DOLAR 17,9642 0.12%
EURO 18,5108 -0.15%
ALTIN 1.031,36-0,12
BITCOIN 430345-1,90%
Ankara
25°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Seks

Seks

ABONE OL
3 Temmuz 2020 10:28
Seks
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“İnsanları asla yargılamayın.Çünkü ne yaşadıklarını bilemezsiniz,o sahte gülümsemelerinin altında belki hayal kırıkları saklıdır.”Demi Lovato

Latince sexus kelimesinden gelmektedir. Kelime olarak da “ırkın yarısı” kavramından türemiş bir kelimedir.İngilizcesi  Sex  olan kelimenin  türkçe  karşılığı sekstir ve cinsiyet anlamına gelmektedir.Cinsiyetin TDK’deki tanımı ise : “Bireye, üreme işinde ayrı bir rol veren ve erkekle dişiyi ayırt ettiren yaradılış özelliği, eşey, cinslik, seks.” şeklindedir.

Arzu, şehvetin, terin ve zevkin bir arada olduğu eylemdir. Arzuların değiştiği anı da kapsar. Yakınlığı, sabretmeyi, düşlemeyi, sorumluluğu da getirir… Anlamak, bir teni keşfetmektir ve yeniliği de içine alır. İhtiyaçtır. Saatin kaç olduğunu bilerek umursamamaktadır. Neşe ve mutluluk kaynağıdır. Yaşama ara vermeyi de getirir. Kolların da  gerilişidir. Zevkle acı kelimesinin yan yana gelişidir.

Kendinden geçebilmedir. Gerçeklikle beraber, doğallığa  kapı aralamadır. Elbiseleri de çıkaran, vücudu toplayan bacakları da bölen ve çarpan durumdur . Sadece hissetmek değildir. Hissettirmeyi de kapsar. Romantizm yönü bulunmamaktadır. Üreme  özelliği de vardır. Hayattan tad alabilme, haz duyabilmedir. Birleştirici bir çimento görevi görmektedir. Beden diliyle anlatma halidir. Ön yargılı olmamayı getirir. Özsaygıyı ve özgüveni de içine alır. Başkalarına saygıyı kapsar . Kendini gerçekleştirmektir. Uyum sağlamayı anlatır.Yansımayı da getirir.  Tatmin olmakla beraber ten uyumudur.

Bütün insanlığın da ortak noktasıdır. Sıcaklığı bedene hapsetmedir. Öncesi ve sonrası olarak insan üzerinde etkisi bulunmaktadır. Sertliği ve iç güdüyü içersinde barındırmaktadır.  Sürtünme kuvvetinin uygulanmasını getirir. Seksi sevişmeden ayıran yönse mesafesidir ve rahatlama biçimidir. Eğlence özelliğini de kapsar. Güven duymayı  da getirir. Kışkırtmayı da içine alır. Dokunmayı iliklere kadar getirir. Islaklığın yaşanışıdır. Kimi zaman da hafif bir gülümsemeyle beraber hoş bir tad bırakandır. Biyolojik arınmadır. İnsanın kendine gelme biçimidir. İnsan kırılganlığı hakkında öğrenilecek dersdir.

Yüklenen anlam olarak bakıldığında: kadın olunca ne rahat açıksözlü tabuları yıkan olabilmekte. Erkek olunca “sapık” olabilmekte. Gösteri olan kimi zamanda kötülenen küfürleri de getirebilmektedir. İnsanların uğruna birbirine vurmasına sebep olandır. Kadına edilgen erkeğe de etken rol de yüklenmektedir.  “yatmak” “becermek” “çakmak” “pompalama” vb  kelimelerle de yansıtılabilmektedir. Toplumsal anlayıştan  dolayı da bastırılmayla karşı karşıya kalır. Çok dile vurduysa orada da sıkıntı kaçınılmazdır.

