DOLAR 9,5380-0.51%
EURO 11,0821-0.58%
ALTIN 549,42-1,34
BITCOIN 598523-1,41%
Ankara

AÇIK

05:56

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kuşoğlu: “Bu iftira hem vahim hem de ahlak dışıdır”

Kuşoğlu: “Bu iftira hem vahim hem de ahlak dışıdır”

ABONE OL
26 Nisan 2019 11:29
Kuşoğlu: “Bu iftira hem vahim hem de ahlak dışıdır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kuşoğlu: “Bundan sonra tüm gövdem ve tabancamla bu görevi en iyi şekilde yapacağım”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’ta uğradığı saldırıya ilişkin açıklamada bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, TBMM’de yaptığı yazılı basın açıklamasında “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu kendi milletvekilleri yalnız bırakmıştır” söylemlerine tepki gösterdi. Geçen Pazar günü Çubuk Akkuzulu’da yaşanan linç girişiminde CHP heyetinde bulunan Kuşoğlu, olayın magazin boyutuna indirgenmeye çalışıldığını, bu tip iftiraların hem vahim hem de ahlak dışı olduğunu söyledi.

“Olayı magazin boyutuna indirgemeye çalışmışlardır”

Kuşoğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ve CHP heyetine yönelik linç girişimini kınamak ve sonuçlarından Türkiye için endişe duyarak gereken hassasiyeti göstermek tüm siyasilerin görevidir. Ancak, tam tersine saldırıyı amasız kınama basiretini dahi göstermeyen bazı siyasiler “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu kendi milletvekilleri yalnız bırakmıştır” gibi bir iftirayı atarak hassasiyet göstermek yerine olayı magazin boyutuna indirgemeye çalışmışlardır. Bu iftira gerçekten hem vahim hem de ahlak dışıdır.”

“Pazar günü katıldığım şehit cenaze töreni devlet töreniydi. Devletin, CHP Genel Başkanının ve CHP heyetinin güvenliğini sağlaması gerekiyordu.

Bazı siyasiler devletin bu görevinin farkında değil ve bunu benim gibi milletvekillerinin görevi olarak görüyorlar ve devlet erkanını korumayı beceremiyorlar ise bundan sonra tüm gövdem ve tabancamla bu görevi en iyi şekilde yapacağımın bilinmesini isterim.

Ancak ben Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bu siyasilerin dediği gibi bir şehit cenaze töreninde bile devlet erkanını koruyamayacak kadar çaresiz olduğu kanaatinde değilim. Türkiye Cumhuriyeti güçlüdür yeter ki onu yönetme şansını elde etmiş olanlar devletin nasıl yönetileceğini bilmiş olsunlar.

Bazı siyasilerin talihsiz açıklamaları Türkiye’nin bir kaht-ı rical durumu yaşadığının itirafı olmuştur.

Diğer taraftan herhangi bir Anadolu köyünde Türk örf ve adeti gereğince misafirlikte, hele bir cenaze töreninde, hele hele bir şehit cenazesinde acıyı paylaşmaya gelenler baş tacı edildiklerinden güvenlik sağlanması ihtiyacı dahi esasında yoktur.

Çubuk Akkuzulu’da değerlerini yitirmemiş Anadolu evlatları gereğini yapmış, CHP Genel Başkanı KILIÇDAROĞLU ve CHP heyetini, şeref, haysiyet, gelenek ve ahlakını yitirenlerden korumuştur.

Çubuk Akkuzulu’nun Ankaralıya, Anadolu’ya ve Türk örf ve adetine yakışan davranışı gösteren şerefli, haysiyetli sakinlerine, bazı çok değerli siyasilere ve görevini yapan askeri / sivil bürokratlara teşekkürü borç biliyorum.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.