Ana sayfa GÜNDEM Şişecam yeni üretim hattı ile üretim kapasitesini artıracak

Şişecam yeni üretim hattı ile üretim kapasitesini artıracak

401
0

Polatlı OSB Yönetimi Şişecam Polatlı Fabrikasında

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı OSB Başkanı Erol Ünal, Başkanvekili Selçuk Çevikoğlu ve Bölge Müdürü Şamil Engin, Şişecam Polatlı Fabrikasını ziyaret etti. Şişecam’ın ikinci üretim hattı şantiye alanı gezilerek, devam eden inşaatla ilgili Fabrika Müdürü Emrah Can, Polatlı OSB Yönetimine bilgiler verdi.

İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer; Polatlı OSB Başkanı Erol Ünal, Başkanvekili Selçuk Çevikoğlu ve Bölge Müdürü Şamil Engin ile birlikte Şişecam Polatlı Fabrikasını ziyaret etti. Şişecam’ın ikinci üretim hattı şantiye alanı gezilerek, devam eden inşaat ve üretim faaliyetleri ile ilgili Fabrika Müdürü Emrah Can, Kaymakam Tunçer’e bilgiler verdi.

Tunçer: “Bulunduğumuz şantiye alanında verilen büyük emeğe şahit oluyoruz”

Ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan Kaymakam Tunçer, Polatlı Şişecam Fabrikasının Polatlı Organize Sanayi Bölgenin en büyük fabrikası olduğuna değinerek: “Şu an yapım aşamasında olan ve heyecanla bitimini beklediğimiz projeyi yakından görebilmek için bulunduğumuz şantiye alanında verilen büyük emeğe şahit oluyoruz. Bu büyük yatırım ile birlikte üretim kapasitemizi artırmanın yanı sıra büyük oranlarda istihdam sağlayarak hem ilçemizde hem de ülkemizde büyük kazanımlar elde edeceğiz.” dedi.

Başkan Ünal; ‘’Şişecam Bölgemizin Gurur Kaynağı Olmuştur’’

Ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan Ünal, Polatlı Şişecam Fabrikasının Bölgenin en büyük yatırım unsuru olduğunun altını çizdi. Başkan Ünal; ‘’Şantiye alanını gezdiğimizde buradaki tiziz ve hummalı çalışmayı gözlemleyebiliyoruz. Bu yeni yatırımla birlikte bölgemizin üretim ve istihdam kapasitesi de artmış olacak. Şişecam, hem bölgemiz hem de ilçemiz adına gurur kaynağı olmuştur’’ şeklinde konuştu. 

100 kişiye kadar ilave personel istihdamı planlanıyor

Trakya Cam Sanayi A.Ş. Polatlı Fabrika Müdürü Emrah Can, yapılan çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi: “Trakya Cam Sanayi A.Ş. Polatlı Fabrikasında toplam sabit yatırım tutarı 122,8 milyon USD, işletme sermayesi gereksinimi dâhil toplam yatırım tutarı 126,6 milyon USD olarak öngörülen “TR 8 Polatlı Düzcam Hat Yatırımı’nın” gerçekleştirilmesi 03.01.2018 tarihinde KAP üzerinden duyurmuştur. Tasarım kapasitesi 750 ton/gün olan TR8 Düzcam Hattının 2020 yılında devreye alınması planlanmaktadır. 366.000 m2 arsa üzerinde 82.418 m2 kapalı alanda üretim faaliyeti sürmektedir. Kapalı alan TR8 yatırımı ile birlikte yaklaşık 140.000 m2 olacaktır. Hattın devreye girmesi ile birlikte kapasite kullanımı oranına bağlı olarak 100 kişiye kadar ilave personel istihdamı da planlanmaktadır.”