DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 582461-2,49%
Ankara
18°

AÇIK

05:51

İMSAK'A KALAN SÜRE

NAMIK KEMAL VE MUSTAFA KEMAL’İN RUHLARI ŞAD OLDU – KÖŞE YAZISI

NAMIK KEMAL VE MUSTAFA KEMAL’İN RUHLARI ŞAD OLDU – KÖŞE YAZISI

ABONE OL
26 Haziran 2019 11:19
NAMIK KEMAL VE MUSTAFA KEMAL’İN RUHLARI ŞAD OLDU – KÖŞE YAZISI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

23 Haziran 2019… Tarihî bir gün! Tarih yazılan bir gün! İstanbul halkının Türk Milleti adına ki İstanbul Türk Milleti’nin çok önemli bir bölümünü temsil ediyor, yazdığı bir destan!

Bir demokrasi destanı!

Çok büyük bir demokrasi dersi!

AKP-MHP üst yönetimleri bu dersi “ısrarla” istedi…

Ve derslerini aldılar… Unutamayacakları, daima hatırlayacakları, “müstahak” oldukları bir ders aldılar.

Türkiye, Türk Halkı “otoriter” bir yönetimden değil, “demokrasi”den yana olduğunu çok çok çok kuvvetli bir şekilde kanıtladı. Türk Milleti’ni temsilen, İstanbullu seçmen demokrasiden başka bir yol olamadığını açık-seçik gösterdi.

Bugün, düne göre çok daha ümitli, çok daha cesaretli, çok daha iyimseriz.

“Millette ümit ettiğimiz feyz” gayet açık bir şekilde ortaya çıkmış, Namık Kemal’in ruhu şad olmuştur.

Hatırlatalım: Vatan Şairi, “Görmeden ölürsem millette ümit ettiğim feyzi/Seng-i kabrime yazsınlar, vatan mahzun, ben mahzun” demişti. Bu beyit, rahmetli Üstad-ı Azam’ın, Bolayır’daki mezar taşında yazılıdır. Onun yaşarken göremediği “feyzi”, biz çok şükür dünya gözüyle gördük. Lâkin eminim ki bu “feyz” Namık Kemal’in ruhunu da şad etmiştir.

Tabii mutlaka, Atatürk’ümüzün, Mustafa Kemal’in de ruhu şad olmuştur: Millet; Cumhuriyet, laiklik ve hukuk devletine “sahip çıkma”, bu değerlerin “güçlenmesi” istikametinde oy kullanmış; başka istikametler, karanlık“çıkmaz”lar arayan zihniyete bütün yolları kapatmıştır. Cumhuriyet aydınlığını daha da parlatmak azim ve iradesini kesin bir kararlılıkla göstermiş, karanlık heveslilerinin iştahlarını kursaklarına tıkamıştır.

Milletimiz, Diyanet yönetimini, tarikat ve dergâhları, cübbelileri de hezimete uğratmıştır. Çünkü açıkça camilerde AKP adayına destek çıkılmış, ona oy istenmiş, kazanması için “dualar edilmiş”tir. Dergâhlar ve cübbeliler,medyada ve sosyal medyada AKP adayı için oy istemiştir. Halk bunlara da koyu birer “kırmızı kart” göstermiştir.

Şimdi, Diyanet’e, AKP adayına duacı olanlara sormak istiyorum: Sizin dua ettiğiniz aday kazanmadığına göre; Allah dualarınızı makbul bulmadı mı? Sizin karşı olduğunuz aday çooook açık bir farkla kazandığına göre, Allah onun için dua edenlerin dualarını daha mı makbul buldu? Bu vaziyette, Allah’ın desteklediği aday İmamoğlu olmuyor mu?

Mantık böyle düşünmeyi gerektirmiyor mu?

Bunu siz de böyle kabul edecek misiniz?

Daha iyisi ve doğrusu, artık “dini siyasete alet etmek”ten vaz geçecek misiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.