Ana sayfa GÜNDEM Hatipoğlu : “30 Ağustos zafer bayramımız kutlu olsun”

Hatipoğlu : “30 Ağustos zafer bayramımız kutlu olsun”

1267
0

Hatipoğlu : “30 Ağustos, dün değil bugün ve yarındır”

Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şube Başkanı Avukat Hatice Hatipoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şube Başkanı Avukat Hatice Hatipoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında şunları söyledi: “ 30 Ağustos Zaferi, Türk Milleti’nin varlık nedenidir. Anadolu’nun sonsuza kadar vatan toprağı olduğunun ifadesidir. Emperyalizmin kesin yenilgisidir. Tarih sayfalarındaki en şanlı zaferin adıdır, 30 Ağustos… Bütün zaferlerin üstünde, büyük değere ve öneme sahiptir, 30 Ağustos… Tarihten çıkarıp, önümüze koyduğumuz her milli günün temelidir, 30 Ağustos… 26 Ağustos Malazgirt Zaferi’nin de, haklı olarak, çok övündüğümüz İstanbul’un Fethi’nin de kutlanabilme nedenidir, 30 Ağustos… Cumhuriyetimizin, devletimizin, üniter yapımızın, coğrafyamızın çimentosudur, 30 Ağustos… 30 Ağustos, dün değil; bugün ve yarındır… Emperyalizmin bitmek, tükenmek bilmeyen sinsi emellerinin denize dökülmesidir… Kurtarıcımız, kurucumuz, ebedi Başkomutanımız ve önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’tür, 30 Ağustos… “Ordular! Hedefiniz Akdenizdir! İleri” emriyle toprağı kanlarıyla sulayan kahramanlarımızdır,

“30 Ağustos… Topraktır. Namustur”

30 Ağustos… 30 Ağustos, “Mavi Vatan”dır. Kıbrıs’tır… Doğu Akdeniz’dir… Ege Denizi’dir… Karadeniz’dir, 30 Ağustos… Topraktır. Namustur. 30 Ağustos, doğuştur, varoluştur. 30 Ağustos; özgürlüktür, tam bağımsızlıktır… Zincirlerin kırılmasıdır. Esaretin reddidir… Bu nedenle; 30 Ağustos, yasaklanamaz. Göz ardı edilemez… U-NUT-TU-RU-LA-MAZ! 30 Ağustos’u unutmak, şehitlerimizi unutmaktır… Kurtuluş Savaşımızı unutmaktır… Ulusal egemenliğimizi unutmaktır… Laik Cumhuriyetimizi unutmaktır… Yani, en yalın ifadeyle vefasızlıktır, yüzsüzlüktür, utanmazlıktır… 30 Ağustos’u unutmak; gericiliğe ve çağdışı zihniyete, bölücülüğe teslim olmaktır… Uydurmave yalan tarih saplantısına inat; 30 Ağustos’u, her zamankinden daha büyük coşkuyla kutlamak için, Milletimize çağrıda bulunuyoruz: Covid-19 salgınına uygun tüm önlemleri alarak; 30 Ağustos 2020 Pazar günü, saat 16.00’da Polatlı Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde buluşalım. Büyük Zafere hep birlikte ve layık olduğu gibi sahip çıkalım”.