Ana sayfa GÜNDEM Avcı: “Esnaf ay sonunu getirebilme derdinde”

Avcı: “Esnaf ay sonunu getirebilme derdinde”

642
0

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, yönetim kurulu üyeleri ve gençlik kolları yönetimi ile birlikte esnafın sorunlarını dinlemeye ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Esnafa yönelik 17 maddelik çözüm önerilerini esnafla paylaşmaya devam ediyor.

CHP Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı’nın, yönetim kurulu üyeleri ve CHP Polatlı Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Yağlıkara ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretlerde esnaf, Pandemi öncesinde başlayan ekonomik sıkıntıların, Pandemi süreci ile birlikte dayanılmaz bir hâl aldığını ve ülke ekonomisinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle yaşadıkları zorlukları anlattı.

Avcı; ‘’ Esnaf Diyor ki; İktidarın Temsilcilerini Sahada Göremiyoruz ki Derdimizi Anlatalım… Ay’dan insinler artık şehire ‘’

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyaretinde, esnaf, “Pandemi’ den önce bıçak kemiğe dayanmıştı, Pandemi süreci ile birlikte eti, kemiği delip geçti. İktidarın temsilcilerini göremiyoruz ki derdimizi anlatalım. Bizden davetiye mi bekliyorlar, kapımızı çalıp halimizi sormak için? Pandemi desteklerinde şeffaflık görmek istiyoruz, dükkânları kapanan esnaf arkadaşlarımızdan başvurup da alamayan çok… Kimler bu destekleri aldı bilmek isteriz. ”ifadelerinde bulundu.

Avcı, ” Cumhur İttifakının Temsilcileri, Esnaftan Davetiye mi Bekliyor?”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kadın ve Gençlik Kollarımız, Belediye Meclis Üyelerimizle birlikte sürekli olarak sahadayız.Esnaf ziyaretleri başta olmak üzere her kesimden yurttaşlarımızın dertleriyle hemhal olmaktayız.Esnaflarımız, ‘’ Kiramızı, elektriğimizi, çalışanlarımızın maaşlarını ödeyemiyoruz. Faizlenen borçlarımız birikti. Siftah bile yapmıyoruz. Hükümet bize sahip çıkmıyor. Kepenk kapatmak üzereyiz. Çoluğumuza, çocuğumuza harçlık bile veremiyoruz. Artık bu değişmeli.’’ diyor. İktidarın yereldeki temsilcileri, devren satılık, devren kiralık ilanlarını görmüyor mu? ‘’ dedi.

Avcı,“ İşsizlik, Enflasyon Rakamları Pembe Dizi, Vatandaşın Mutfağında Yaşadığı Gerçeğin Trajedisi’’

Esnafla sohbet ederek dertlerini dinleyen ve Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, esnafa yönelik 17 maddelik çözüm önerilerini esnafa sunarak, esnaf koruma paketinin hükümet tarafından derhal hayata geçirilmesi gerektiğini belirterek “Hükümet dinlemiyor, biz uygulamakta kararlıyız. Esnaf bakanlığı kurulmalıdır. Sicil affı mutlaka çıkarılmalıdır. Kiralardaki stopaj muhakkak kaldırılmalıdır. İlk etapta yapılacak bu çalışmalar iktidarın esnafımıza ve çalışanlarına karşı sorumluluğudur. TÜİK yıllık enflasyon oranını yüzde14 olarak belirlemiş. Bu iktidarın enflasyon pembe dizisidir. Esnaf geçen yıl 100 TL’ye aldığı hammaddeyi 114 TL’ye mi alıyor? Yüzde yüz zamlı aldıklarını belirtiyor. Yurttaşın market alışverişinde gördüğü enflasyon bu oranda mı? Geçen yıl sıvı yağdan, peynire, yumurtadan zeytine, temizlik malzemelerinden temel gıdaya yüzde 14 mü artmış? Elbette hayır.. Enflasyon konusunda iktidar pembe dizi izletiyor. Yurttaş mutfağında en ağır dramı yaşıyor. ‘’ifadelerinde bulundu.