Ana sayfa GÜNDEM Hayvan Pazarında Kurban Bayramı Hazırlığı

Hayvan Pazarında Kurban Bayramı Hazırlığı

1041
0

Canlı Hayvan Pazarı Bölgenin Cazibe Merkezi

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan ve 15.000 m2’lik alanıyla bölgenin en büyük ve modern canlı hayvan pazarı olan Polatlı Belediyesi Hayvan Pazarı Türkiye’nin dört bir yanından üreticileri Polatlı’da buluşturmaya devam ediyor.

Polatlı ekonomisine büyük katkı sağlayan Hayvan Pazarı; içerisinde bulunan alım-satım alanları, kesimhaneler, hayvan padokları, karantina ahırı, tesis işletme binası, veterinerlik, restaurant, dezenfeksiyon alanları ile sabahın ilk ışıklarında satış yapmak için gelen besiciler tarafından büyük beğeni topluyor. Hizmete açıldığı günden bu yana Polatlı’da hayvancılığın gelişmesine büyük katkıda bulunan Polatlı Belediyesi Hayvan Pazarı’nda Kurban Bayramı öncesi hazırlık çalışmaları aralıksız sürüyor. Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri tarafından dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmaları yapılarak daha hijyenik hale getirilen Hayvan Pazarı’nda; kurban kesim yerleri ve alım-satım alanları düzenlenerek bayramda oluşabilecek yoğunluk dolayısıyla gerekli önlemler alınıyor.

İdlib Şehitleri İçin Kurban Kesildi

Polatlı Belediyesi Başkan Yardımcısı Salih Tekeli Kurban Bayramı öncesi eksikliklerin giderilmesi hususunda yapılan çalışmaları incelemek amacıyla Canlı Hayvan Pazarı’nı ziyaret etti. Başkan Yardımcısı Salih Tekeli’ye Polatlı Celepler Kasaplar ve Yetiştiriciler Dernek Başkanı Bilal Üstün’ün eşlik ettiği ziyarette besicilerin sorunları dinlendi. Sabahın ilk ışıklarında gerçekleşen ziyaret sonrası İdlib’te Bahar Kalkanı Operasyonu’nu yürüten ve geçtiğimiz günlerde düzenlenen hain hava saldırısında şehit düşen Mehmetçikler için kurban kesilerek, Kuran-ı Kerim okundu. Hayvan Pazarı içerisinde yapılacak düzenlemeler konusunda besicilerin taleplerini dinleyen Başkan Yardımcısı Tekeli ziyarette yaptığı konuşmada İdlib şehitlerine Cenab-ı Allah’tan rahmet diledi.

Başkan Yıldızkaya; “Yaptığımız İşin Ne Kadar Doğru Ve İsabetli Olduğunu Görüyor Ve Gururlanıyoruz”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya açıldığı günden bu yana besicilerden büyük ilgi gören Canlı Hayvan Pazarı dolayısıyla gerçekleştirdiği açıklamada; “2018 yılında hizmete açtığımız Canlı Hayvan Pazarımız ülkemizin dört bir yanında besicilik yapan vatandaşlarımızdan büyük ilgi görmeye devam ediyor. Günden güne Polatlımızda hayvancılığın yeniden canlandığına şahit oluyoruz. Üreticilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen yüksek standartlarda bir Canlı Hayvan Pazarı’nı şehrimize kazandırmış olmaktan, aktif olarak aralıksız kullanıldığına şahit olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yaptığımız işin ne kadar doğru ve isabetli olduğunu görüyor ve gururlanıyoruz. Bölgede hayvancılığın öncüsü olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Hemşehrilerimizin Kurban Bayramı’nda yaşanacak yoğunluk dolayısıyla bir sıkıntı yaşamaması için tüm önlemleri alıyoruz. Ekiplerimiz düzenli olarak Pazar Yeri içerisinde dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. Aynı zamanda 60 tonluk bir yük kantarını da Hayvan Pazarımız içerisinde hemşehrilerimizin kullanımına açtık. Hemşehrilerimiz şehir merkezine gitmek zorunda kalmadan bu kantarı kullanabiliyorlar. Bu vesile ile Hayvan Pazarımıza ilgi gösteren tüm esnafımıza, üreticilerimize teşekkür ediyor, bereketli alışverişler diliyorum.” Cümlelerine yer verdi.