DOLAR 9,5448-0.46%
EURO 11,0728-0.64%
ALTIN 549,45-1,32
BITCOIN 597383-1,59%
Ankara

AÇIK

05:56

İMSAK'A KALAN SÜRE

2019-2 Dönem Topçu Uzman Erbaşlar yemin etti

2019-2 Dönem Topçu Uzman Erbaşlar yemin etti

ABONE OL
12 Mayıs 2019 11:31
2019-2 Dönem Topçu Uzman Erbaşlar yemin etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığınca 2019-2’nci Dönem Topçu Uzman Erbaş Kursiyerler için dün yemin töreni düzenlendi.

Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığında temel eğitimini tamamlayan 2019-2’nci Dönem Topçu Uzman Erbaş 82 asker yemin etti. Topçu ve Füze Okul Komutanlığı Mehmetçik Gazinosunda gerçekleştirilen törene; Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, asker aileleri ve askeri erkân katılım sağladı. Sancak Kıtasının platformda yerini alması ile başlayan program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve sancağın tanıtılması ile devam etti. Sancağın tanıtılmasının ardından yemin törenine geçildi. Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan tarafından, birliğe ilk katılan askere ödül verildi. Sonrasında Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından topçu marşının okunması ile tören sona erdi. Tören sonunda asker aileleri evlatlarıyla özlem giderdi.

“Bu beyanın teminatı şeref ve namustur”

Topçu ve Füze Okul Komutanı Tuğgeneral Hurşit Ağırcan, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün kutsal vatan hizmetini Uzman Erbaş olarak devam edecek olan arkadaşlarımızın ant içme törenini icra ettik. Bu anlamlı törene teşriflerinizden dolayı hepinize hoş geldiniz diyor şükranlarımı sunuyorum. Bu yemin ile sizler milletimize sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerinize mutlak itaat edeceğinizi, ulusumuzun güvenliğine dahil olacağınızı, Atatürkçü düşünce sistemine gönülden bağlı kalacağınızı beyan ettiniz. Bu beyanın teminatı şeref ve namustur. Şeref ve namus Türk Ulusu için hava, su, toprak kadar kutsaldır, elzemdir. Sizlerin ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum. Sizler Türk Askeri olmanın onurunu, gururunu ve sorumluluğunu taşıyacaksınız.”

“Görevinizi başarma azmi ve iradesine sahip olacağınıza olan inancımız tamdır”

“Değerli arkadaşlar mensubu olduğumuz Türk Silahlı Kuvvetlerinin daima Türk Milletinin hizmetine ve onun ayrılmaz bir parçası olduğunu asla unutmayın. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Milletinden aldığı güçle önüne çıkan her türlü engeli aşacak imkan ve kabiliyete sahip dünyanın sayılı ordularından birisidir. Cumhuriyetin temel niteliklerini, kutsal vatan topraklarının bütünlüğünü, Atatürk İlke ve İnkılâplarını canınız pahasına koruyacağınıza, askerliğin temelinin sevgi ve saygıya dayalı disiplin olduğunu aklınızdan çıkarmayacağınıza, Atatürk’ün izinde onun ilke ve inkılaplarının aydınlattığı yolda Türk Milletinin yükselmesi için çalışacağınıza ve vatanımızın her karışını koruyacağınıza, her zaman, her durum ve şartta görevinizi başarma azmi ve iradesine sahip olacağınıza olan inancımız tamdır. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu kutsal vatanı, bağımsızlığımızı korumaya ant içmiş kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, bugünden itibaren sizlerin katılımı itibariyle daha da güçlenmiş olarak görevine devam edecektir.”

“Canınızdan kıymetli evlatlarınızı bizlere emanet ettiniz”

Kıymetli anne ve babalar; Sizler tarif edilemez bir fedakarlığın, karşılıksız bir sevginin timsalisiniz. Canınızdan kıymetli evlatlarınızı bizlere emanet ettiniz. Bizler de birer anne ve babayız. Bu yüzden nizamiyeye adım attıklarından itibaren onlarda bizim evladımız olmuşlardır. Arkadaşlarımızı yetiştiren değerli silah arkadaşlarım, annelerinin ve babalarının bizlere emanet ettiği biricik evlatlarını büyük bir sabır ve inançla, gece gündüz demeden çeliğe su verir gibi işlediniz. Sizlere de ayrı ayrı teşekkür ediyor, yürekten kutluyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken başta ebedi Baş Komutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle, yaşayan gazilerimizle yurdumuzun her köşesinde görev yapan değerli silah arkadaşlarımızı şükran duygularıyla anıyorum. Etmiş olduğunuz kutsal andın Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Ulusumuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

(Haberin videosunu www.polatliistiklal.com veya www.youtube.com “İstiklal Gazetesi” kanalından izleyebilirsiniz)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.