Ana sayfa GÜNDEM Kılıçdaroğlu’ndan Demokrat partiye ziyaret

Kılıçdaroğlu’ndan Demokrat partiye ziyaret

290
0

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Merkezdeki makamında görüştü .

 Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Merkezdeki makamında görüştü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, Demokrat Parti Genel Merkezinde Genel Başkan Gültekin Uysal’ı ziyaret etti. Bir saat süren heyetler arası görüşmenin ardından liderler kameralar karşısına geçerek açıklama yaptılar. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında şunları kaydetti: “Memleketimizin can alıcı meselelerini değerlendirme imkanı bulduk” “Öncelikle Cumhuriyet Halk Partisi heyetini Genel Merkezimizde ağırlıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bunu ifade etmek isterim. Tüm siyasi partilerle medeni ilişkilerimizi sürdürdüğümüz gibi Türkiye’nin iki köklü geleneği olarak özellikle bugün Türkiye’nin içine düştüğü ve derin nefes alması için çabalar sarf ettiğimiz böyle bir iklimde memleketimizin, milletimizin demokrasimizin, temel hak ve hürriyetler başta olmak üzere en can alıcı meselelerini değerlendirme imkanı bulduk. Ben bu vesileyle Sayın Genel Başkana ziyaretleri dolayısıyla, gösterdikleri nezaket dolayısıyla müteşekkir olduğumu tüm arkadaşlarım camiamız adına ifade etmek istiyorum. “Demokrasi, eşitlik, hukuk problemimiz var, antidemokratik rejim problemimiz var” dedi.

 “Demokrat Parti, demokrasiyi savunan, tarihsel kökleri olan bir parti”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ise yaptığı konuşmada “Sayın Genel Başkan ve heyeti ile Türkiye’nin içinde yaşadığı sorunları karşılıklı olarak hem dillendirdik hem kendi çözümlerimizi de aktardık” dedi. Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geldiğimiz parti, demokrasiyi savunan, demokrasinin güçlenmesi açısından mücadele eden tarihsel kökleri olan bir parti. Bir televizyon kanalına RTÜK tarafından ağır yaptırımların uygulanmasını asla kabul etmiyoruz. Siz bağımsız bir yayın organını en ağır şekilde cezalandırırsanız bu doğru değildir, doğru olmaz. Dünyaya bizde demokrasi vardır algısını yerleştiremezsiniz. Dünyaya baskıcı, otoriter yönetim olduğu anlayışın güçlendirmiş olursunuz. Zaten biz bunun böyle olduğunu biliyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye’ye huzuru ve demokrasiyi getirmeye kararlıyız.”