DOLAR 9,35640.25%
EURO 10,89370.33%
ALTIN 531,420,32
BITCOIN 579364-0,17%
Ankara
14°

PARÇALI BULUTLU

05:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

PTO IPARD-II Bilgilendirme Toplantısına Davetlisiniz…

PTO IPARD-II Bilgilendirme Toplantısına Davetlisiniz…

ABONE OL
21 Haziran 2019 11:09
PTO IPARD-II Bilgilendirme Toplantısına Davetlisiniz…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Ticaret Odası, 26 Haziran Çarşamba günü IPARD-II 6.Çağrı İlanı hakkında PTO Eğitim Salonunda yapılacak bilgilendirme toplantısına tüm üyelerini davet etti.

Konuya ilişkin Ticaret Odasından yapılan açıklama şöyle:

“Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 08 Mayıs 2019 tarihinde Altıncı Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır.

Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir.

Faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu’dur. Bu destek “Kamu Katkısı” olarak adlandırılmaktadır. Bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır.

IPARD, Avrupa Birliği (AB) tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla oluşturulan, Katılım Öncesi Yardım Aracı’nın Kırsal Kalkınma bileşenidir.Avrupa Birliği’nin Ortak Tarım Politikası, Kırsal Kalkınma Politikası ve ilgili politikalarının uygulanması ve yönetimi için uyum hazırlıklarını ve bu kapsamda politika geliştirilmesini desteklemeyi amaçlamaktadır.

-Tarımsal İşletmelerin Yeniden Yapılandırılması ve Topluluk Standartlarına Ulaştırılmasına Yönelik Yatırımlar tedbiri kapsamında; süt üreten tarımsal işletmelerin ve et üreten tarımsal işletmelerin desteklenmesi

-Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanmasının Yeniden Yapılandırılması ve Topluluk Standartlarına Ulaştırılmasına Yönelik Yatırımlar tedbiri kapsamında; süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasının, et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasının, meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanmasının, su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasının desteklenmesi

-Üretici Gruplarının kurulmasının desteklenmesi bu kapsam da sağlanacaktır.

Polatlı Ticaret Odasının daveti üzerine 26 Haziran Çarşamba günü  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu  (TKDK) Uzmanı tarafından Odamız Eğitim Salonun da bilgilendirme  toplantısı yapılacak olup Tüm üyelerimiz davetlidir. KATILIM BİLGİSİ İÇİN İLETİŞİM: (0312) 623 10 84  /113”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.