Ana sayfa GÜNDEM Kıymaz: “Pandemi döneminde esnafımızı yalnız bırakmadık”

Kıymaz: “Pandemi döneminde esnafımızı yalnız bırakmadık”

634
0

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, İstiklal Gazetesine pandemi döneminde esnafın durumunu değerlendirdi, esnafın bu zor dönemde nefes alması adına alınan önlem paketleri kapsamında, kooperatif olarak hayata geçirilen uygulamalardan söz etti. Kıymaz, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’e bütün esnafımız adına teşekkür ediyorum.”dedi.

Polatlı esnafının sıkıntılarını en yakından bilen isimlerden olan Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, Mart 2020 tarihinden bu yana süren Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren esnafın durumu hakkında gazetemize konuştu. Pandemi döneminde en çok zarara uğrayan esnaf grubunun kahveciler, lokantacılar, kafeciler, kuaförler ve berberler olduğunu belirten Başkan Kıymaz, ilk olarak esnafın kredi ödemelerinde faizsiz erteleme fırsatı sunduklarını ifade etti.

“Bunları tek başımıza yapmadık”

Kıymaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Bildiğiniz üzere pandemi dönemi Mart 2020 de başladı.  Esnafımızın sıkıntılarını gördük. Mart, Nisan ve Mayıs aylarında  esnaflarımızın ödemelerini faizsiz  öteleme yaptık.  Bu dönemde en çok sıkıntı çeken esnaflarımız Kahveciler, kafeterya,  lokantalar,  kuaför ve berberler oldu. Bu işleri yapan arkadaşlar gibi birçok iş yeri sahipleri hayli sıkıntı çektiler.  Hala da sıkıntı çekmeye devam ediyorlar. Nisan ayında tekrar bu sıkıntılar  devam etti. Bununla birlikte bu taksitleri de 3’er ay öteleme yaptık.  Tabii ki de bunları tek başımıza yapmadık.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’e bütün esnafımız adına teşekkür ediyorum. Kimseyi sıkıntıya sokmadık. Esnaf arkadaşlarımızın  nefes alması için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz.”dedi.

“Mesai saati gözetmeksizin fedakarca hizmet verdik”

Polatlı esnafının her zaman yanında olduklarını belirten Başkan Kıymaz; “Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle zor günler geçiren Esnaf ve Sanatkarlarımıza destek olmak adına mesai saati gözetmeksizin fedakarca hizmet verdik. Ekmek Teknesi kapalı olan esnaf ve sanatkarlarımıza öncelik sağlayarak, zor zamanlarında yanlarında olduk. Halk Bankası ile birlikte Cumartesi ve Pazar günü mesai yaparak esnafımızın kredi ihtiyaçlarını karşıladık. Ben buradan Halk Bankası ve kooperatif çalışanlarımıza bu sıkıntılı süreçte özveri ve fedakarca çalıştıkları için ayrıca teşekkür ediyorum. Esnaf ve Sanatkarlarımızın en zor zamanında yardım elini uzatan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Genel Başkanımız Abdulkadir Akgül’e esnafımız adına sonsuz teşekkürü borç biliriz.”diye konuştu.