DOLAR 9,61531.08%
EURO 11,23671.02%
ALTIN 553,381,55
BITCOIN 585698-1,74%
Ankara
18°

AÇIK

05:51

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ülkücü camia iftarda buluştu

Ülkücü camia iftarda buluştu

ABONE OL
2 Eylül 2019 16:33
Ülkücü camia iftarda buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP camiası iftar sofrasında bir araya geldi

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Teşkilatı, her yıl düzenlediği iftar programı geleneğini bu yıl da sürdürdü.

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı İlçe Teşkilatı Geleneksel iftar yemeği programı geçtiğimiz akşam Güldeste Konak’ta gerçekleştirildi. İftar Programına; MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve eşi Şaduman Yıldızkaya, TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, MHP Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı İlker Darıcı, Ankara Büyükşehir Belediyesi MHP Grup Başkan Vekili ve MHP MYK Üyeleri, Polatlı Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Yüksel, Belediye Meclis Üyeleri, Polatlı Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, Polatlı OSB Başkanı Erol Ünal, STK Temsilcileri ve MHP’li pek çok yönetici ile çok sayıda davetli katıldı.

Güngör: “Cenab-ı Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın”

Programın açılış konuşmasını yapan MHP Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan Ayını geride bırakarak bayram günlerine ulaşmış, bulunmaktayız. Cenab-ı Allah’tan, O’nun rızasını kazanmak amacıyla tuttuğumuz oruçların, samimiyetle gerçekleştirdiğimiz ibadetlerin kabulünü niyaz ediyorum. Ramazan, nefsin terbiyesiyle birlikte, fiziki açlığın manevi doygunlukla telafi edildiği, amellerin halis niyetlerle tazelenip tahkim edildiği sabır ve tevekkül ayıdır. Hemen ardından karşıladığımız bayram ise gönüllerin hürmet ve hatırlatmayla coştuğu, küslük ve dargınlıkların kavuşma ve kucaklaşmayla onarıldığı barış, kardeşlik, vuslat iklimidir. Bayramlar Türk-İslam ahlakının yaşanıp yaşatıldığı manevi ve kültürel bir varlık alanı, ortak hatıra ve hedeflerimizin nefes aldığı buluşma ve kavuşma sahasıdır. Bizleri bir ramazan Bayramına daha ulaştıran Cenab-ı Allah a şükrediyorum. Bu mübarek günlerde dün İran sınırında şehit olan 2 askerimize rahmet dilerken yaralı askerlerimiz acil şifalar diliyorum. Irakta PKK hedeflerine yönelik başlatılan PENÇE harekatında görev alan şanlı ordumuzun tüm mensuplarına güç kuvvet diliyorum. Ramazan bayramınızı gönülden tebrik ediyor, teşriilerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın.”

Yıldızkaya: “Polatlı, Ankara’mızın metropol dışındaki en büyük ilçesidir”

Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, iftar programında bir konuşma yaptı. Yıldızkaya, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ankara’mızın İlçelerinden ve Ankara İl Başkanımız dahil olmak üzere  Milliyetçi Hareketin Ankaralı kadrolarını aramızda ağırlamaktan çok büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum.  Şimdiden bayramınızı tebrik ediyorum birlik beraberlik huzur içerisinde sağlıklı nice bayramlar diliyorum. Polatlı, Ankara’mızın metropol dışındaki en büyük ilçesidir. Sahip olduğu tarımsal potansiyeli tarihi mirası gelişmekte olan sanayisi çalışkan insanları ve milli manevi ölçülerde vatansever insanların yaşadığı bir şehirdir. Ve bu şehri de Elhamdülillah Allaha şükürler olsun son 6 yıldır biz yönetiyoruz ülkücüler yönetiyor. Bunun için Allaha şükrediyorum hamd ediyorum. 2014’te bize verilen görevin 2019’da tekraren hemşehrilerimiz tarafından bize tekrar verilmesi insanlarımızın vatandaşlarımızın bize olan güvenin işaretidir. Bütün hemşehrilerime buradan şükranlarımı arz ediyorum. Bize bu şerefli görevi bir kez daha nasip eden Cenabı Allaha şükrediyorum. Bunun ötesinde bizi Polatlı gibi büyük bir şehrin Şehitler diyarı bir şehrin Belediye Başkanlığı görevine adaylığına layık gören Sayın Genel Başkanımıza ve bu süreçte her zaman arkamızda bağlı hissettiğimiz İl Başkanımıza da huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Tabi ki bu süreçte önce hanımefendiler genç kardeşlerimiz ve büyüklerimiz olmak üzere seçim sathı mahallini çok iyi değerlendirdik. Herkesi kucakladık zaten daha öncede verdiğimiz sözlerin tamamını tutmuştuk.”

