DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 5677210,34%
Ankara
14°

KAPALI

18:28

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Sakarya: “Sigortan varsa güvendesin, Sigorta Haftası Kutlu Olsun”

Sakarya: “Sigortan varsa güvendesin, Sigorta Haftası Kutlu Olsun”

ABONE OL
29 Mayıs 2019 10:21
Sakarya: “Sigortan varsa güvendesin, Sigorta Haftası Kutlu Olsun”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, Sigorta haftası dolayısıyla açıklamada bulunarak sigorta yaptırmanın öneminden söz etti.

Sigortacılık Bilgilendirme ve Tanıtım Stratejisi uyarınca her yıl Mayıs ayının son haftası Sigorta haftası olarak ilan edilmişti. Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya Sigorta haftası ile ilgili şu sözleri dile getirdi; “Sigorta bilinci ülkemizde ne yazık ki çok zayıf. Sigortayı bir vergi, gereksiz bir masraf olarak görüyoruz. Halbuki milyonlarca kişinin mağduriyetini önlüyor, Sigortacılığın geliştirilmesi ve toplumda sigorta bilincinin artırılması konusunda Sigorta Haftası’nın önemli olduğunu belirten Sakarya, risklerin giderek arttığı dünya da tüketici nezdinde sigorta bilincinin arttırılması ve tanıtımına yönelik gerçekleştirilen faaliyetler son derece önemlidir. Sigorta seni ve aileni kaderin cilvelerine karşı korur, sıkıntıya ve zarurete düşmekten kurtarır. Evet sigorta yaptırıma gerekçesi dün de böyle bugünde böyle açıklanabilir. Sigorta ayrıca toplumsal huzur ve mutluluğu da tahsis etmektedir. Doğal afetler sayısındaki ciddi artış teknoloji de ki gelişmeler birçok yeni riski de beraberin de getirmektedir. İleride ortaya çıkabilecek risklerin önceden garantiye altına alınması sonucun da gelir istikrarını sağlamaktadır.”

“Rahatlatan ye yaşam kalitesini artıran bir sistemdir”

Sakarya; “Sigortanın tanıtılması risklerin doğru analiz edilmesi doğru poliçelerin yapılması konusu başta acenteler olmak üzere ciddi çaba gösterilmektedir. Bu yönüyle hem maddi hem manevi olarak rahatlatan ye yaşam kalitesini artıran bir sistemdir. Uzun yıllar sonrasında Türkiye Sigorta Birliği’nin de destek veriyor olmasını önemli görüyorum.  Burada ki amaç, sigorta bilincinin artırılması ve sigorta yaptırma oranının gelişmiş toplumların seviyelerine ulaştırmak. Sigortadan tasarruf edeyim derken daha büyük zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Toplumda farkındalık yaratılması için bir fırsattır bu hafta. Sigortalarımızı acenteler aracılığı ile yaptıralım üçüncü kişilere itibar etmeyelim. Sigorta acenteleri başta olmak üzere, tüm iş âleminin ve sektörde görev yapan tüm Emekçi ve Çalışanların Sigorta Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.