Ana sayfa GÜNDEM Bu yıl ilk defa 14 Şubat’ta nikâh yok

Bu yıl ilk defa 14 Şubat’ta nikâh yok

1578
0

Çiftlerin 14 Şubat hayali suya düştü

Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tedbirler kapsamında hafta sonu sokağa çıkma yasağı olması sebebiyle bu yıl ilk defa 14 Şubat tarihinde Polatlı’da nikah kıyılmayacak.

Sevgililer Gününü daha da özel bir tarih haline getirmek isteyen çiftler, aylar öncesinden randevu alarak 14 Şubat tarihinde nikah dairelerine akın ediyor, nikah salonları Sevgililer Günü’nde evlenmek isteyen çiftlerle doluyordu. Bu yıl pandemi nedeniyle Çiftlerin sevgililer gününde evlenme hayali suya düştü. 14 Şubat tarihi bu yıl Pazar gününe denk geliyor. Durum böyle olunca Koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan tedbirler kapsamında, hafta sonu sokağa çıkma yasağı olması sebebiyle bu yıl ilk defa 14 Şubat’ta Polatlı’da nikah kıyılamayacak.

Çiftler bir umut başvurdu ama…

Polatlı’da her yıl 14 Şubat’ta nikahı kıyılan çift sayısı 10 ila 50 arasında değişiyordu. Polatlı’da nikah gününü daha özel ve unutulmaz bir gün haline getirmek isteyen çiftler 14 Şubat tarihini bu yıl tercih edemiyorlar. Pandemi şartlarına rağmen yine de bir umut bu tarih için Polatlı Belediye Nikah Dairesine başvuran çiftler oldu. Fakat sokağa çıkma kısıtlamasının bu hafta da devam etmesi nedeniyle 14 Şubat Pazar günü evlenmek isteyen çiftlerin nikah tarihleri 15 Şubat’a kaydırıldı.

12.02.2021 tarihine rağbet yok

Öte yandan bu yıl, hem yazıldığı gibi hem de tersten okunuşu aynı olduğu için özel bir tarih olarak kabul edilen 12.02.2021 tarihi ise Polatlı’da rağbet görmedi.