DOLAR 9,61401.17%
EURO 11,19060.97%
ALTIN 554,141,65
BITCOIN 614085-0,82%
Ankara
13°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kılıç: “Gün milli birlik ve beraberlik günü”

Kılıç: “Gün milli birlik ve beraberlik günü”

ABONE OL
23 Nisan 2019 10:22
Kılıç: “Gün milli birlik ve beraberlik günü”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kılıç: “Başarmak için samimi ve gayretli olun”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Kılıç, tüm Polatlı halkının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Müdür Kılıç, kutlama mesajında şunları söyledi: 

“TBMM’nin 99. kuruluş yıldönümünde, yine bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bir araya gelmenin kıvancı ve mutluluğunu yaşıyoruz. 23 Nisan 1920, Ankara’da milletin, kendinden başka hiçbir gücü üstün kabul etmeyeceğini, azim ve kararlılıkla dile getirdiği, bağımsız ve egemen bir millet olmanın temellerinin atıldığı gündür. Bizler bugün buradaysak; küfrü, zulmü ve esareti sona erdirmek adına yokluk içinde, hiçbir bahaneyi kabul etmeyen, aziz milletinin varlığı ve inandığı değerler için, kendi varlığından vazgeçen, başta Gazi Mustafa Kemal’in, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da, Kocatepe’de yazdığı kurtuluş destanına borçluyuz. O destandır ki; imanın, inancın, kardeşliğin, birlikteliğin yanında aklın, ileri görüşlülüğün, kaç düvele üstün geleceğini tüm insanlığa göstermiştir.”

“Milli birliğimizi ve beraberliğimizi zedeleyen unsurlara fırsat vermeyelim”

“Gün milli birlik ve beraberlik günü. Milli birliğimizi ve beraberliğimizi zedeleyen unsurlara fırsat vermeyelim. Bizi biz yapan Çanakkale Savaşı’nı, Kurtuluş Savaşı’nı, Sakarya Savaşı’nı ve 15 Temmuz’u unutmayalım. Bizi yıkmaya çalışan bölücü örgütler ve düşmanlara karşı her zaman vatanını seven, koruyan, milli şuur ve birliğinden vazgeçmeyen bireyler olalım. Sevgili Öğrenciler, Sevgili Gençler, Aydınlık Geleceğimizin Aydınlık Yüzleri; Atatürk, “bugünün küçükleri yarının büyükleridir” diyerek sizlere vermemiz gereken önemi en güzel şekilde ifade etmiştir. Unutmayın ki bugün bizlerin bulunduğu bu makam ve mertebelerde gelecekte kuşku yok ki sizler yer alacaksınız. Bugün burada sevincinizi ve coşkunuzu sizlerle paylaşan büyükleriniz sizden; araştıran, düşünen, üreten, ahlaki ve insani değerleri kazanmış insanlar olarak yetişmenizi beklemektedirler. Sizler de bu istek, arzu ve gayrete sahip olmalısınız. Bu nedenlerle sorumluluklarınızı yerine getirip geleceğe en iyi şekilde hazırlanırsanız aydınlık yarınlar hepimizin olacaktır.”

“Ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın”

“Okuyan, anlayan, araştıran, soran, sorgulayan, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bu donanım; sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki birikimli olmak için çalışın; başarmak için samimi ve gayretli olun… Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran, heyecanı yaşayan ve bizlere yaşatan çocuklarımızın, siz değerli velilerimizin, öğretmenlerimizin, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.