Ana sayfa GÜNDEM GSB Polatlı Gençlik Merkezi Radyo Hür’de

GSB Polatlı Gençlik Merkezi Radyo Hür’de

703
0

Polatlılı Gençler için pek çok faaliyet bu merkezde

Gençlik ve Spor Bakanlığı Polatlı Gençlik Merkezi Lideri Firdevs Kutluay ve Polatlı’mızın gururu, Türkiye, Avrupa Şampiyonlukları ve Dünya ikincilikleri ile Polatlı gençliğine örnek sporcu GSB Polatlı Gençlik Merkezi Gönüllüsü  Rabia Akdeniz, gazetemiz köşe yazarı Alaattin Taymaz’ın Radyo Hür’de hazırlayıp sunduğu ‘’ Kalbiyle Konuşan Adam’la Tünaydın Polatlı Kardeş ‘’ programına konuk oldu. Kutluay ve Akdeniz canlı yayın konuğu oldukları programda , GSB Polatlı Gençlik Merkezi’nin amaçlarını, vizyonunu ve faaliyet alanlarını anlattı.

Gazetemiz köşe yazarı Alaattin Taymaz’ın Radyo Hür’de hazırlayıp sunduğu ‘’ Kalbiyle Konuşan Adam’la Tünaydın Polatlı Kardeş ‘’ programına konuk olan Gençlik ve Spor Bakanlığı Polatlı Gençlik Merkezi Lideri Firdevs Kutluay  ve  Türkiye, Avrupa Şampiyonlukları ve Dünya ikincilikleriyle Polatlı’nın gururu şampiyon sporcu, GSB Polatlı Gençlik Merkezi Gönüllüsü Rabia Akdeniz,  GSB Polatlı Gençlik Merkezi’nin amaçlarını, vizyonunu ve faaliyet alanlarını anlattı.

Kutluay, ‘’Gençlerimize, projelerimizin, faaliyetlerimizin‘’ Merkezinde Sen Varsın‘’ diyoruz ‘’

Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasını ve daha faal bireyler olarak yetişmesini amaçlayan Gençlik Merkezleri’nin ayrıca birlik, beraberlik ve paylaşım bilinci yüksek bireyler yetiştirmeyi amaç edindiğini belirten Gençlik ve Spor Bakanlığı Polatlı Gençlik Merkezi Lideri Firdevs Kutluay, ‘’ Okuyan, düşünen ve yazan gençliğin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak, nesiller arası köprülerin kurulmasını sağlamak,dilin doğru ve etkin biçimde kullanılmasını teşvik etmek, tarih şuurunun toplumda yerleşmesi ve gelişmesini sağlamak hedeflerini gerçekleştirmek üzere faaliyetlerini sürdüren GSB Gençlik merkezleri, Milletine sevdalı, Milli ve manevi değerlere bağlı, ben duygusundan ziyade biz olmanın şuurunda, ilim ve irfanla donatılmış bir gençlik vizyonu ile gençlerimizin serbest zamanlarını en iyi ve en faydalı şekilde değerlendirmelerini sağlayacak proje ve faaliyetler gerçekleştirmektedir. Bu anlamda, gençlerimizi hayatın merkezine alarak, ‘’ Merkezinde sen varsın’’ diyerek, gençlerimizi önceleyen ve önemseyen projeler ve faaliyetler gerçekleştiriyoruz.. ‘’ dedi.

WhatsApp Image 2021 02 12 at 16.32.17

Kutluay, ‘’Gönüllülerimizle birlikte, sevgi ve empati dolu gönüller inşâ ediyoruz‘’

Bir sivil toplum kuruluşu konseptinde gün geçtikçe kurumsallaşmasını ileriye taşıyan gençlik merkezlerinde gönüllülerin varlığıyla, fikir ve proje üretimleriyle, bilimsel, manevi, estetik ve geleneksel değerlerin harmanlanmasıyla oluşan bir içerikle faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten GSB Polatlı Gençlik Merkezi Lideri Firdevs Kutluay; ‘’ Sosyal Bilimler, Kişisel Gelişim, Dini İlimler, İnovasyon, Değerler, Dil Eğitimleri, Sağlıklı Yaşam ve Spor ve Güzel Sanatlar başlıkları kapsamında Tarih, Edebiyat, Felsefe-Mantık, Drama, İletişim, Medya, Sosyal Medya, Bizi Biz Yapan Değerler, Şehir Kültürü, Trafik Kültürü, Yöresel Halk Oyunları gibi onlarca başlık altında gençlere nitelik kazandırılıyor. Öte yandan, gençlik merkezleri bünyesinde oluşturulan kulüpler aracılığıyla kardeşlik hukuku gibi evrensel insani değerlerin başında gelen empati duygusunun içselleşmesine yönelik çaba sarf ediliyor ve kitap okuma halkaları, doğa yürüyüşleri, bisiklet etkinlikleri, bağımlılıkla mücadele gibi farkındalığı artırıcı etkinlikler düzenleniyor.’’ ifadelerine yer verdi.

WhatsApp Image 2021 02 12 at 14.55.23

Kutluay, ‘’ EBA Erişim Noktamızda gençlerimizin birbirleri ile dayanışmasını görmek, emeklerimizin en anlamlı karşılığı ‘

Pandemi sürecinde internet erişiminden yoksun gençler için EBA Erişim Noktası oluşturduklarını belirten Kutluay, ‘’ Üniversite öğrencisi gençlerimiz, lise ve orta öğretimdeki kardeşlerine derslerinde yardımcı olmaları vermek istediğimiz dayanışma duygusunun en anlamlı örneğidir. Merkezimizde bu dayanışmayı sağlamak mutluluk verici. Kitap Okuma Halkaları, Aile kampları, toplumsal, kültürel, sosyal projelerde tüm olanaklar Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızca karşılanmaktadır. Empati geliştiren, farkındalık oluşturan projelerimiz hem toplumumuzun hem de gençlerimizin hayatına anlam katmaya devam edecek. Bu anlamda Bakanlığımıza, kurum yetkililerimize, gönüllülerimize ve kıymetli gençlerimize teşekkür ediyorum. Şahsınızda tüm radyo gönüllülerinin 13 Şubat Dünya Radyo Günü kutlu olsun ‘’ ifadelerine yer verdi.

Akdeniz, ‘’ Gönüllülük Duygusunun En Canlı ve En Anlamlı Örneği GSB Polatlı Gençlik Merkezi ‘’

14 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Muay Tai Avrupa Şampiyonluğu, 1 Avrupa İkinciliği, 2 Dünya İkinciliği, 2 Avrupa Üçüncülüğü ile bireysel sporlarda Polatlı’mızın gurur kaynağı Şampiyon sporcu ve Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 4. Sınıf öğrencisi Rabia Akdeniz, Spor, Sporcu Beslenmesi, Sağlıklı Yaşam konularında GSB Polatlı Gençlik Merkezinde gençlerimize katkı sağlayan bir gençlik merkezi gönüllüsü olmanın mutluluğunu ifade ederek, ‘’ GSB Polatlı Gençlik Merkezi Polatlı gençliği için proje ve faaliyetleri ile önemli ve anlamlı bir kurum… Bu kurumun bir gönüllüsü olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. ‘’ ifadelerinde bulundu.