DOLAR 9,62201.25%
EURO 11,22531.05%
ALTIN 552,991,44
BITCOIN 610098-0,86%
Ankara
13°

AÇIK

15:51

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Kılıç: “Öğrencilerimizi tatil boyunca size emanet ediyoruz”

Kılıç: “Öğrencilerimizi tatil boyunca size emanet ediyoruz”

ABONE OL
17 Haziran 2019 13:04
Kılıç: “Öğrencilerimizi tatil boyunca size emanet ediyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kılıç: “Bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize sağlıklı, mutlu bir tatil diliyorum”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin sona ermesinin ardından tatil mesajı yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, öğretmen, öğrenci ve velilere seslendiği mesajında şunları söyledi: “Saygıdeğer Meslektaşlarım; Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük güç şüphesiz sizlersiniz. Milli kültürümüzü yaşatmanın en temel yolu eğitimdir. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi sizlerin desteği ve öncülüğünde aktarabileceğimizin bilincindeyiz. Bu bilinçle evlatlarımızı yetiştirmek ve ülkemizi çağın ilerisine taşımak için çıktığımız bu yolda tüm azmimiz ve gayretimizle birlikte, omuz omuza yürüyeceğiz.”

“Öğrencilerimizi tatil boyunca size emanet ediyoruz”

“Kıymetli Veliler; En değerli varlığımız olan ve bizlerin de kendi evlatlarımızdan ayrı tutmadığımız öğrencilerimizi tatil boyunca size emanet ediyoruz. Öğrencilerimizin karneleri, ebeveynler olarak onlarla ne ölçüde ilgili olduğumuz hakkında ufuk açan birer aynadır. Dolayısıyla çocukların özgüvenini zedeleyecek, onları üzecek davranışlardan itinayla kaçınmanızı, yapıcı ve destekleyici bir yaklaşım benimsemenizi önemli görüyoruz. Cesareti ve özgüveni örselenmiş bir çocuğun tüm yaşamı boyunca unutamayacağı yıkıcı etkiler, düzeltilmesi mümkün olan karne notlarından daha önemlidir. Anne babalar olarak sizlerin ve eğitimciler olarak bizlerin ilk hedefi, çocuğumuza vatan, bayrak ve insan sevgisiyle, saygıyı öğretmek olmalıdır. Velilerimiz çocuklarımızın sesine kulak vermeli, duygularını, eğilimlerini ve isteklerini anlamak için zaman ayırmalıdır. Evlatlarımızın ülkemize ve kendisine faydalı bireyler olarak yetişmesinde velilerimizin desteğine güveniyoruz. Hepimiz öğrencilerimizin iyiliği için varız. Bu düşüncelerle çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.”

“Başarılı olacağınıza dair güveninizi, hayallerinize dair inancınızı diri tutun”

“Sevgili Öğrenciler; Her birinizi yoğun çalışmalarınızla eğitim öğretimde bir yılı daha tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Karne notlarınız nasıl olursa olsun; ümidinizi, gayret ettiğiniz takdirde başarılı olacağınıza dair güveninizi, hayallerinize dair inancınızı diri tutun. Başarılı öğrenci olmanın yanında iyi insan olmanın, ihtiyacı olana yardım etmenin değerini unutmayın. Sizler öyle teknolojik gelişmelerin yaşandığı bir çağın çocuklarısınız ki tatillerde neler yapmanız gerektiğini, doğru ve yanlışın ne olduğunu, kitap okumanın önemini ve her şeyin ötesinde iyi insan olmanın kıymetini çok iyi biliyorsunuz. Türkiye’nin geleceğe ektiği tohumlar olarak zamanınızı en iyi şekilde geçireceğinize, hem kendiniz hem geleceğiniz hem de ülkemizin aydınlık yarınları adına çok doğru işler yapacağınıza dair inancımız tamdır. Yaz tatili süresince dinlenmenin yanı sıra vaktinizi kültür, sanat ve spor faaliyetleriyle değerlendirerek geçirmeniz ümidiyle; bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize sağlıklı, mutlu bir tatil diliyorum.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.