DOLAR 8,6901-0.24%
EURO 10,3942-0.15%
ALTIN 499,480,50
BITCOIN 288549-2,28%
Ankara
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Sri Lanka Büyükelçisi Hassen Polatlı OSB’de

Sri Lanka Büyükelçisi Hassen Polatlı OSB’de

ABONE OL
29 Ocak 2021 13:09
Sri Lanka Büyükelçisi Hassen Polatlı OSB’de
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sri Lanka Büyükelçisi Polatlı OSB’ye Ziyaret

Sri Lanka Demokratik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sn. Mohamed Rizvi Hassen ve beraberindeki heyet Polatlı Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti.

Büyükelçi HASSEN ve Ticaret Ataşelerinin bulunduğu heyeti, Polatlı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Erol ÜNAL ve Yönetim Kurulu Üyeleri ağırladı. Ziyaret boyunca Polatlı Kaymakamı Murat BULACAK, Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi SAKARYA ve OSB Yönetim Kurulu Üyeleri de heyete eşlik ettiler.

İlk olarak Şişecam Fabrikası ziyaret edildi

Program kapsamında heyet ilk önce Avrupa’nın en büyük, Dünya’nın da sayılı cam fabrikalarından olan ŞİŞECAM Düzcam Polatlı Fabrikasını ziyaret ettiler. Fabrika’nın üretim kapasitesi hakkında bilgiler alan Büyükelçi HASSEN, Şişecam’ın bir dünya markası olduğunun altını çizdi. Hassen; ‘’ Ankara – İstanbul arası YHT ile seyahatlerimiz sırasında buradan geçerken ŞİŞECAM Fabrikasını görüyor ve merak ediyordum. Bugün bu program vesilesiyle daha yakından görmüş ve tanımış oldum. Şişecam, Türkiye’nin Dünya’da isim yapmış bir markasıdır.’’ dedi. Şişecam ziyaretinin ardından Bölgemizin ve ülkemizin öncü kuruluşlarından Panelsan Polatlı Tesisleri ziyaret edildi. Heyet, Panelsan’ın üretim hattında incelemelerde bulunarak, fabrika yetkililerinden bildi aldı. Büyükelçi Hassen; ‘’Panelsan gibi sektöründe öncü bir kuruluşu ziyaret etmiş ve üretim süreçleri hakkında bilgi almış olmaktan ötürü çok mutluyum. Bu bilgileri Ticaret Ataşelerimiz de daha yakından inceleyeceklerdir.’’ şeklinde konuştu. Ziyaretin son durağında Polatlı’nın tarımda bir dünya markası haline gelen Bozkurt Mibzer fabrikası ziyaret edildi. Büyükelçi’ye tarımın başkenti Polatlı’da üretilen ve dünyanın her bölgesine ihraç edilebilen tarım aletleri tanıtıldı. Büyükelçi Hassen; ‘’Tarım konusunda modern sistemlerle, ileri teknolojik imkânlarla üretim yapıldığını gördüm. Türkiye, tarım ve tarım ekipmanları konusunda da Dünya’da pay sahibi bir ülkedir.’’ ifadelerine yer verdi.

Yaklaşık 2 saat süren fabrika ziyaretlerinin ardından Polatlı OSB İdari binasında Büyükelçi Hassen onuruna bir yemek tertip edildi. Yemeğin ardından heyete Polatlı OSB hakkında brifing verildi.


Büyükelçi Hassen; ‘’Polatlı Eşsiz Bir Güzelliğe ve Çok Köklü Bir Üretim Geleneğine Sahip’’

Polatlı OSB ziyaretini değerlendiren Sri Lanka Demokratik Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sn. Mohamed Rizvi Hassen; ‘’Polatlı eşsiz bir güzelliğe ve çok köklü bir üretim geleneğine sahip. Buraya gelerek, tüm imkânları gözlerimizle görmemiz her şeyden önemliydi. Sri Lanka ve Türkiye arasında ticari ilişkileri geliştirmek adına bu bilgiler bizlere yardımcı olacaktır. Bir kez daha bizleri kusursuz bir şekilde ağırlayan ev sahibi Polatlı OSB Başkanı Erol ÜNAL Bey’e teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlere zaman ayıran ve yanımızda olan Sn. Kaymakam Murat Bulancak’a ve Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya beye teşekkürlerimizi iletiyoruz.’’ dedi.


Başkan Ünal; “Sn. Büyükelçimizin Ziyaretleri Bizleri Onurlandırmıştır, Değerli Heyetlerine Teşekkürlerimizi Sunuyoruz’’ Ziyarete ilişkin konuşan Bölge Başkanı Erol ÜNAL; ‘’Türkiye ve Sri Lanka arasında son yıllarda artan ticari ilişkilerin daha da yukarı seviyelere çıkarılabileceğini düşünüyoruz. Bu anlamda Polatlı soğanımızı, Pancarımızı, Kavunumuzu ve tarıma dayalı ekipman üreten firmalarımız başta olmak üzere bölgemizdeki tüm firmaları tanıtmış olmaktan ötürü mutluyuz. İnşallah bu vesileyle Sri Lanka ve Türkiye arasında gelişen ticari ilişkilerimize Polatlı OSB’nin de katkısı olur diye ümit ediyoruz. Sn. Büyükelçimizin ziyaretleri bizleri onurlandırmıştır. Kendisine ve değerli heyetine teşekkürlerimizi sunuyoruz.’’ şeklinde konuştu.
Yaklaşık 4 saat süren programın ardından Sri Lanka Büyükelçisi ve heyeti Polatlı’dan ayrıldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.