Ana sayfa GÜNDEM 60 YAŞ ÜSTÜ İÇİN AŞILAMA BAŞLADI

60 YAŞ ÜSTÜ İÇİN AŞILAMA BAŞLADI

340
0

Ankara’da, corona virüsü ile mücadele kapsamında 60 yaş üzeri ve eşleri ile risk grubundaki bazı hastalar için aşılama süreci başladı.

Koronavirüs aşılama sürecinde yeni gruba geçildi, 60 yaş üzeri vatandaşlar eşleri ile birlikte aşı olmaya başladı. Aşılama sürecine risk grubundaki bazı hastalar da dahil edildi. Risk grubundaki morbid obez, malign tümörü olan kanser ve diyaliz hastalar, down sendromu tanısı olanlar ile immuno supresif tedavi alanlar da bu aşamada öncelikli aşı yaptırabiliyor.

Koronavirüs  Bilim Kurulu tarafından oluşturulan takvim doğrultusunda Türkiye aşılamada 2. aşamanın 2. grubuna geçti.

Türkiye’de Kovid-19 salgınında toplumsal bağışıklama kapsamında uygulanan aşı programına göre bugün 60 yaş üzeri ve eşleri ile risk grubundaki bazı hastalar için aşılama süreci başladı. 14 Ocak’ta sağlık çalışanları ile başlayan toplumsal aşılamada bugün itibaren 60 yaş üzeri vatandaşlar ile eşleri de sisteme tanımlandı. Risk grubundaki morbid obez, malign tümörü olan kanser ve diyaliz hastalar, down sendromu tanısı olanlar ile immuno supresif tedavi alanlar da bu aşamada öncelikli aşı olabilecek. Bu kapsama giren vatandaşlar randevularını alarak, belirlenen sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırmaya başladı.

HBR: ALİ KÖKSAL