DOLAR 9,62861.3%
EURO 11,21471.19%
ALTIN 555,451,89
BITCOIN 6108410,80%
Ankara
13°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Başarı; Disiplinli, tavizsiz yönetim ve ciddiyetle kazanılır… – KÖŞE YAZISI

Başarı; Disiplinli, tavizsiz yönetim ve ciddiyetle kazanılır… – KÖŞE YAZISI

ABONE OL
24 Haziran 2019 10:29
Başarı; Disiplinli, tavizsiz yönetim ve ciddiyetle kazanılır… – KÖŞE YAZISI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayram öncesi gazetemizde yayınlanan bir haberimiz son yirmi gündür eğitim camiasında konuşuluyor.

Habere ilişkin Kaymakamlık makamı hemen bir komisyon kurup, konuyu araştırdı ve bize de başlangıçta bilgi verdiler. Özellikle bu hassasiyetleri nedeniyle kendilerine teşekkür ve saygılarımızı sunuyorum, kamuoyu ve gazetemiz adına.

Konumuz bir lise müdürü hakkında ileri sürülen iddialar idi. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki biz gazeteciler “içeriği hakaret ve makamları aşağılayıcı olmayan” tüm dernek, sendika, oda ve kooperatiflerin basın açıklamalarını, kamuoyunu bilgilendirmek amaçlı yayınlarız.

Bu haber, gerek bayram öncesi şartlar gerekirse ivedi olarak yayını gerektiğinden olması gerektiği şekilde yayınlandı. Ama haber sonrası gerek Yazı İşleri Müdürü Sevim Işık tarafından gerekse gazete sahibi olarak şahsım adına bazı araştırma ve incelemeler yaptık.

Bu arada iddialara ilişkin Milli Eğitim Şube Müdürlerince yapılan araştırma sonucu, okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerle de görüşüp bir sonuç elde ettik.

Açıkçası, okul içi huzur, öğrencilerin başarıları hatta şikayetçi durumdaki kişilerin tavrı aslında iddiaların biraz taraflı ve abartıldığı kanaatini oluşturdu bizlerde.

Okulun sportif başarıları, son dört yılda %28 olan üniversite başarısının %67 ye çıkışı, yaklaşık 200 öğrencisinin yatılı olarak sorunsuz eğitimi ve 820 öğrencinin başarısı kolay elde edilebilecek seviye değil.

Ekip güçlü, birbirine bağlı ve fedakar.

Bazen gazeteci olarak ta fikrimizi böyle gazetemizde çıkan habere tezat olarak ta köşemizde yazarız biz.

Doktora yapmış yaklaşık 9 yıllık uzman yönetici olmak, disiplinli bir müdür olmak zor iş.

Başarı; Disiplinli, tavizsiz yönetim ve ciddiyetle kazanılır…

Saygılarımla.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.