Ana sayfa GÜNDEM POLATLI GENÇLİK MERKEZİ MÜNAZARA TAKIMINDAN DERECE

POLATLI GENÇLİK MERKEZİ MÜNAZARA TAKIMINDAN DERECE

339
0

POLATLI GENÇLİK MERKEZİ MÜNAZARA TAKIMI ANKARA ELEMELERİNDEN 2. OLDU

2021 Türkiye Münazara Ligi yarışmaları; Ankara elemeleri her takım iki kişi olacak şekilde  18-24 yaş aralığındaki lisans ve ön lisans öğrencilerinden oluşan 20 takımın katılımı ile online olarak gerçekleştirildi. Polatlı Gençlik Merkezi Münazara Takımı Ankara Elemelerinden 2. Oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Bakanlık faaliyet programı gereği her yıl düzenlenmekte olan Türkiye Münazara Ligi’ne pandemiye rağmen ilimiz ve ilçemiz öğrencileri tarafından yoğun rağbet gösterildi. 2021 Türkiye Münazara Ligi yarışmaları; Ankara elemeleri her takım iki kişi olacak şekilde  18-24 yaş aralığındaki lisans ve ön lisans öğrencilerinden oluşan 20 takımın katılımı ile online olarak gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili Gençlik Merkezi Müdürü Mesut Kılınç tarafından yapılan açıklamada, “Liderlik oyunu olarak da anılan ve dünyanın öğrenci bazında ders dışı en büyük etkinliği özelliğini taşıyan, öğrencilerin toplum hayatına hazırlanması ile birlikte kişisel gelişimine önemli katkıda bulunan münazara; düzenlenen yarışmalarla farklı üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerinin fikrini savunabilme yetisi kazanması, toplum önünde konuşabilme becerisinin artması yönünden büyük katkı sağlamaktadır.

“POLATLI GENÇLİK MERKEZİ 2. OLDU”

Gençlik Merkezi Müdürlüğü ve Polatlı’mızı temsilen müsabakalara katılan Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik öğrencisi Esra ATİK ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğrencisi Melih Emre Ertan’dan oluşan “Muallimler” Takımımız Şampiyonluğu kıl payı kaçırdı. 2 gün süren Münazara Ligi Müsabakalarında Polatlı Gençlik Merkezi ile Ankara Ufuktepe Gençlik Merkezi takımları arasında devam eden final yarışmasını Ufuktepe Gençlik Merkezi 1’lik ile tamamlarken Polatlı Gençlik Merkezi 2. Oldu.

Gençlerin duygu düşüncelerini doğru ve sistematik bir biçimde ifade etmelerine katkı sağlamak, spordan sanata tarihten bilim-teknolojiye kadar birçok konuda bilgi birikimlerini artırmak amacıyla düzenlenen münazara yarışması pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen yarışmaya katılan tüm öğrencilere, özellikle Polatlı’mızı temsil eden Esra Atik, Melih Emre Ertan ve onlara rehberlik eden Gençlik Lideri Meryem Durmuş’a teşekkür eder başarılarının devamını dilerim”  dedi.

HBR: AYŞE KÖKSAL