DOLAR 9,59370.05%
EURO 11,14450.02%
ALTIN 556,890,02
BITCOIN 6045531,35%
Ankara
10°

AÇIK

05:54

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bircan: “Onlar için büyük bir azap vardır”

Bircan: “Onlar için büyük bir azap vardır”

ABONE OL
26 Nisan 2019 11:20
Bircan: “Onlar için büyük bir azap vardır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Polatlı İlçe Yönetim Kurulu üyesi Haydar Bircan, dün yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

Saadet Partisi Polatlı İlçe Yönetim Kurulu üyesi Haydar Bircan, dün yazılı bir basın açıklamasında bulunarak şunları söyledi: “104. Allah’ın ayetlerine inanmayanlar yok mu? Kuşkusuz Allah onları doğru yola iletmez ve onlar için elem verici bir azap vardır. 105. Allah’ın ayetlerine inanmayanlar ancak yalan uydurur. İşte onlar yalancıların kendisidir. 106. Kim iman ettikten sonra Allah’ı inkar ederse kalbi iman ile dolu olduğu halde (inkara)zorlanan başka kim kalbini kafirliğe açarsa işte Allah’ın gazabı bunlaradır. Onlar için büyük bir azap vardır. Rivayet olduğuna göre Kureyş Kafirleri  Ammar ile babası Yasir ve annesi Sümeyye’yi zorla dinlerinden döndürmeye kalkıştılar. Onlar bunu kabul etmeyince Sümeyye’nin iki ayağını iki deveye bağlayıp ters istikamette çektirerek ilk şehitlerimiz olmuştur. Ammar ise onların işkencelerine dayanamayarak diliyle onların istedikleri şekilde inkar etti. Durum Resüllullah (s.a)’a bilirilince “Ammar başından ayağına kadar imanla doludur. İman onun etine, kanına karışmıştır.” Buyurduktan sonra Ammar’a  “seni yine zorlarlarsa istediklerini söyle”

“Allah’ı kalplerini kulaklarını ve gözlerini mühürlediği kimselerdir.”

Bu durum, zorlama karşısında sadece dille inkar etmenin caiz olduğuna bir delildir. Bu (azap) onların dünya hayatını ahrete tercih etmelerinden ve Allah’ın kafirler topluluğunu hidayete erdirmemesinden ötürürdür. 108. İşte onlar Allah’ı kalplerini kulaklarını ve gözlerini mühürlediği kimselerdir. Ve onlar gafillerin kendileridir. 109. Hiç şüphesiz onlar ahrette ziyana uğrayanların kendileridir. Sonra şüphesiz Rabbin eziyet edildikten sonra  hicret edip ardından da sabrederek  cihad edenlerin yardımcısıdır. Bütün bunlardan sonra Rabbin elbette çok bağışlayan pek esirgeyendir. 110. O gün herkes gelip kendi canını kurtarmak için uğraşır ve herkes yaptığının karşılığını eksiksiz alır. Onlara asla zulmedilmez. Allah ibret için bir ülkeyi örnek verdi. Bu ülke güvenli, huzurlu idi. Ona rızkı her yerden bol bol gelirdi. Sonra onlar Allah’ın nimetlerine karşı nankörlük ettiler. Allah onlara, yaptıklarından ötürü açlık ve korku sıkıntısını tattırdı. Bu ülkeden maksat Mekke’dir. Zira Mekkeliler Allah Resülünü yalanladılar ve nail oldukları bunca refaha karşı nankörlük etiler ve arkasında 7 yıl korkunç bir kıtlık çektiler.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.