Ana sayfa GÜNDEM “BAŞBUĞUMUZ TÜRKEŞ’İ RAHMET, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ”

“BAŞBUĞUMUZ TÜRKEŞ’İ RAHMET, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ”

366
0

“BAŞBUĞUMUZUN ARAMIZDAN AYRILIŞ YIL DÖNÜMÜNDE; ÖZLEM VE HASRETLE ANIYORUZ”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebediyete intikalinin 24. yıl dönümü nedeniyle  anma mesajı yayımladı.

 Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebediyete intikalinin 24. yıl dönümü nedeniyle   mesajı yayımladı. Yıldızkaya; “Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kurucu Genel Başkanı, Hareketimizin Banisi, Türk Milliyetçilerinin Önderi Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i aramızdan ayrılışının 24. yıl dönümünde; özlem ve hasretle anıyoruz. Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş bütün ömrünü mensubu olmaktan onur ve şeref duyduğumuz Milliyetçi Hareket’e, bu ülkeye ve bu millete adamış; uzun ve çileli mücadele hayatında Türk milletinin kıyamete kadar bağımsız ve hür olarak yaşaması ülküsünün yılmaz savunucusu olmuştur. 

“ MERHUM BAŞBUĞUMUZUN AÇTIĞI YOLDA TUTARLI DURUŞU, BUGÜN DE BİZİM KILAVUZUMUZ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR”

Başbuğ Türkeş; herkesin yalnızca dar bir coğrafya ve tarih alanına düşüncelerini hapsettiği dönemlerde, eşsiz vizyonuyla milletimize yeni ufuklar açmasını bilmiş, ülkemizin dışında da milyonlarca soydaşımızın ve din kardeşimizin bulunduğunu herkese kabul ettirmiştir. Bugün, en güç meseleler karşısında dahi soğukkanlı, sağduyulu, gerçekçi ve kararlı bir duruş gösteren Türk milliyetçilerinin, bu güzel hasletlerinin gelişmesinde şüphe yok ki bize rehber olan Başbuğumuzun büyük etkisi olmuştur.  Bütün dava adamlarının, devlet ve siyaset hayatında görev alanların, onu gerçekten sevenlerin bu uzun, yorucu, çileli ama şerefle tamamlanmış hayattan ve yüksek şahsiyetten alacağı çok büyük dersler vardır. Merhum Başbuğumuzun açtığı yolda ve gösterdiği ufukta, onun sergilemiş olduğu seviyeli, ilkeli, tutarlı duruş, bugün de bizim kılavuzumuz olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i rahmet, minnet ve şükranla anıyor; aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” dedi.

HBR: AYŞE KÖKSAL