DOLAR 9,64401.49%
EURO 11,23321.32%
ALTIN 553,681,57
BITCOIN 6081860,49%
Ankara
14°

AÇIK

12:54

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Gezinin son günü yöneticilere ayrıldı

Gezinin son günü yöneticilere ayrıldı

ABONE OL
16 Nisan 2019 10:24
Gezinin son günü yöneticilere ayrıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ATO, ‘’Duatepe Yeniden Diriliş’’ Polatlı Gezisi…

Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezinin girişimleriyle ATO ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, gençlerin Kurtuluş Savaşı’nın önemini kavramaları için düzenledikleri “Duatepe Yeniden Diriliş” programının sonu günüde Polatlı’ya gelen Ankara Ticaret Odası Yönetici ve aileleri Şehrin tarihi değerlerine hayran kaldı.
Ankara Ticaret Odası Sayman Üyesi Murat Ülkü Karakuş, gençlerin Kurtuluş Savaşı’nın önemini kavramaları için düzenledikleri “Duatepe Yeniden Diriliş” programının amacına ulaştığını görmüş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

“Çocuklarımızın tarihine baktığında gurur duyulacak çok şey olduğunu bugün sayenizde gösterdik”

Geçmiş yıllarda Çanakkale’ye on binlerce öğrenci gönderdiklerini belirten Karakuş, şunları söyledi:
‘’Kadim albay geçen ziyaretimizde, kendi heyecanını bizim üzerimize de yansıttı. Ve 3500 civarında öğrencimizi -geçmiş yıllarda Çanakkale’ye yaptığımız gibi- Polatlı’ya getirmek suretiyle, Milli Ruhun ne demek olduğunu, yetiştirdiğimiz çocuklarımızın tarihine baktığında gurur duyulacak çok şey olduğunu bugün sayenizde gösterdik. Burada 10 Eylül 1921 Duatepe’nin ne olduğunu, Viyana Kuşatmasından bu yana Türk’ün işgal güçlerine karşı gösterdiği ‘durun’ iradesinin bu noktada olduğunu ve bunu gençlerimize ilettiğimiz çok güzel bir gezi oldu. Bu vesileyle emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Ankara ticaret odası olarak Gençlerimizin Milli Ruhunu pekiştirmek gayesiyle düzenlediğimiz gezinin amacına ulaştığını görmüş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.’’

“Ankara’da bir ilki gerçekleştirdik”

Duatepe Yeniden Diriliş programının gerçekleşmesi için önemli katkı sunan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran,  PTO Başkanı Ulvi Sakarya ve Milli Eğitim yetkililerine teşekkür eden POTA Genel Koordinatörü Kadim Koç ise ‘’ Ankara’da bir ilki gerçekleştirdik. Ankaralıların gerilememizin ilerlemeye döndüğü, Cumhuriyetin kapısını açan bu topraklara sahip çıkması gerektiğini defalarca söylemiştik.  Bunu yapan ilk kurum olan Ankara Ticaret Odasına çok çok teşekkür ediyorum.  Bu topraklara çok şey borçluyuz; burada bizim hafızamız gizli. Bu hafızayı ortaya çıkartıp anlatarak çocuklarımızın zihinlerine, dimağlarına yerleştirmek birlik ve beraberliğimizi pekiştirecektir.’’ dedi.  Koç, Polatlı İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer,  POSB Başkanı Erol Ünal,  Polatlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Veli Keskin ve diğer emeği geçenlere teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.
Polatlı’yı görenler hayran kalıyor
Gölbaşı TEK Ortaokulundan gelen Melike Karataş ‘’daha önce buraya hiç gelmemiştim. Burada böyle iyi yerler olduğunu bilmiyordum. İlk kez geldiğim için çok mutluyum, iyi ki seçilmişim.  Polatlı’ya gelince Türkiye’mizde çok güzel yerlerin olduğunu gördüm. Her kesin buralara gelmesini, buraları gezmesini isterim. Anıtları gördük çok gururlandık.’’ Şeklinde konuştu.
Gölbaşı İnönü Ortaokulu öğrencisi  Volkan Baş,  Polatlı’nın binlerce yıldır yerleşim yeri olduğunu gösteren Midas’ın anıt mezarından ve Gordion müzesinden etkilendiğini ifade etti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.