“2014-2019 yıları arasında bir zihniyet değişikliği yaptık”

“2014’te biz Polatlı halkına ne söz vermişsek  hamd olsun çoğunu yerine getirdik. Aslında Polatlı’da biz bunlarında ötesinde 2014-2019 yıları arasında bir zihniyet değişikliği yaptık. Belediyemizin kapılarını halkımıza sonuna kadar açtık. Gönlümüzü halkımıza açtık. Onlarla kucaklaştık. Her şartta onlarla beraber olduk. İyi günde kötü günde kim düştüyse önce biz kaldırdık. Hep garibanın yanında olmaya gayret gösterdik. Çok şükür iyi bir bütçe yönetimi ile verdiğimiz vaatleri tek tek hayata geçirdik. Bunun içindir ki Polatlılılarda bu kutsal görevi bir kez daha bize layık gördüler. İnşallah önümüzdeki dönem 2019-2024 yıllarında ömrümüz yeterse söz verdiğimiz gibi yine Polatlı’yı marka şehri yapmak için çok fazla çalışacağız. Asla mazeret üretmeden zorlukları göğüsleyerek Polatlı’nın ufkunu açacak bu şehri marka şehri yapacağız. İnşallah sadece Polatlı değil Etimesgut değil Gölbaşı değil önümüzdeki dönem Ankara’nın tamamının ülküceler tarafından yönetilmesini temenni ediyorum. İl Başkanımızın öncülüğünde bu hedefi gerçekleştirecek 2024 yılında ülkücü sayısını çok fazla artıracağız inşallah. Hepinizi tekrar saygıyla selamlıyorum. Bayramınızı tebrik ediyorum. Herkese teşekkür ediyorum.”

Baştuğ: “Zorlu bir seçim Maratonunu geride bıraktık”

Sonrasında konuşan MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Rahmet iklimiyle dünyamızı kuşatan, mağfiret alemine dalmamıza vesile olan, manevi değerlerin en yüksek derecede hissedildiği, ruhumuzun aydınlandığı bir ramazan ayını daha geride bırakıyoruz. Bizi bugünlere eriştiren, bin aydan daha hayırlı bir kadir gecesini daha idrak ettiren, yüreğimize inşirah eyleyen yüce rabbimize binlerce kez hamd-ü senalar olsun. Bu ayın manevi kazanımlarıyla sofralarınız bereketle dolsun. Kalbiniz pür nur, ferasetiniz tam olsun. Allah tüm İbadetlerimizi dergah-ı izzetinde kabul eylesin. Saygıdeğer misafirler; Zorlu bir seçim Maratonunu geride bıraktık. Aylarca süren bu seçim sürecinde, Polatlı da geride bıraktığımız 5 yıl içerisinde yapılan başarılı çalışmaların bir takdiri olduğu gibi, Cumhur ittifakı çerçevesinde gösterilen iradenin de teveccühünü aldık. Bu kapsamda sahalarda ter döken, gönülleri fetheden, sokakları arşınlayan, bu başarıya imza atan, başta belediye başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya’ya, MHP teşkilatlarında görev yapan tüm ülküdaşlarıma, cumhur ittifakımızın diğer ortağı ak partinin kıymetli teşkilat mensuplarına ve tüm Polatlılı hemşerilerimize çok teşekkür ederim. Kıymetli misafirler; Varlığının başlangıcı ve sonu olmayan, zatında ve sıfatlarında eşi benzeri bulunmayan yüce hakka şükürler olsun. Şükürler olsun ki bizi bu güzel ramazan akşamında, bu iftar sofrasında bir araya getirdi. Uzaktan yakından gelen tüm misafirlerimizi bu gönül diyarında birleştirdi. İnşallah bu birliğimiz her daim yaşayacak, kardeşlik hukukumuz dalga dalga yayılacak, hem devletimizin hem de milletimizin huzur ve refahına vesile olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle içinde bulunduğumuz ramazan ayının sofralarımıza bereket, hanelerimize huzur getirmesini yüce Allahtan niyaz ediyor, hepinizin ramazan bayramını şimdiden tebrik ediyorum.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.