Ana sayfa GÜNDEM ÖZTÜRK: ““ASIL SOYKIRIM VE ZALİMLİKLER AMERİKA TARİHİNDE VARDIR”

ÖZTÜRK: ““ASIL SOYKIRIM VE ZALİMLİKLER AMERİKA TARİHİNDE VARDIR”

70
0

“ERMENİLER BİTLİS VE MUŞ KATLİAMINI UNUTMASINLAR”

Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın 1915 olayları ile ilgili yaptığı soykırım söylemine karşı çıktı. Öztürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin acilen olağanüstü gündemle toplanarak “Kızılderili soykırımını” tanıması gerektiğini söyledi.

Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Asıl soykırım ve zalimlikler Amerika tarihinde vardır. Ellerinde hala mazlumların kanı vardır. ABD’nin bu kararı yok hükmündedir. Türkiye Cumhuriyetini böyle yalan ve iftiralarla zan altında bırakamazsınız. ABD Başkanının kabul edilemez ifadelerine karşılık olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin acilen olağanüstü gündemle toplanarak insanlık tarihinin en büyük soykırımı olan ‘Kızılderili soykırımını’ tanıma kararı almalıdır. Bu karar 83 milyon halkın beklentisidir. Eğer Türkler soykırım yapsaydı, itiraz edecek Ermeni kalmazdı. Ermeniler Bitlis ve Muş katliamını unutmasınlar. Annesinin karnından çıkartarak poz verdikleri bebekleri unutmasınlar. Necmettin Erbakan hocamızın dediği gibi, Bu Amerikalılar laftan değil müeyyideden anlarlar.”

“ABD’NİN TÜRKİYE’DEKİ ÜSTLERİ KAPATILMALIDIR”

 “1923 yılında Taşnak Kongresinden Ermenistan’ın ilk Başbakanı Ovannes Kaçaznuni’nin itiraflarını ABD duymadı mı? Kaçaznuni ‘Denizden denize Ermenistan hayali için ayaklandı. Olayların sebebi biziz, aldatıldık. Türklerin uyguladıkları tehcir amaca uygundu kendi dışımızda suçlu aramayalım’ demişti. ABD daha neden kuduruyor. Zorlamı soykırımı bizlere kabul ettirecekler. Daha da ileri giderlerse ABD’nin Türkiye’deki üstleri kapatılmalıdır. Gerçi kapattırmak için bir Erbakan gerekir.”

 HBR: AYŞE KÖKSAL