DOLAR 9,2557-0.44%
EURO 10,7862-0.42%
ALTIN 528,900,07
BITCOIN 6009202,26%
Ankara
14°

AZ BULUTLU

18:24

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Avcı: “Belediye Başkanlığını kazanamadık ama 9 belediye meclis üyeliği kazandık”

Avcı: “Belediye Başkanlığını kazanamadık ama 9 belediye meclis üyeliği kazandık”

ABONE OL
3 Eylül 2019 14:48
Avcı: “Belediye Başkanlığını kazanamadık ama 9 belediye meclis üyeliği kazandık”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP’de genişletilmiş divan toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı, genişletilmiş divan toplantısını geniş katılım ile dün Kent Konseyi Konferans Salonunda gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığınca dün genişletilmiş divan toplantısı yapıldı. Yoğun katılımla geçekleşen toplantıya; CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, Polatlı Belediyesi CHP Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katılım sağladı. CHP İlçe Genişletilmiş Divan Toplantısı konuları arasında; 31 Mart yerel seçimlerin değerlendirilmesi ve partinin bölgesel ihtiyaçlar üzerinde bundan sonra izleyeceği politikaları belirlemek yer aldı. Toplantının açılış konuşmasını CHP İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı yaptı. Avcı’nın konuşmasının ardından toplantının devamı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

 “Normal yollarla gitmek istemeyen bir zihniyetle karşı karşıya bulunmaktayız”

Başkan Avcı, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Programımıza başlamadan önce malumunuz dün ve bugün Yüksek öğretim Kurumları sınavı vardı, sınava giren çocuklarımıza başarılar diliyorum. Ayrıca yine bugün anlamlı bir günü daha yaşıyoruz Babalar günü bütün babaların babalar gününü kutluyorum. Ayrıca bilindiği gibi hafta sonu birçok köyümüzde sel ve dolu ekili arazilerde zarara neden oldu, çiftçilerimize geçmiş olsun diyorum. Değerli üyelerimiz, ülke olarak sancılı ve sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bütün komşularla aramız bozuk, ülkemiz adeta kuşatma altında, 17 senedir ülkemizi yönetemeyen ve bunu bilmesine rağmen iktidardan normal yollarla gitmek istemeyen bir zihniyetle karşı karşıya bulunmaktayız. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri bunun en son örneğidir. Özgürlüklerin ve demokrasinin yok edildiği, adaletin mumla arandığı tek adam rejiminin faşizan bir yapıya büründüğü bu günlerde, Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak bizlere büyük görevler düşmektedir.”

“Cumhuriyetimizin kazanımlarının tek tek satılarak iktidarlarını sürdürmek isteyen anlayış”

“Ekonomik olarak da durum içler acısı hale gelmiştir. Borç yükünün 470 milyar dolar olduğu, işsizliğin % 13-14’leri bulduğu, yıllık cari açığın 70 milyar dolar olduğu, çiftçinin borçlarının 6 yıldır ötelendiği ortamda, gelir dağılımının sürekli dar gelirlinin aleyhine işlediği tarımsal ekonominin çöktüğü en temel gıdalar dahil, ithalata dayalı bir ekonomik çıkmazda olduğumuz hepinizin malumudur. Cumhuriyetimizins kazanımlarının tek tek satılarak iktidarlarını sürdürmek isteyen ekonomik anlayışı kabul etmemiz mümkün değildir. Ülke ekonomisi dibe vurmuştur. Üretemeyen ithalata dayalı ekonomik yapıyı ülkemize dayatan iktidardan kurtulmak için hepimizin elini taşın altına koyarak çalışması gerekiyor. Değerli üyelerimiz; Bugün burada toplanmamızın amacı, 31 Mart yerel seçimlerin değerlendirilmesi ve partimizin bölgesel ihtiyaçlar üzerinde bundan sonra izleyeceği politikaları belirlemek olacaktır.”

“MHP’nin yeniden kazanmış olması bizleri karamsarlığa itmemeli”

“Siyasi konjonktür, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe olarak elimizi güçlü kılacak bir yapıdadır. Büyükşehir Belediyesinin kazanılması sonucunda sorumluluklarımız artmakla birlikte izleyeceğimiz politikalarla bir sonraki yerel seçimlerde bunun yansımasını göreceğiz. MHP’li Belediyenin 5 senelik döneminde başarılı olmaması, yıpranması, yanlış icraatlar içine girmesine rağmen siyasi ortam gereği AKP ile müşterek seçimlere girmesi sonucu yeniden kazanmış olması bizleri karamsarlığa itmemeli almış olduğumuz oyu küçümsememeliyiz. Siz değerli üyelerimizin katılımı ile yapmış olduğumuz çalışmalarımız sonucu Belediye Başkanlığını kazanamadık ama 9 belediye meclis üyeliği kazandık. Kendileri görevlerini başarılı şekilde yürütüyorlar. Yönetim Kurulumuz, meclis üyelerimiz ve siz değerli üyelerimiz ile el ele verdiğimiz zaman Büyükşehir Belediyesinin imkan ve kabiliyetlerini doğru ve zamanında kullandığımız takdirde bundan sonraki seçimleri kazanmamız için hiç bir engel yoktur. 31 Mart 2019 ‘da Yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde verdiğiniz katkılardan dolayı tüm üye ve gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum. Halkçı politikalarla Polatlı’yı yaşanabilir bir kent yapmak bizlerin çalışmaları ile mümkün olacaktır. Yeter ki birlik ve bütünlük içinde önümüzdeki seçimlerde planlı ve programlı çalışmalar yapalım.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.