Ana sayfa GÜNDEM Bayramda 2 gün ekmek çıkmayacak

Bayramda 2 gün ekmek çıkmayacak

1161
0

Polatlı Lokantacılar Pastacılar Kahveciler Ve Fırıncılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş , bir basın açıklaması yaparak Kurban Bayramının 1’nci ve 2’nci Gününde fırınların kapalı olacağını ve ekmek çıkmayacağını açıkladı.

Kurban Bayramı süresince 2 gün kapalı olacak fırınların ekmek çıkartmaması sebebiyle, vatandaşların Arife gününden ekmek ihtiyaçlarını karşılamalarını isteyen, Polatlı Lokantacılar Pastacılar Kahveciler Ve Fırıncılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş, “ Pandemi sürecinde oldukça yoğun bir mesai harcayan Polatlımızın fedakar ve üretken fırıncı esnaflarımızdan gelen talep doğrultusunda bayramın 1’nci ve 2’nci  Günü fırınlarımız kapalı olacak ve ekmek üretimi yapılmayacak. İdrak edeceğimiz Kurban bayramı, kurulacak sofralar sebebiyle oldukça yoğun bir ekmek ihtiyacını da doğuracaktır. Bu sebeple 130 bin nüfuslu Polatlı’mız da vatandaşlarımızım 2 gün boyunca ekmeklerini stoklamaları için Arife gününde fırınlarımız, ekstra ekmek üretimi yapacaklar. Bu sebeple hemşerilerimizin ekmek ihtiyaçlarını Arife gününden karşılamalarını rica ediyoruz.

Çavuş: huzurlu bir bayram temenni ediyorum

Polatlı lokantacılar pastacılar kahveciler ve fırıncılar odası başkanı Hıdır Çavuş, Kurban bayramının Polatlı halkına ve esnaflara huzur sağlık ve bereket getirmesini diledi. Çavuş, “En kutsal günlerimizden olan kurban bayramının bizlere sağlık, mutluluk ve afiyet getirmesini diliyorum. Polatlı’da kurban bayramı öncesinde devletimizin tüm kurumları, vatandaşımızın sağlığını korumak esnaflarımızın da emeğini zayi etmemek için gerekli tüm tedbirleri ve kontrolleri yapıyorlar. Bu bayramda da kardeşlik birlik ve beraberlik duygularımızın pekişmesi dileğiyle.  Polatlılı hemşerilerimizi ve esnaflarımızın kurban bayramını kutluyorum” dedi.