Ana sayfa GÜNDEM Polatlı’nın Sultanları Adana Ekibini Puansız Uğurladı

Polatlı’nın Sultanları Adana Ekibini Puansız Uğurladı

683
0

Polatlı Belediyespor: 28 Ada Sokağı Spor: 23

Polatlı Belediyespor Bayan Hentbol takımı Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 1. Liginde bu hafta Polatlı’da Adana Temsilcisi Ada Sokağı spor takımını konuk etti.

Yeni kapalı spor salonunda Pazar günü saat 15.00’te başlayan maçta Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 1. Liginde adeta küçük derbi maç özelliğinde idi. Ev sahibi ekip maç öncesi Ligin 15. Haftasını Polatlı Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, rakibi ise Adana Temsilcisi Ada Sokağı Spor idi ve Ligde 15. Sırada idi.

1.Ligin 16. Haftasında bu maçta, takımımız sahaya şu oyuncularla katıldı.

Handan Kocabıyık, Aleyna Nur Sülün, Selin İnal, Hülya Yıldırım, Yağmur Aktay, Tuğçe Songür, Ebru Öztürk, Kübra Katar, Özlem Önder, Şillanur Alp, Elif Özdeniz, Emine Şahin, Antrenör Özgür Yıldırım.

Maçın ilk dakikalarından itibaren son derece çekişmeli ve her iki takımında kazanmak için dişe diş mücadele verdiği bir karşılaşma yaşandı.

Bu dişe diş mücadele; iki taraf için ligde birbirini takip eden takımlar olduklarından alınacak iki puanın önemini daha da arttırdı.

Maçın başından itibaren karşılıklı atılan dengeli sayılarla, iki takım arasındaki fark bir türlü artmadı. Ancak maçın ikinci yarısında rakip takım farkı 4’e çıkardı ve son on dakikaya girilirken Polatlı’nın Sultanları her maçta son on dakikada gösterdikleri müthiş performansı bu maçtada tekrarladılar ve önce 19-19 beraberliği sağlayıp dakikalar ilerledikçe farkı maçın son iki dakikasında 5 farka kadar çıkardılar. Daha sonra karşılıklı atılan ikişer sayı ile ma. 28-23 galibiyetimizle sona erdi.  Maçta sahaya çıkan tüm sporcularımız üzerlerine düşen görevi fazlası ile yaptı ama sultanların kalesini emanet ettiği Emine Şahin, özellikle son beş dakikada yaptığı kurtarışlar ve 7 metre atışındaki başarılı performansı ile takımın galibiyetinde önemli rol oynadı.

Polatlı Belediyespor Bayan Hentbol Takımı lider takımın 30 puanda olduğu 16. haftayı 24 puan ile 4. Sırada tamamladı.