlama etkinlikleri kapsamında tarihe  iz bırakan İnebolu ve Dumlupınar ilçeleri ile  kardeş ilçe olacaklar.  Sakarya Meydan muharebesi 100. yıl kutlamaları hazırlıkları kapsamında iki ilçe  ile işbirliği yapılarak 100. yıla en özel hali ile hazırlanacak. 
 Polatlı, İnebolu ve Dumlupınar ilçelerini kardeş ilçe ilan ediyor.  Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasında büyük  katkıları olan İnebolu ve Dumlupınar  ilçeleri  bu zaferin l00. yılında kardeş kent olarak seçilecek.

5393 sayılı belediye kanununun 18. maddesince  “Yurt içindeki ve İçişleri Bakanlığının izniyle yurt dışındaki belediyeler ve mahalli idare birlikleri ile karşılıklı işbirliği yapılmasına; kardeş kent ilişkileri kurulmasına;ekonomik ve sosyal ilişkileri geliştirmek amacıyla kültür, sanat ve spor gibi alanlarda faaliyet ve projeler gerçekleştirilmesine;bu çerçevede arsa, bina ve benzen tesisleri yapma, kiralama veya tahsis etmeye karar vermek” denildiğinden. Aynca 5393 sayılı Belediye Kanununun 74. maddesinde “Belediye, belediye meclisinin kararına bağlı olarak görev alanıyla ilgili konularda faaliyet gösteren uluslararası teşekkül ve organizasyonları kurucu üye veya üye olabilir. Belediye bu teşekkül , organizasyon ve i yabancı mahalli idarelere ortak faaliyet ve hizmet  projeleri gerçekleştirilebilir veya kardeş kent ilişkisi kurulabilir denildiğinden;  Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasında büyük  katkıları olan İnebolu ve Dumlupınar  ilçeleri  bu zaferin l00. yılında kardeş kent olarak seçilecek.HBR AYSUN YILMAZ BENLİ   

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.