DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 585030-2,61%
Ankara
18°

AÇIK

05:51

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Duatepe Yeniden Diriliş” kazananlarına Baran’dan ödül

“Duatepe Yeniden Diriliş” kazananlarına Baran’dan ödül

ABONE OL
10 Haziran 2019 10:58
“Duatepe Yeniden Diriliş” kazananlarına Baran’dan ödül
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Baran: “Bu toprakların nasıl vatan olduğunu unutmayın”

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, oda tarafından Polatlı Duatepe’ye götürülen öğrenciler arasından Milli Eğitim İl Müdürlüğünün düzenlediği resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerle bir araya geldi.

14 yılda 35 bin öğrenciyi Çanakkale’ye götüren ATO, Milli Mücadele’nin daha iyi anlaşılması için Sakarya Meydan Muharebesi’nin yaşandığı Polatlı Duatepe’ye 3 bin öğrenci gönderdi. Ankara Milli Eğitim İl Müdürlüğü de Duatepe, Sakarya Zafer Anıtı ve Şehitlik ziyareti gerçekleştiren, ardından da Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim tesislerini gezen öğrenciler arasında “Duatepe Yeniden Diriliş” adı altında resim ve şiir yarışması düzenledi. Resim ve şiir yarışmalarında 2. ve 3. olan öğrenciler, ATO Başkanı Baran’ı ziyaret etti.

Yarışmayı kazananlar ödüllerini aldı

Yarışmada ikinci ve üçüncü olan öğrenciler, tablet hediyelerini ATO Başkanı Baran’ın elinden aldı. Ziyarette öğrencilere İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları Abdurraman Tülüce ve Mehmet Çalışkan ile öğrencilerin okul müdür, müdür yardımcıları ve aileleri eşlik etti. Yarışmada birinci seçilen öğrencilere ise ödülleri, 9 Mayıs’ta ATO tarafından düzenlenen Ankara’nın En’leri Ödül Töreni sırasında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından verilmişti.

“Meslek sahibi olup ülkemizi daha ilerilere taşıyın”

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO’nun”Duatepe Yeniden Diriliş” programı ile Polatlı Duatepe’ye gönderdiği öğrenciler arasından Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün düzenlediği yarışmada dereceye gören öğrencilere hediye verdi. Kurtuluş Savaşı’nın kaderini değiştiren Sakarya Meydan Muharebesi’ni savaşın yaşandığı topraklarda öğrenmenin en kalıcı öğrenme olduğunu belirten Baran, çocuklara “Bu toprakların nasıl vatan olduğunu unutmayın. Meslek sahibi olup ülkemizi daha ilerilere taşıyın” dedi.

14 yılda 35 bin öğrenci Çanakkale’ye götürüldü

Çanakkale Zaferi’nin öneminin anlaşılması için 14 yılda 35 bin öğrenciyi Çanakkale’ye götüren ATO, 100. yılında Milli Mücadele’nin daha iyi anlaşılması için savaşın kaderini değiştiren Sakarya Meydan Muharebesi’nin yaşandığı Polatlı Duatepe’ye 3 bin öğrenci gönderdi. Ankara Milli Eğitim İl Müdürlüğü, Duatepe, Sakarya Zafer Anıtı ve Şehitlik ziyareti gerçekleştiren, ardından da Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim tesisi gezen öğrenciler arasından”Duatepe Yeniden Diriliş” adı altında resim ve şiir yarışması düzenledi. Resim kategorisi ikincisi Perihan İnan Ortaokulu öğrencisi Makbule Tellioğlu, üçüncüsü Öğretmen Kubilay Ortaokulu öğrencisi Pınar Bacıoğlu ile şiir kategorisi ikincisi Özel Gürçağ Okulu öğrencisi Bedia Esin Altuğ, üçüncüsü Özkent Akbilek Ortaokulu öğrencisi Mustafa Yasin Tavşanoğlu, İl Müdür Yardımcıları Abdurrahman Tülüce,  Mehmet Çalışkan ile okul müdür ve müdür yardımcılarıyla birlikte ATO Başkanı Gürsel Baran’ı ziyaret etti.

“Öğrencilerimizin tarih kitaplarında öğrendiklerini yerinde görerek pekiştirmelerini istedik”

Öğrencilere birer tablet hediye eden ATO Başkanı Baran, “Duatepe Yeniden Diriliş programı ile öğrencilerimizin tarih kitaplarında öğrendiklerini yerinde görerek pekiştirmelerini istedik. Umarım yavrularımızın tarih bilinci artmıştır. Duatepe Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktasıdır. Çocuklarımız atalarının bu toprakları kanlarıyla nasıl vatan yaptığını bilsinler. Sadece Ankara’dan değil Türkiye’nin dört bir yanından öğrencilerin Duatepe’ye gelmesini ve savaşın tarihini yerinde öğrenmesini istiyoruz. Milli Mücadele’nin 100. yılında Duatepe adını ek hizmet binamıza vererek, şehitlerimize hürmetimizi ifade etmek istedik” dedi.

Öğrenciler tablet hediyelerini ATO Başkanı Baran’ın elinden aldı

Resim kategorisinde ikinci olan Perihan İnan Ortaokulu öğrencisi Makbule Tellioğlu, üçüncü olan Öğretmen Kubilay Ortaokulu öğrencisi Pınar Bacıoğlu, Şiir kategorisinde ise ikinci olan Özel Gürçağ Okulu öğrencisi Bedia Esin Altuğ, üçüncü olan Özkent Akbilek Ortaokulu öğrencisi Mustafa Yasin Tavşanoğlu tablet hediyelerini ATO Başkanı Baran’ın elinden aldı. Ziyarette öğrencilere İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları Abdurraman Tülüce, Mehmet Çalışkanöğrencilerin okul müdür ve müdür yardımcıları ile aileleri eşlik etti. “Duatepe Yeniden Diriliş” yarışmasında resim kategorisinde birinci seçilen Sincan Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Elif Metin ile şiir kategorisinde birinci seçilen Yenimahalle Nasrettin Hoca Ortaokulu Öğrencisi Çınar Efe Canarslan’a ödülleri 9 Mayıs 2019 tarihinde ATO tarafından düzenlenen Ankara’nın En’leri Ödül Töreni ve İftar Programı sırasında Emine Erdoğan tarafından verilmişti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.