Tarihsel  yolculuğunda ise,  binlerce yıl boyunca seks üreme  aracı olarak görüldü. Üreme dışında zevk almak için seks yapmak da suç sayıldı. Eş cinsellik ya da farklı cinsel ilişki yöntemleri için işkenceler de uygulanmış. İnsanların istediği gibi  ve istediği kişilerle seks yapma özgürlüğü, en çağdaş görülen ülkelerde  bile ancak 200 yıldır var.  Dünyada hala bazı ülkelerde eşcinsellik cezalandırılmakta. Bu ülkelerin çağdışı  kaldığı da kabul görmektedir.Tarihsel süreç gösteriyor ki seksi yasaklayan hiçbir kanun işlememiştir…

Zor koşullardaki  Seks işcileri icin de ekmek  parasıdır. Mevcut olan sistemin kendisi seks işcilerini bir özne olarak  tanımlamaktadır. İnsan haklarını da bir lütuf olarak görmektedir. Hak ihlallerine göz yumarak kölelik denilen şartların oluşumuna zemin hazırlamaktadır.Yaşama hakkı ile kişi özgürlüğü ve güvenliği çerçevesinde can güvenliğinin sağlanması da zorunluluktur.Tayland ekonomisinin yüzde 3’nü oluşturan gelir seks turizminden elde edilmektedir.

Medyadaki  yerine bakarsak  internet’in ilk yıllarında insanların bastırdığı güdülerini ortaya koymalarıyla birlikte doruğa çıkmıştı. Online çöpçatan siteleriyle, cep telefonlarıyla, mesajlaşma programlarıyla sosyalleşmenin dördüncü boyutunu keşfeden insanoğlu, bunu nisbeten küçük bir kesimde de olsa,  sosyal sekse çevirmede de  adımlar atıldı..  Dünya da en çok en iyi reklamı  yapılandır. En iyi satan ve sattıran özelliğine sahiptir.  Televizyonda    yayınlanması engellenmektedir.  RTÜK’ten çocuk kanalına ‘yumurta, sperm ve seks’ cezası. Çocuk kanalında üreme konusu  gectiği bir cizgi filmde “yumurta,sperm ve seks kelimelere yer verildiğinden . Çocuklara olumsuz etki yaptığı düşüncesiyle. Dünyadaki medya da ise yayında seks tartışan sunucuya “Toplum ahlakına zarar vermek” suçundan 3 yıl hapis istenir sonra para cezasına çevrilir.

 Fıkralarda yeri ise şöyledir : “Grup seks mi seversin, klasik bire bir ilişki mi” diye sormuşlar, Temel de grup seks demiş  “Neden grup seks?” sorusuna cevabı ise “Kaytarması kolay oluyor da ondan.

Sağlık yönünden  bakarsak araştırmalara göre seks kalp icin de çok faydalıdır . Hem stres atmasını sağlamaktadır. Kalori yaktıran egzersizdir. Zekayı arttırdığı da bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Sakinleştirici özelliği de yer almaktadır. Başağrısının da geçmesine katkısı bulunmaktadır. Felç olma riskini azaltmaktadır. Koku duyusunu geliştirmektedir.Yaşlanmayı da azaltmaktadır. Cildi de güzelleştirir ve bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Kemikleri güçlendirir. Vücudu forma sokmaktadır.

Seks ayıp değildir. Kadın erkeğe eşit olmadığı için seks yasaklı konuma gelmektedir.seks yakınlaşma ve kaçınma ihtiyacının dışa vurumu da olabilmektedir. Bu dünyadaki tüm arzularımızın da  köküdür. Seks yemek yemek, su içmek gibi bedensel, sevilmek ve değerli olmak gibi ruhsal bir ihtiyaç gibi doğal görülmelidir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hack forum hack forum hacker blog defacer diyetisyen null forum hack forum hack haber logsuz shell
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara Sanal Ofis Ankara
aromatik bitki eğitimi topraksız tarım eğitimi regresyon eğitimi