DOLAR 9,5461-0.46%
EURO 11,0703-0.67%
ALTIN 549,33-1,35
BITCOIN 596525-2,01%
Ankara

AÇIK

05:56

İMSAK'A KALAN SÜRE

Topçu Okulunda Gurur Tablosu

Topçu Okulunda Gurur Tablosu

ABONE OL
17 Eylül 2019 11:54
Topçu Okulunda Gurur Tablosu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Meslek kurasına tabi Asteğmenler ant içti, diploma aldı

Topçu ve Füze Okul Komutanlığında temel eğitimini başarıyla tamamlayan 375.dönem meslek kurasına tabi Asteğmenler, dün düzenlenen tören ile diplomalarını aldı ve yemin etti.

Topçu ve Füze Okulunda dün gerçekleştirilen törende 375.dönem meslek kurasına tabi asteğmenler, diploma ve yemin töreni heyecanı yaşandı. Törene katılan 457 asteğmen yemin etti ve diplomasını aldı. Törene; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, İstiklal Madalyalılar ve Gaziler, Askeri Erkan ve asker aileleri katıldı.

457 asteğmen yemin etti ve diplomasını aldı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Sancağın tanıtılması, Yemin töreni ve konuşmaların ardından, Asteğmen adayları dönem birincisi tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı. Ardından Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan tarafından, derece ile mezun olan meslek kurasına tabi Asteğmen adaylarına ödülleri verildi. Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, tören konuşması yaptı. Sonrasında Topçu Marşının okunması ve Tören geçişi ile Yemin Töreni sona erdi. Tören sonunda askerler, aileleri ile bir araya gelerek özlem giderdi.

Ağırcan: “Bugün hayatınızdaki en önemli günlerden birisini yaşıyorsunuz”

Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, tören konuşmasında şunları söyledi:

“Topçu ve Füze Okul Komutanlığındaki temel eğitimlerini başarıyla tamamlayan arkadaşlarımıza ant içme ve mezuniyet törenine hoş geldiniz. Teşriflerinizle bizleri onurlandırdınız hepinize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Bağımsızlığımızın simgesi bayrağımız ve sancağımızın gölgesinde biraz önce şevk ve heyecan içinde inanç ve gururla askerlik yemini eden vatan evlatları şanlı Türk ordusunun saflarına katılmış bulunmaktadır. Kahraman arkadaşlarımızı gönülden kutluyorum. Bu katılımın; Silahlı Kuvvetlerimize, milletimize, kahraman arkadaşlarımıza ve siz değerli ailelerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bugün hayatınızdaki en önemli günlerden birisini yaşıyorsunuz. Bugünden itibaren Türk askeri olmanın onurunu gururunu ve mutluluğunu yaşayacaksınız. Türk Silahlı Kuvvetlerinin yerinin milletin kalbi olduğunu asla unutmayın.”

“Asker, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının sarsılmaz bekçisidir”

“Türk ordusu yenilmez azim ve iradesini, Türk milletinin yüksek karakterinden almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri Türk ulusundan aldığı güçle önüne çıkan her türlü engeli aşacak imkan ve kabiliyete sahip dünyanın sayılı ordularından birisidir. Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının aydınlattığı yolda milletimizin çağdaş uygarlık düzeyine yükselmesi için çalışınız. Asker, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının sarsılmaz bekçisidir. Bunu asla unutmayın. Kutsal askerlik görevi  ancak üstün cesaret fedakarlık dürüstlük ve mutlak itaatle yerine getirilebilir.  Kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü Cumhuriyetin temel niteliklerini canınız pahasına her ortamda koruyunuz. Mensubu olduğunuz Türk Silahlı Kuvvetlerinin Türk milletinin bağrından çıktığını ve daima milletin hizmetinde milletin bir parçası olduğunu asla unutmayınız. Ettiğiniz yeminin anlamı, askerin vazifesine yürekten bağlanışıdır. Yeminin teminatı şeref ve gerektiğinde vatan uğruna canını feda etmektir. Yemininiz şerefinizdir. Yeminine bağlılık, Türk milletinin en yüksek vasfıdır. Yemininize sadık kalacağınızdan, iyi birer asker, iyi birer vatandaş olacağınızdan hiç şüphemiz yoktur. Sizleri tanıyor ve güveniyoruz.”

“Türk Silahlı Kuvvetleri Türk ulusunun gözbebeğidir”

“Değerli anne ve babalar; Büyük emek ve fedakarlıklarla yetiştirdiğiniz değerli evlatlarınızla gurur duymak ve övünmek sizlerin en doğal hakkıdır. Her anne ve baba oğlunun askerlik yaptığını görmek ve bununla övünmek ister. Bu vesileyle sizleri de gönülden kutluyorum. Vatanımız ve ulusumuz için hizmetlerin en kutsalını yapan yiğit evlatlarımız, yüce Türk milletinin gurur kaynağıdır. Vatana hizmet için her türlü görevi yapmaya hazır güçlü ve cesur evlatlarınızla bizlerde gurur duyuyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri Türk ulusunun gözbebeğidir. Ordumuz esas gücünü Türk Milletinin vatan sevgisiyle bize duyduğu güvenden almaktadır. Bu duygularla sizlere bir kez daha sevgi saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”

“Yaptığınız özverili çalışmalar her türlü takdir üzerindedir”

“Kahraman arkadaşlarımızı yetiştiren Topçu ve Füze Okul Komutanlığının değerli, fedakar personeli; bugün yemin ederek Türk Silahlı Kuvvetlerinin saflarına katılan kahraman arkadaşlarımızın katılışından bugüne kadar gösterdiğiniz ilgi sevgi ve şefkat ile onların en iyi şekilde yetişmesi için yaptığınız özverili çalışmalar her türlü takdir üzerindedir. Aziz Türk milletinin değerli evlatları; sizler ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün; dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz daha sağlam bir askere rastlanmamıştır, sözleriyle tarif ettiği ve onurlandığı askerlersiniz. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken başta ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle, yaşayan gazilerimiz ile vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için mücadelelerini kahramanca sürdüren değerli silah arkadaşlarımızı şükran duygularıyla anıyorum. Etmiş olduğunuz yemini size ailelerinize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor yolunuz ve bahtınız açık olsun diyorum.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.